Cache In Trash Out Event

CITO pro Český ráj

A cache by Čtyřhranka Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, May 20, 2017
In Stredocesky kraj, Czech Republic
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
4.5 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Cache Issues:

  • This cache is temporarily unavailable. Read the logs below to read the status for this cache.
Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Ve spolupráci se Správou CHKO Český ráj vás zveme na dobrovolnickou akci zaměřenou na péči o přírodu v oblasti Drábských světniček.

Sejdeme se v sobotu 20. května v 10:00 na výchozích souřadnicích (parkoviště na Krásné vyhlídce). Budeme se věnovat především výřezu náletových dřevin mezi Drábskými světničkami a Starou Hradou, současně se pokusíme vyčistit okolí sběrem odpadků. Díky panu Kořínkovi ze správy CHKO budou zajištěny pracovní nástroje, pokud ale máte doma nějaké pákové nůžky či pilku, určitě je vezměte s sebou. Nezapomeňte na pracovní rukavice.

K dispozici budou i pohodovější trasy, nicméně část výřezu bude probíhat v náročnějším terénu. Vezměte si proto pevnou obuv a odpovídající oblečení. A samozřejmě svačinu :) (K dispozici připravíme jen něco malého...)

A proč to všechno děláme? Kořenové systémy dřevin narušují skalní podloží, na osluněných místech se navíc daří vzácným druhům rostlin (a s nimi spojených živočichů), např. kavylu Ivanovu, a navíc rychle rostoucí křoviny berou životní prostor jiným, pomaleji rostoucím druhům.

Tímto CITO eventem můžete, stejně jako my, začít krásný víkend v Českém ráji. Uvidíte Drábské světničky, zříceniny Klamorné a Staré hrady, na dosah budete mít nádherný výhled z Mužského či modlitebnu Hynštu, spoustu keší a ještě více krásných míst. I proto doufáme, že se zde sejdeme v hojném počtu a uděláme pořádný kus práce.

Těšíme se na Vás!

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

55 Logged Visits

Write note 1     Will Attend 22     Attended 28     Temporarily Disable Listing 1     Publish Listing 1     Announcement 2     

View Logbook | View the Image Gallery of 25 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated: on 5/26/2017 11:11:47 PM Pacific Daylight Time (6:11 AM GMT)
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum