Skip to content

Beskydské kopečky 2017 - summer Event Cache

This cache has been archived.

Geocaching HQ Admin: Thank you for hosting this geocaching event! The date of the event has passed. We automatically archive events after 30 days (60 days for Mega- and Giga-Events). Attendees can still log archived events, log trackables, and share their experiences.

More
Hidden : Saturday, 17 June 2017
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
4 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Vítejte na akci, kdy úspešní jedinci zdolají 3 Beskydské vrcholy, ujdou mnoho kilometru a znacné prevýšení, to vše minimálne za vichru a deště. Tato akce je na vlastní zodpovednost, riziko a koná se za kazdého pocasí. Prejeme vám príjemný zážitek a doufáme, že se uvidíme s mnohými z vás :o)


CO PRED VÁMI LEŽÍ (STOJÍ)


ČERTŮV MLÝN

Čertův mlýn je čtvrtá nejvyšší hora Moravskoslezských Beskyd, nacházející se 2,5 km východně od Pusteven. Vrchol hory je nejvyšším bodem okresu Vsetín a celého Zlínského kraje. Zalesněno smrkovým lesem, bez výhledů. Celá vrcholová část je součástí NPR Kněhyně - Čertův Mlýn, nejrozsáhlejší rezervace v Moravskoslezských Beskydech, vyhlášené roku 1982 na ploše 195 ha kvůli ochraně přirozených vrcholových smrčin.


SMRK

Smrk (také Velký Smrk) je po Lysé hore druhá nejvyšší hora Beskyd. Leží mezi obcemi Ostravice a Celadná, ze kterých je vrchol Smrku prístupný po znacených turistických cestách. V jeho masívu najdeme i nekolik menších vrcholu: Malý Smrk (1174 m - v podstate druhý vrchol, 1 km VSV od hlavního vrcholu), Smrcek a Malý Smrcek. V horních cástech masívu nejsou žádné horské chaty a hotely. Na nejvyšším bode je uložena vrcholová kniha.


LYSÁ HORA

Lysá hora (1323 m n. m.) je nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd. Leží na rozhraní obcí Krásná, Malenovice, Ostravice a Staré Hamry. Na holém (lysém) vrcholu, na který vede silnice z Krásné, se nachází charakteristický telekomunikacní vysílac, meteorologická stanice a nekolik horských chat.


PRUBEH AKCE

- Prubeh akce je v podstate velmi jednoduchý. Základem je zdolat 3 Beskydské vrcholy - Ti nejlepší se ani nezapotí :o)

- Na každém průchozím vrcholu (viz WPT) na vás budeme čekat a něco malého pro vás budeme mít :-)
- Není omezena doba, kterou máte na zdolání vrcholů, je nastaven čas, kdy budeme připraveni na vaši návštěvu na jednotlivých vrcholech na Lysé - za předpokladu, že nás nesežere Yeti :-) Proto se prosím pokuste svůj příchod "vměstnat" do doby, kdy budeme v cíli.

- Na vrcholu Čertova mlýnu vás bude čekat Polerok v čase 9:00 - 10:30.
- Na vrcholu Smrku vás bude čekat Fikkercz v čase 11:00 - 13:00.

- Na vrcholu Lysé hory budeme (a tady event se zde bude konat) od 12:00 do 18:00. Budeme vás čekat ve Staré desítce.


IDEÁLNÍ TRASA

- Ideální "procházková" trasa vede z Pusteven (nahoru po modré značce), po červené, až na rozcestník u Čertova mlýnu, dále pak vrchol Smrku a stále po červené až do cíle. Dále je možné ze Smrku po žluté značce sejít do Ostravice (k přehradě) a odtud stoupat po značce stejné barvy až do cíle, zde bohužel není možné přejít hráz z důvodu oprav. Nicméně je možné pokračovat po cestě směrem na Ostravici a "uhnout" na modrou značku. Ta se pak napojuje na Butořance na značku červenou. Odtud po této barvě dojdete až do cíle.


OSTATNÍ

- Budeme nocovat v ubytovně na Ostravici, after party vítána :o)
- CWG budou za cenu 15Kč - v ceně bude diplom za úspěšnou účast "na památku".

Additional Hints (No hints available.)