Skip to Content

This cache has been archived.

Geocaching HQ Admin: Thank you for hosting this geocaching event! The date of the event has passed. We automatically archive events after 30 days (60 days for Mega- and Giga-Events). Attendees can still log archived events, log trackables, and share their experiences.

More
<

Jesenicka prochazka 2017 Winter Edition

A cache by VasaM Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 11 February 2017
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
3.5 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Rád bych vás všechny pozval na další procházkový event, tentokrát s názvem Jesenická procházka 2017 Winter Edition. Řekl bych, že název dostatečně vystihuje podstatu eventu, ale i přesto si dovolím to trochu rozvést.

Procházka značí, že event patří mezi tzv. procházkové eventy. Tedy eventy, jejichž hlavním cílem je se projít krajinou nějakého pohoří. A je jedno, zda se tu bavíme o dvaceti nebo osmdesáti kilometrech nebo jestli půjdem během teplé letní noci či za chladivého zimního dne. Hlavní je vyrazit ven a v ideálním případě to za nějaký čas opět zopakovat, i když ne nutně stejnou trasu...
Winter Edition naopak dává jasně najevo, kdy ji uskutečníme. Původně se mělo teda jednat o lite verzi. Přeci jen poslední Jesenicka prochazka 2016 nepatřila mezi nejkratší, a tak se přímo nabízelo vymyslet odlehčenou verzi. Jenže jsem to stále odkládal a odkládal až napadl sníh a vznikla tak tato zimní verze.

Samotný event

proběhne na vrcholu Temná v čase 13:00 - 13:30. Po tuto dobu zde budu já a logbook. Můžete směnit TB, GC, CWG i všechny další zkratky a když bude dostatek zájemců (tedy více jak 3) udělám i CWGčka za klasických 10 Kč.

Dobrovolný program

pokud vás "jen tak" setkání nebaví stejně jako mě, můžete se ke mně přidat a společně absolvovat středně náročnou trasu popsanou níže. Předpokládám, že nám zabere celý den, a tak by bylo vhodné se podle toho vhodně vybavit velkou svačinou a termoskou s teplým čajem. Co se týče počasí je možné, že bude relativně teplo okolo nuly ale taky klidně 10 °C pod nulou. Ale věřím, že se každý z vás zvládne v pátek mrknout na předpověď a podle toho se obléct.
Co by určitě nebylo špatné, tak připnout na batoh pár sněžnic a případně i turistické hůlky.

Trasa

Putování začnem v 8:30 na autobusové zastávce (viz waypoint). Asi je vám jasné, že já přijedu autobusem, a to linkou v 6:45 z Olomouce. Najdeme si rozcestník a vydáme se po žluté přes Kopřivnou až na vrchol Temné. Po ukončení eventu budeme pokračovat dále po žluté až na rozcestí Nad Velkým kotlem. Tady bych chtěl udělat odbočku k prameni Moravice a earthkeši. Je možné, že využijeme i posezení na menší pauzu.
Ať už si sem sem zajdem nebo ne, tak budeme opět pokračovat po žluté na Ovčárnu, kde žlutou nejspíš opustíme a vyběhneme si na Praděd - přeci jen jsem tam už dlouho nebyl. A protože kopců už bylo dost, tak se vydáme údolím Bílé Opavy dolů. Karlovu studánku bych raději obešel po nějakém místním značení až na Hvězdu, kde se napojíme na turistickou červenou, která nás dovede opět zpět do Malé Morávky.

Závěrem bych se chtěl omluvit za trochu jednodušší listing, přeci jen, píšu ho vcelku na poslední chvíli a nemám k dispozici ani svůj notebook, ale věřím, že obsah je důležitější než forma...

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

34 Logged Visits

Write note 12     Archive 1     Will Attend 6     Attended 13     Temporarily Disable Listing 1     Publish Listing 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 17 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.