Skip to content

Studánky pod Radyní Cache In Trash Out Event

This cache has been archived.

2vkjmch: Hurá do archivu :-).

More
Hidden : Sunday, 26 March 2017
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Studánky pod Radyní


Rád bych tě po pár letech od eventu Radyňské studánky pozval na doufám příjemnou pomoc studánkám v lese okolo všem dobře známého kopce Radyně.


KDY: 26.3.2017 od 10 do 12 hodin (reálně bude čas ukončení podle chuti a toho jak nám půjde práce od ruky)
KDE: Starý Plzenec, Sraz na výchozích souřadnicích za konečnou autobusu 51

Naším hlavním cílem, tak jako na minulém eventu, bude dát studánky a místa kolem nic trochu do pořádku. Studánky by měly sloužit především jako zdroj vody pro zvěř. Proto je třeba pročistit odtok, aby se v nich voda nekazila. Některé z nich také celkem zchátraly a bude je tedy dobré opravit.

Plán pro CITO je plus mínus následující. Okolo desáté se sejdeme (a já plánuji dorazit včas jelikož klíče nejsou potřeba ;-)) a vyrazíme směrem ke studánkám pod Březovou mýtí. Je to skupina několika studánek a pramenišť na východ od vrcholu Radyně. Aha je po minulém CITO eventu přidal na estudanky.eu a proto jsou k nalezení na mapách. Tady nás pravděpodobně najdou ti, co dorazí se zpožděním. Tyto studánky budou naší hlavní prací. Bude potřeba vyčistit jak studánky samotné, tak jejich odtok. Dál mám od správce lesa slíbený nějaký materiál na opravu jejich stříšek, tak snad to klapne. Poté uvidíme co dál.
Podle zájmu se pravděpodobně vydáme okolo hradu Radyně na kontrolu studánek u Svatební stěny (Medvědí doupě) a Otýsova lomu. Ty ale nevypadají, že by nějakou zásadní údržbu potřebovaly. Jako bonus je třeba vyčistit studánku v dubech poblíž PP Andrejšky. Možná někdo bude mít chuť zajít ještě sem, ale obecně tahle část už bude silně dobrovolná (tj. dobrovolná práce na dobrovolné pracovní akci :-D).

Výbava: Oblečení odpovídající mokré a tedy i blátivé povaze CITO. Jako nářadí se může obdobně jako minule hodit nějaká motyka, hrábě, rýč, ale i kladivo či menší pila.
Co se celkem oblíbeného pečbuřtění z vlastních zásob týká, tak po mém dotazu na rozdělání ohně mi tato možnost byla nabídnuta poblíž parkoviště u Radyně. Ještě toto musím dořešit neb to z mého pohledu není úplně ono. Budu každopádně rád, když napíšete, zda by vůbec o pečení okolo oběda zájem byl.
A nebo co malá grilovačka ;-) ... no prostě je to ještě v řešení.
Poslední co mne napadá, tentokrát ohledně začátku eventu je, zda se někdo chystá přijet MHD. Dejte prosím vědět.
Na shledání u prospěšné práce se za přípravnou dvojici těší Mamut a Šárka


Zdroj: mapy.cz

Additional Hints (No hints available.)