Skip to Content

<

Sebirovsky pitaval

A cache by ptakopysk1 Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 09/08/2016
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Klasickou kešku naleznete u silnice, západně od Šebířova.

Krásná krajina okolí Šebířova svádí k toulkám po okolí. Ne každá návštěva sousedních vsí je přátelská, o čemž svědčí i jedna z historických zmínek:

Nejstarší nám známí držitelé Šebířova byli Oldřich a Bušek ze Šebířova, oba lidé nepokojní a svárliví, kteří před rokem 1318 do vsi Zářičí vpadli a tu koně, dobytek, zbraně a všelijaké domácí náčiní pobrali.

O Oldřichovi mimo to docházely i jiné žaloby k soudu zemskému, poněvadž nemohl dosti učiniti povinnostem, jež na sebe byl vzal. Za násilí jím způsobené splacovali mu také sousedé jeho rovnou měrou.

Zářičtí se mu mstili tím, že mu pobrali koně, dobytek a rozličné svrchky ve vsi Lhotě, a Hroznata z Křesína také mu jednoho pěkného koně odňal.

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.