Skip to Content

This cache has been archived.

Geocaching HQ Admin: Thank you for hosting this geocaching event. The date of this event has passed. In order to reduce confusion from inactive event listings, this event has been automatically archived. Event owners are encouraged to archive their events within 30 days after the event (Mega-/Giga-Events within 60 days). Attendees can still log archived events.

More
<

GeoMotokary 2016

A cache by cunik Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 19 November 2016
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

GeoMotokary 2016
sobota 19.11.2016

Dovoluji si Vás po roce opet pozvat na Event, který bude smrdet výfukovými plyny, benzínem, bude za revu silných motoru a samozrejme za prítomnosti prekrásných slecen, ktery tam byly jiz loni. Event probehne v kryté motokárové hale v Bruntále za každého pocasí. Bude probíhat soutež jednotlivcu (boj o PNK - nejrychlejsi kolo vitezi). Zacátek Eventu bude v 9:00 hod, kdy zacne prezentací závodníku a úcastníku, proškolením o bezpecnosti. Samotný závod vypukne v 10:00 po seznámení se s okruhem. Predpokládaný konec kolem 14:00 hod.


Nejdríve si závodníci projedou celou trat a po malé pauze pojedou vlastní závod. Pro osvežení a nacerpání sil bude možné zakoupit grilované kure nebo steak a v prilehlém baru i neco na svlažení hrdla. Také bude k dispozici eventové drevené kolecko. Predpokládaný pocet závodníku je 60, kapacita celého areálu je 100 úcastníku, takže závodníci si mohou vzít sebou diváka (prekrásné slecny).
Cena: 2x 7 minut jízdy, Geokolecko (CWG) - 270,-Kc
obcerstvení: Pri závodení budou k dispozici speciality na grilu - steaky kurecí, krkovicka, klobásky. (200g steak s oblohou za cca 80.- kc). Do logu prosím napište pocet a druh porcí o které budete mít zájem. Na pití slouží celý bar co hrdlo a telo rácí.


Logujte „will attend“ pokud možno co nejdříve, aby se mohl nahlásit příslušný počet jídel, později nebude možné doplnit. Pri logovaní prosím napište pocet zavodníku (s nickem), pocet jídel a druh, pocet drevených kolecek (CWG). Aktuální seznam závodníku a náhradníku bude postupne doplnován. Budete-li logovat vice kaceru naraz a chtit visacky, tak prosim o uvedeni vsech prezdivek.

Závodníci:

Čumilové:

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

37 Logged Visits

Write note 1     Archive 1     Will Attend 15     Attended 16     Temporarily Disable Listing 1     Publish Listing 1     Announcement 2     

View Logbook

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.