Skip to Content

This cache is temporarily unavailable.

Kamašel: POŠKOZENÝ VSTUPNÍ ZÁMEK!!!
Do opravy je keška nepřístupná.
Děkuji za pochopení. :-)

More
<

Knihokeska #2

A cache by Kamašel Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 09/08/2016
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Na uvedených souřadnicích keš nehledejte! Cache is not placed on these coordinates!

Po úspěchu Knihokešky #1 jsme se rozhodli dopřát neobvyklý zážitek i kačerům ze sousedního kraje.

K čemu objekt kešky dříve sloužil většina místních ví a přespolní si jistě domyslí. Kdo by o to hodně stál, tak na vyžádání prozradíme, ale ať zbytečně nenapovídáme finální uložení :-)

Finální souřadnice

Na úvodních souřadnicích se nachází překvapivě místní knihovna. Pro zjištění finálních souřadnic musíte přiřadit úryvky knížek k jejich názvům a autorům a následně dosadit do vzorce. Knížky jsou buď nějakým způsobem spjaty s místním krajem, finálkou nebo se nám zkrátka líbí.

A = Lyman Frank Baum - Čaroděj ze země Oz

B = Antoine de Saint-Exupéry - Malý princ

C = Ondřej Fibich - Prácheňský poklad

D = Michael Gates Gill - Jak mi Starbucks zachránil život

E = Dominik Landsman - Deníček moderního fotra aneb Proč by muži neměli mít děti

F = Astrid Lindgrenová - Děti z Bullerbynu

G = Erich Maria Remarque - Tři kamarádi

H = Ernest Thompson Seton - Dva divoši

I = Zdeněk Svěrák, Ladislav Smoljak, Jaroslav Weigel - Jára Cimrman - génius, který se neproslavil

J = Šimek & Grossmann & Krampol - Besídka bývalých žáků zvláštní školy

1) „Ahoj, Rachel,“ pozdravil jsem dalšího hosta. „Grande latte bez kofeinu?“ „Vynechejte to bez kofeinu,“ vyzvala mě. „Udělejte mi pořádnou kávu. Už nejsem v jiném stavu, Miku.“ Držela v náručí kouzelné malé mrně. „Grande latte pro Rachel,“ zavolal jsem na Yvette a zaslechl její hlasité potvrzení. Uvědomil jsem si, že tihle hosté, všechny ty Rachel, doktoři Paulové, Denisy a malé Elly se během posledního roku stali významnou součástí mého života.

2) Brzy zjara pouštěli na ostrov na pastvu norrgårdenského zlého berana. Zůstalo tu po něm plno malých, černých, tvrdých kuliček. Vzaly jsme jich několik a daly je do plechovky. A pak jsme napsaly na jiný kus papíru, který jsme si vzaly s sebou: Tady jsou vaše perly! Buďte na ně opatrní! Protože je tu utrousil ten, který žil na tomto ostrově před dávnými lety.

3) Když se Dorotka ráno probudila, sluníčko svítilo mezi stromy a Toto byl už dávno venku a honil ptáky za srubem. Hastroš dosud stál trpělivě v koutě, nepromluvil ani slovo a čekal na ni. „Musíme jít hledat vodu“ řekla Dorotka starostlivě. „Na co potřebuješ vodu?“ ptal se Hastroš. „Abych si umyla obličej od prachu a chci se také napít, aby mi suchý chleba neuvázl v krku a líp se polykal.“ „Je to ale nepohodlné být z masa a kostí,“ řekl Hastroš zamyšleně.

4) Pro cestu do Arktidy se rozhodl poté, co si u něj majitel pražské restaurace Pod Vyšehradem objednal pro příští ples ledařů branického pivovaru živý obraz „Češi na Severním pólu“. Chtěl polární téma prostudovat přímo na místě. Na cestě Grónskem narazil na osobitý eskymácký kmen, kde měla v rodině hlavní slovo žena (byl to velice primitivní kmen). Eskymačky byly velmi pohostinné: darovaly mu medvědí kožich, vybraly z chlívka nejlépe vykrmeného tuleně a uspořádaly slavnostní hostinu. Večer mu pak paní domu osobně ustlala lože a na důkaz nejvyšší úcty mu přivedla na noc do ložnice svého manžela.

5) Řeč spočívala v tom, že se každé slovo hláskovalo, přičemž se ponechávalo všech pět samohlásek beze změny, ale každá souhláska se zdvojovala a doprostřed se kladlo „a“. Tak „b“ dávalo “bab“, “d“ “dad“, “m“ “mam“ a tak dále, až na “h“, které dávalo “haš“, a “x“, které dávalo “zax“. Příklad, který nový chlapec uváděl, “dad-rar-žaž-haš-u-bab-u“, byl prý způsob, jak požádat o ticho. Tento jazyk byl “strašlivě užitečný“, jak říkal nových chlapec, aby ostatní lidé nerozuměli, co člověk povídá, což bylo docela pravda.

