Skip to Content

<

Pērkons

A cache by Bērzs Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 07/10/2016
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
5 out of 5

Size: Size: micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Slēpņa konteiners ir zaļa PET sagatave, kas Satur tikai logbuku, tādēļ rakstāmo, lūgums līdzi ņemt pašiem.

Dieva Zīme


Dieva zīme parasti tiek attēlota kā plaknē vertikāli novietots trijstūris vai kāsis, kura smaile norāda uz debesīm. Raksts simbolizē debesis, vīrišķo spēku, gaismu un tiekšanos augšup. Dēļ kā arī šo treilu, nolēmu veidot dažus metrus virs zemes. Lai to pieveiktu jums būs nepieciešams spēks un izturība, lai tiekšanās uz augšu būtu sekmīga.
Sendienās Dieva zīmi parasti iegrieza uz sadzīvē izmantojamām lietām, un vienkāršākajos variantos zīme parādās kā vienādmalu taisnleņķa trijstūris, kas simbilizē debesis kā pasaules jumtu. Mūsu senči savu māju jumtus veidoja atbilstoši šai zīmei, tādējādi dzīvojot zem Dieva zīmes.
Plaši pazīstams Dieva zīmes atveidojums ir tradicionālais trijstūris ar vienu (t.s. Dieva acs) vai trijiem apļiem pie smailes. Tiek uzskatīts, ka zīme piesaista dievišķos un radošos spēkus.

Pērkons

Latviešu Pērkons atbilst daudzu citu tautu dievībām, piemēram romiešu Jupiteram. Pērkons attēlots kā bargs dievs vai personificēts dabas spēks. Ja kāds latvietis negaisa laikā uzdrīkstējās strādāt viņu nospēra zibens. Pērkons ir dievība kas medī ļaunos spēkus. Viņa ieroči ir deviņi zibeņi, zobens, pātaga, dzelzs rīkste. Daudzās tautasdziesmās un dainās ir pieminēti Pērkona deviņi dēli. Tie parasti ir stabulētāji un bungu sitēji. Pērkona meitas ir lietus radītājas. Bet viņa sieva arī sijā lietu, bet neskaitot to spēj arī ducināt. Pērkons parasti attēlots kā mazs sirms vīriņš ar ugunīgām acīm. Senajiem latviešiem ugunskrusts bija ļoti varena sargājoša zīme,kas pasargāja no ugunsgrēkiem dēmoniem un citām ļaunām lietām. Ozols ir uzskatīts par Pērkona koku. 1802. gadā kāds vecis aizdedzinājis Pērkona ozolu Zlēkā cenšoties atrast apslēpto naudu. Neilgi pēc tam vecis palicis akls.

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.