Skip to Content

<

00 - Szlak Drwala

A cache by k-6 Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 09/05/2016
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Współrzędne nie wskazują miejsca ukrycia skrytki. Aby ją odnaleźć trzeba najpierw wykazać się wiedzą o drewnie/drzewie. Potrzebne informacje można szybko znaleźć w internecie.

Uwaga!  Jest bardzo dużo stron o lesie, drewnie oraz ciekawostkach z nim związanych, i też tyle samo wersji informacji na ten temat.Potraktuj to jako zabawę w zdobywane wiedzy z tego tematu. Powodzenia!
Szlak Drwala - to seria 42 skrytek zwiazana z tematyką drewna. Szlak zlokalizowany jest wokół miejscowości tematycznej Borkowice - Wioska Drewna.

00.
Pszczelarstwo to dawne rzemiosło zajmujące się hodowlą pszczół oraz pozyskiwaniem miodu, które obecnie przeżywa renesans. Pszczelarstwo wywodzi się z bartnictwa, polegającego na chowie pszczół (głównie pszczół leśnych, tzw. "borówek") w specjalnych ulach zwanych barciami. Szczytowy rozwój tej profesji przypada w Polsce na wiek XVI i XVII, zanikła w wieku XIX. Zbieraniem miodu zajmowali się bartnicy, zwani również bartodziejami. Był to zawód dziedziczny. W Polsce piastowskiej jedynie bartodzieje mieli przywilej dostarczania miodu na dwór książęcy. W XXI wieku rozpoczęto w Polsce próby reaktywacji bartnictwa przy pomocy bartników sprowadzonych z Baszkortostanu w Nadleśnictwie Spała, w Puszczy Pilickiej koło Tomaszowa Mazowieckiego.

Gdzie umieszczano barcie, w których znajdowały się pszczoły:
A=

1)w jamach/dziurach wykopanych w ziemi przez zwierzynę leśną
2)w otworach skalnych
3)w dziuplach drzew
4)w ulach umieszczonych na gałęziach drzew
5)w budynkach nieużytkowanych znajdujących się w lesie

Skrytka finałowa znajduje się tu: N 50° 56.(A*100)-006 E 018° 08.(A*100)+141

UWAGA!
Na logbooku można znajdować się CYFRA niezbędna do podjęcia skrytki finałowej Szlak Drwala - Finał.Zapisz ją koniecznie!

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

109 Logged Visits

Found it 108     Publish Listing 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 15 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.