Skip to Content

This cache has been archived.

Geocaching HQ Admin: Thank you for hosting this geocaching event! The date of the event has passed. We automatically archive events after 30 days (60 days for Mega- and Giga-Events). Attendees can still log archived events, log trackables, and share their experiences.

More
<

Zlata hodina

A cache by LooperCZ Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 06 May 2017
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
3.5 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Nejdřív něco teorie:

Ve fotografii je zlatá hodina (někdy známá jako magická hodina) první a poslední hodina slunečního denního svitu, kdy je dosaženo specifického fotografického efektu díky kvalitě světla. Platí, že osvětlení je v tomto čase měkčí (více difúzní), teplejší v barevných odstínech a vržené stíny jsou delší. Když je Slunce nízko nad horizontem, sluneční světlo prochází větší vrstvou atmosféry, sníží se intenzita přímého světla a větší část osvětlení pochází z odraženého nepřímého světlo od nebe, což snižuje kontrast (poměr) osvětlení. Modré světlo je rozptýlené a světlo ze Slunce se jeví více rudé až zlaté.

Vzhledem k tomu že během zlaté hodiny je jasový kontrast scény menší, stíny jsou méně temné a je méně pravděpodobné, že scéna bude přeexponovaná. Během fotografování krajin poskytuje nízké Slunce teplé barvy a je často považováno za žádoucí posílení barevnosti scény.

Tolik wikipedie. Pro nás je důležité, že malebné skalisko na temeni Sokola 1187 m.n.m. je místem, které přímo vybízí si na výše uvedené počkat. Být na místě dříve, rozložit stativ (či spolehnout na svou pevnou ruku), vybrat kompozici a objektiv, filtry, umlít a uvařit si dobré kafe a s dálkovým ovladačem a rukama pod hlavou ulehnout do borůvčí. A čekat. Neusnout. Protože pak to většinou stojí za to, čas letí a těch několik málo ideálních minut je rázem pryč jako koncová světla jesenických vlaků.


Grulisak

Může to vypadat třeba takhle. Tohle ovšem není foceno na Sokolích skalách, ale v Králíkách u benzinky


My si na tu krásu počkáme v sobotu 6.5. 2017 v 17:00 na uvedených souřadnicích, do 17:30 splníme vše co pravidla žádají, a pak se můžeme naplno věnovat fotografii. Ten den by magická hodinka dle SunCalc měla začít něco okolo 19:15, pokud tedy počasí nebude proti, takže bude dost času prodiskutovat vše okolo rozlišení čipu, skel, bokehu, polarizáků atd. V případě, že nejdete až tak do hloubky a v kapse nosíte příruční kompaktní "zápisník" či nefotíte vůbec, i vy přijďte. Je škoda nesejít se s fajn lidmi na klidném krásném místě, určitě jste vítáni.

No a když neklapne počasí ? Co na tom. Jak říká klasik, počasí je vždycky nějaké a hory jsou krásné vždycky. Cestu na místo schválně nějak neultimatizuji, je víc variant, a já osobně nastoupím do direttisimy přes uvedený trailhead. Mám vyzkoušeno, že od parkingu se dá stanout na vrcholu za necelou hodinku volným tempem.

Budu se těšit !

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

22 Logged Visits

Write note 5     Archive 1     Will Attend 10     Attended 5     Publish Listing 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 14 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.