Skip to content

Terry Pratchett ŚD 23 - Maskarada Mystery Cache

Hidden : 4/16/2017
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Świat Dysku – wieloksiąg napisany przez Terry’ego Pratchetta, którego akcja toczy się w fikcyjnym świecie w kształcie dysku.

Dysk spoczywa na grzbietach czterech słoni: Berilii, Tubula, Wielkiego T’Phona i Jerakeena, stojących na skorupie A’Tuina, wielkiego żółwia płynącego przez wszechświat.


Owner pozwala (prosi) na serwis kesza / Feel free to make the cache service

Upiór grasuje w budynku Opery w Ankh-Morpork. Nosi maskę białą jak kość i terroryzuje cały zespół, w tym nieśmiertelnego Enrico Basilicę, który je bez przerwy, nawet kiedy śpiewa. Czy jest lepszy sposób na pozbycie się upiora niż czarownica? Na scenę wkracza najnowsza operowa diva, Perdita X. Przewodnim tematem książki jest opera wraz z działającym w niej upiorem.

Potencjalna kandydatka na czarownicę, Agnes Nitt, mająca głos o niespotykanej skali i możliwościach, zatrudnia się w operze w Ankh-Morpork jako chórzystka. Szukające następczyni Babcia Weatherwax i Niania Ogg ruszają do stolicy, by przekonać ją o zmianie decyzji. W gmachu opery zdarzają się jednak przeróżne wypadki, w które wplątany jest tajemniczy upiór. Starsze czarownice nie ominą kolejnej okazji wpłynięcia na ludzkie losy – przy okazji Babcia zostanie protektorką sztuki operowej – nad rozwiązaniem zagadki zabójstw głowić się będzie także pewien policjant, nie licząc usiłowań dwóch jeszcze głębiej zakonspirowanych funcjonariuszy straży miejskiej.

 

Aby dotrzeć do kesza odpowiedz na proste pytanie:

Nowa, uzależniająca muzyka, która siała zamęt w Świecie Dysku to:

A = 0 muzyka trampowa
B = 5 muzyka wykrokowa
C = 3 muzyka wywrotowa
D = 8 elektro

i podstaw odpowiedź do wzoru:

N 52° 22.627' E 20° 56.94_'

Additional Hints (Decrypt)

jvfv

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)