6) Spinkání vyhodnotil jako zbytečnou činnost, která ho brzdila v rozletu. Když jsem ho večer ukládal do postýlky, řekl si, že na to kašle a dneska pojede nonstop. Aby svému rozhodnutí přidal patřičnou vážnost, postavil se v postýlce, chytil se za šprušle, výhružně se na mě podíval a zlostně udělal z nosu ze soplu velkou bublinu. Když bublina praskla, Čeněk se lekl, spadl a začal řvát. Tím začala nejdelší noc v mém životě.

7) Tedy z dobrých semen dobrá tráva a ze špatných semen býlí. Ale semena jsou neviditelná. Spí hluboko v zemi, až některému napadne se probudit. Tu se protáhne a k slunci bojácně raší nejprve rozkošný a neškodný malý výhonek. Je-li to ředkvička nebo růže, můžeme je nechat, ať si rostou. Je-li to plevel, musíme ho vytrhnout hned, jak ho rozeznáme. Nu, a na planetě byla strašná semena...semena baobabů.

8) Už od dětství jsem miloval školu a vše, co s ní souviselo. Vousatou učitelku Kadrabovou, jízdu po zábradlí, chlapecký záchodek, kde jsem se naučil kouřit, bradla, ze kterých jsem srážel šplhouna Hrůzu, až se uchytil v cirkuse jako imitace velblouda. Také jsem miloval karantény, uhelné prázdniny, nemoc učitele a jiné dny, kdy jsem mohl zevlovat po bulvárech a dívat se, jak naše město bohatne. Ano, škola byla pro mne vším. I o prázdninách obcházel jsem ji mlsně jako řeznický pes špalek a čekal, kdy spadne. Ale držela se.

9) V noci na 22. prosince jezdívá z děkanského kostela v Horažďovicích až na hřbitov sám svatý Tomáš na ohnivém voze. U hřbitovních vrat tu již čekají zesnulí Tomášové, pomohou mu z vozu, a vedou jej k velikému kříži. Ten je plný světla a slouží za oltář. Zde se světec pomodlí, požehná svým jmenovcům a náhle zmizí. Mrtví se klidně vrátí do svých hrobů a opět celý rok čekají na pověstný ohnivý vůz.

10) Zamířili jsme k boudě, kde se házely kroužky z tvrdé gumy na háky a kde bylo možno vyhrát všechno možné. „Tak,“ řekl Lenz Patricii Hollmannové a posunul si klobouk dozadu, „a teď vám dáme dohromady výbavu.“ Házel první a vyhrál budík. Házel jsem po něm a vyhrál medvídka. Majitel boudy nám odevzdal výhry a dělal při tom velký povyk, aby přilákal další zákazníky. „Však ono tě to povykování přejde,“ zazubil se Gottfried a ukořistil pekáč. A já druhého medvídka. „Podívejme se, to je ale štístko,“ řekl majitel boudy a podal nám výhry. Netušil však, co ho očekává. Lenz házel granáty nejlépe z celé roty, a v zimě, když bylo málo práce, jsme se po měsíce cvičili tím, že jsme házeli klobouky na nejrozmanitější háky.

N 49° 19.X

E 013° 41.Y

X = A * B * C * D * F - B

Y = E * H * I * J - (A * G)

Správnost vypočtených souřadnic si můžete ověřit ZDE.

Samotný odlov

Objekt kešky je opatřen petlicí s dvěma visacími zámky - klasickým a číselným. Klasický zámek nechte uzamčený (stejně nemáte klíč) :-) Pro zjištění číselného kódu se nehte inspirovat místem planetky, kde bydlel jeden výše uvedených hlavních hrdinů.

Protože je místo v určitém období přemudlené, vyčkejte na vhodnou příležitost a vybaveni číselný kódem odemkněte (občas je třeba zámek po zadání kódu zmáčknout a pak roztáhnout), vstupte a zavřete za sebou.

Uvnitř na Vás čeká řada knížek a časopisů rozdělených do několika kategorií. Svou výměnu knížek kus za kus uveďte dodatečně ve svém logu. Knihy nejsou nové, avšak zachovalé. Takové prosím i vkládejte. Pokud si žádnou z knížek nevyberete, budeme rádi, když nezištně přispějete k rozšíření této netradiční knihovničky. Tato keška je tématická, proto prosím vkládejte pouze knihy, časopisy či věci podobné a s knihami nějak související.

Před odchodem prosím opět vyčkejte na nejvhodnější čas k opuštění místa a řádně uzamkněte přetočením kódu.

Prosíme, neprozrazujte v logu finální uložení ani nevkládejte fotografie, které by mohly ostatním kačerům napovědět a tím zkazit pocit finálního překvapení.

Přejeme pěkný odlov a příjemné počtení.

 

Aktualita 13. 8. 2017: Už podruhé využili tuto kešku nezvaní hosté a udělali uvnitř nepořádek a škody. Přístupový kód jsme trochu "ztížili". Pokud budou problémy nastávat i nadále, budeme uvažovat o přístupu jen pro prémiové hráče, případně keš zrušíme. Prosíme kačery, kteří zjistí v keši jakékoliv problémy, aby nás informovali.

Děkujeme

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.