Skip to Content

This cache has been archived.

Geocaching HQ Admin: Thank you for hosting this geocaching event. The date of this event has passed. In order to reduce confusion from inactive event listings, this event has been automatically archived. Event owners are encouraged to archive their events within 30 days after the event (Mega-/Giga-Events within 60 days). Attendees can still log archived events.

More
<

CITO Tiske mokrady 2016

A cache by MaK_cz Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 13 August 2016
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Rád bych vás pozval do blízkosti Tisu u Blatna do lokality Tiské mokřady. Druhou srpnovou sobotu se zde bude konat CITO event lidí kteří rádi pomůžou přírodě.


Prstnatec májový

Co jsou Tiské mokřady?
Tiské mokřady jsou cenným pozůstatkem dříve častých floristicky bohatých podhorských kulturních lul na Jesenicku. V současné době jsou podobné lokality buď opuštěné a změnily se v tužebníková lada nebonaopak příliš intenzivně využívané, s menší bohatistí druhů rostlin a živočichů. Prstnatec májový a kosatec sibiřský jsou spolu s upolínem nejnápaditějšími rostlinami Tiských mokřadů.

Kdo se o mokřady stará?
O lokalitu se pravidelně, vice než 10 let stará pozemkový spolek Launensia, který působí na základě vlastnických práv a souhlasů vlastníků na více lokalitách.

O co přesně tady půjde?
Budeme sekat podmáčenou mokřadní louku o kterou se stará spolek Launensia již více než 10 let.

Proč se bude sekat?
Posečením travního porostu dostane vice prostoru vzacná květena, která zde na jaře bude zdobyt tyto mokřady.

Kdy se bude sekat?
Sejdeme se v sobotu 13. srpna v 9:00 na úvodních souřadnicích eventu. Předpokládaný konec bude jako při předchozích ročnících kolem 15:00.

Co si vzít sebou?
Pracovní nářadí zajistí spolek Launensia. Vy si určitě vemte boty do mokra, pracovní rukavice, nějakou svačinu. A když si někdo do auta přidá vlastní hrábě, nebude to na závadu.

Co za to?
Dobry pocit, že jsem pomohl, že jsem byl účastníkem tohoto zajímavého projektu. Přednášku o smyslu kosení, o půvabu a řírodovědné hodnotě této lokality, o historii jak se s touto lokalitou zacházelo, jaká práce se v minulosti udělala, nastínění dalších plánů do budoucna. A taky bod do statistik ;o)

 


Upolín nejvyšší

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

21 Logged Visits

Write note 2     Archive 1     Will Attend 6     Attended 9     Temporarily Disable Listing 1     Publish Listing 1     Announcement 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 2 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.