Skip to Content

This cache has been archived.

Čtyřhranka: Děkujeme všem za účast a za kus dobré práce.
Čau! :-)

More
<

CITO pro Český ráj

A cache by Čtyřhranka Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, May 20, 2017
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
4.5 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Ve spolupráci se Správou CHKO Český ráj vás zveme na dobrovolnickou akci zaměřenou na péči o přírodu v oblasti Drábských světniček.

Sejdeme se v sobotu 20. května v 10:00 na výchozích souřadnicích (parkoviště na Krásné vyhlídce). Budeme se věnovat především výřezu náletových dřevin mezi Drábskými světničkami a Starou Hradou, současně se pokusíme vyčistit okolí sběrem odpadků. Díky panu Kořínkovi ze správy CHKO budou zajištěny pracovní nástroje, pokud ale máte doma nějaké pákové nůžky či pilku, určitě je vezměte s sebou. Nezapomeňte na pracovní rukavice.

K dispozici budou i pohodovější trasy, nicméně část výřezu bude probíhat v náročnějším terénu. Vezměte si proto pevnou obuv a odpovídající oblečení. A samozřejmě svačinu :) (K dispozici připravíme jen něco malého...)

A proč to všechno děláme? Kořenové systémy dřevin narušují skalní podloží, na osluněných místech se navíc daří vzácným druhům rostlin (a s nimi spojených živočichů), např. kavylu Ivanovu, a navíc rychle rostoucí křoviny berou životní prostor jiným, pomaleji rostoucím druhům.

Tímto CITO eventem můžete, stejně jako my, začít krásný víkend v Českém ráji. Uvidíte Drábské světničky, zříceniny Klamorné a Staré hrady, na dosah budete mít nádherný výhled z Mužského či modlitebnu Hynštu, spoustu keší a ještě více krásných míst. I proto doufáme, že se zde sejdeme v hojném počtu a uděláme pořádný kus práce.

Těšíme se na Vás!

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

59 Logged Visits

Write note 1     Archive 1     Will Attend 22     Attended 31     Temporarily Disable Listing 1     Publish Listing 1     Announcement 2     

View Logbook | View the Image Gallery of 32 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.