Skip to Content

This cache is temporarily unavailable.

Varouch: Ach jo...

More
<

M @ ʇ ® į χ

A cache by Varouch Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 10/4/2017
Difficulty:
4 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Agent Smith: "Vychutnám si vaši smrt, pane Andersone."


Zemi obsadil inteligentní počítač. Z jakého důvodu ale udržuje lidský druh naživu? Ještě než získali roboti převahu, probíhala nelítostná válka lidí proti strojům. Stroje čerpaly energii ze Slunce, a tak člověka nenapadlo nic jiného, než vypálit oblohu a znemožnit tak slunečním paprskům napájet ty krvelačné elektronické bestie. Na tento brilantní tah stroje zareagovaly velmi lišácky. Uvědomily si, že lidské tělo vyprodukuje spoustu energie, takže lidi jednoduše zajaly a pěstovaly, podobně, jako lidé pěstují třeba mrkve. Stroje převzaly vládu na Zemi.

Pěstovat mrkve je ale mnohem jednodušší, než pěstovat lidi, protože mrkev (alespoň podle posledních vědeckých výzkumů) nemá vědomí. Lidé by se chudákům strojům v těch pěstitelských buňkách dočista zbláznili, kdyby znali pravou realitu a nemohli dělat nic jiného, než se jen válet v organickém slizu. A to je důvod, proč existuje Matrix.

Matrix je program. Počítačová simulace života. Není to ovšem pouze simulace, ve které by ve světě z nul a jedniček žili umělé inteligentní bytosti. V tomto světě přebývají skuteční živí lidé, jejichž mozky jsou pomocí sofistikovaně umístěných kabelů vtaženy do počítačové reality. Iluze je tak dokonalá, že žádný z pěti lidských smyslů nedokáže poznat rozdíl mezi Matrixem a skutečností a všichni lidé na Zemi žijí nevědomě v počítačovém programu. Téměř všichni…

Cíl hry


V roli agenta jsi Matrixem vyslán, aby jsi vypátral a zabil vůdce odporu lidstva proti strojům. Jeho jméno je Thomas A. Anderson, obecně je ale známý pod přezdívkou 'Neo'. Do a z Matrixu se tento nebezpečný terorista dostává pomocí únikových východů, které ve světě Matrixu vypadají jako telefonní budky. Zničit ho můžeš jedině zablokováním těchto východů a spuštěním vyhledávacího softwaru.

Cartridge


Toto wherigo nebylo navrženo ani testováno pro přístroje značky Garmin. Pořiď si mobilní telefon.

Určitě si sebou do terénu vezmi zápisník, tužku a vytisknuté šifrovací pomůcky.

Ujisti se, že máš zapnutý zvuk.

Jako agent můžeš provádět tyto činnosti:
Blokace východu: Prolomením jednoduché šifry provedeš blokaci únikového východu. To Ti pomůže ve chvíli, kdy se rozhodneš spustit vyhledávací program (viz dále).
Zničení východu: Jednou během hry můžeš provést zničení únikového východu. Tento východ již nebude nikdy funkční, nebudeš se k němu muset již nikdy vracet.
Spuštění vyhledávacího programu: V libovolné chvíli můžeš spustit vyhledávací program, který se pokusí vypátrat Nea. Úspěch programu závisí na počtu zablokovaných únikových východů. Čím více zablokovaných, tím větší šance na úspěch. POZOR: po neúspěšném pokusu o vyhledání jsou všechny zablokované východy opět funkční a je třeba je navštívit znovu.

Navigační program: Pro plynulejší běh hry je lepší zapnout. V tom případě se zobrazuje pouze 5 nejbližších nezablokovaných/nezničených únikových východů.

     Mapa s vyznačenými únikovými východy z Matrixu.
     (Po přihlášení do účtu na google.com lze exportovat do KML souboru.)


Úvodní souřadnice cache by Tě zavedly na Masarykovo náměstí v Jihlavě. Hru ale můžeš spustit na libovolném místě v Jihlavě a můžeš začít blokováním u libovolného únikového východu z Matrixu.

Na Masarykově náměstí se únikové východy vyskytují po dvojicích.

Firma O2 (ve skutečnosti se jedná o vysoce agresivní destruktivní program Matrixu) postupně odstraňuje z ulic některé únikové východy. Nebuď proto překvapen, pokud dorazíš k budce, která tam není. Na samotnou hru nemá tato skutečnost vliv.
www.wherigo.com
Hru stahujte na www.wherigo.com

Po dokončení hry logujte také zde. Pro odemčení zadejte kód, který najdete v inventáři. Pokud hrajete ve skupině, uveďte v logu, s kým jste hráli.

Cartridge k této cachi byla vytvořena v super programu URWIGO.

Poděkování


Za spolupráci při tvorbě cartridge děkuji cacherům z008, HaRaKa, Jakez a mopepa.


BestWIG 2017


Hra byla oceněna 1. místem v kategorii "Ostatní města" za rok 2017.


Additional Hints (No hints available.) 

Find...

74 Logged Visits

Found it 63     Didn't find it 3     Write note 2     Temporarily Disable Listing 3     Enable Listing 2     Publish Listing 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 16 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.