Skip to Content

<

Tour de Slopná - Bonus

A cache by Judzi Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 08/30/2016
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Tour de Slopná

Táto keška je bonus po nájdení všetkých kešiek Tour de Slopná.


Obec Slopná

Obec Slopná leží uprostred doliny Pružinky asi 14 kilometrov na východ od Beluše v okrese Považská Bystrica a má približne 480 obyvateľov. Nadmorská výška centa obce je 317 m. n. m., v celom katastri obce je to od 295 - 910 m. n. m. a tvorí ju prevážne odlesnený pahorkatinný chotár zasahujúci do hornatiny Strážovských vrchov. Partnerkou obcou je obec Slopné, ktorá sa nachádza asi 10 kilometrov severovýchodne od Luhačovic na riečke Horní Olšava v zlínskom kraji.

Slopná je starou obcou, prvá písomná zmienka o nej pochádza v listine z roku 1277, v ktorej sa uvádza ako ,,possessio Szlopna,,. Obec patrila pôvodne k Trenčianskému hradu, v roku 1323 ju vtedajší trenčiansky župan Demeter daroval Tomášovi z rodiny Slopňanských, rodiny, ktorá patrila medzi najstaršie zemianské rodiny v Trenčianskej stolici.

Obec patrila po roku 1339 dočasne panstvu Košeca, v roku 1475 panstvu Vršatec. Obyvateľstvo v obci sa živilo prevážne poľnohospodárstvom a prácou v lesoch. Medzi najvýznamnejších rodákov obce patrí bernolákovec, ostrihomský kanovník Dr. Šimon Fába, cirkevný historik Anton Alojz Šafarovič, apoštolský protonotár Mons. Andrej Patka, kronikár a učiteľ v obci Mgr. Karol Šmida a maliar a grafik František Viktor Podolay.

kaplnka

Informácie o keške

Na úvodných súradniciach kešku nehľadajte! Súradnice kešky zistíte, keď nájdete všetky QR kódy z keškiek Tour de Slopná. Každý QR kód ukrýva časť súradníc k tejto mystery keške. Nájdené QR kódy nebrať z kešiek!

Ak ste našli kešku - popíšte váš príbeh, ako ste sa dopracovali ku keške, čo všetko ste v obci zažili. Napíšte svoj pozitívny/negatívny názor (S čím ste si nevedel poradiť, čo vás prekvapilo alebo naopak potešilo). Vaša spätná väzba mi pomôže vylepšiť kešku. Vďaka!
Buďte NENÁPADNÍ! Ľudia v dedine sú veľmi všímaví a preto sa nenechajte odhaliť pri hľadaní kešky.

Navštívte aj ostatné kaplnky

Tour de Slopná - Kaplnka Božieho milosrdenstva Tour de Slopná - Poľná kaplnka Tour de Slopná - Kaplnka na Holubovej Tour de Slopná - Kaplnka na hornom konci

Tour de Slopná - Kaplnka Božieho milosrdenstva

Tour de Slopná - Kaplnka na Holubovej

Tour de Slopná - Poľná kaplnka

Tour de Slopná - Kaplnka na hornom konci

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.