Skip to Content

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.

This cache has been archived.

Sutech: Archivuji

More
Event Cache

Ceska Amazonka 2017

A cache by Sutech Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, September 9, 2017
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
4.5 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Rok se s rokem sešel a tak je mi ctí, že vás mohu opět pozvat na event
Ceska Amazonka

Letošní náplň eventu bude shodná jako při loňském ročníku.
Sejdeme se opět na výchozích souřadnicích, a to v 10:30. Ty mají "čtyřiapůlkový" terén, neboť jsou umístěny doprostřed laguny pod průrvou Ploučnice - vlastní plavidlo či nebo síly při plavání jsou proto nutností. Zde se pozdravíme a začneme si povídat o zajímavých keškách, které jsme navštivili, eventech, kterých jsme se zúčastnili, a tak vůbec obecně o geocachingu. V 11:00 pak bude event ukončen.
Pro neotrlejší cachery je pak připravena zcela dobrovolná akce po skončení eventu - informace o ní naleznou níže v listingu.


Náplní následné, zcela dobrovolné akce po skončení eventu je dvoudenní sjíždění oné již zmiňované, unikátní české řeky zvané Ploučnice. Právě té se někdy Česká Amazonka přezdívá, jelikož nejde vůbec o žádnou regulovanou řeku - Ploučnice si vede pěkně houštím, pod a nad popadanými kmeny a především téměř netknutou a opuštěnou krajinou. A ještě jedna zajímavost - neuvěřitelným způsobem meandruje, takže se vodáci často přes meandry slyší, ačkoliv jsou od sebe po řece dosti vzdálení.

A jak taková Amazonka po česku vypadá? Určitou představu je možné si udělat při shlédnutí videa na známém zábavním serveru. Pokud však preferujete více komplexnější popis, pak sobotní úsek z Novin pod Ralskem ihned zaujme průjezdem (je-li dostatek vody, jinak průchodem) několikasetmetrovou uměle vytesanou skalní průrvou, která končí malým skokem do laguny pod výjezdem. Následuje úsek do Mimoně, kam je ještě řeka regulovaná, takže si alespoň všichni mohou připomenout, jak se drží pádlo, a připravit se na druhou část plavby. V Mimoni je rovněž plánována zastávka na oběd.
Za Mimoní ale začne ta pravá zábava - jakmile lodě opustí civilizaci, čekají vodáky desítky meandrů, neprostupný terén, prostě ta pravá divočina. A protože meandrování řeky je na Ploučnici opravdu unikátní, je možné zahlédnout i místní zajímavost, tzv. Tančící komín. Jde o tovární komín, který vodák vidí tu napravo, tu nalevo, tu za sebou a přitom se prakticky nepohne z místa.
Sobotní pouť končí v Borečku, kde se nachází tábořiště s kioskem a nově i sprchami. Tam někteří odevzdají lodě, ostatní se ubytují ve vlastních stanech a v neděli odtud zahájí další úsek. Do kempu v Borečku přijedou v neděli (případně klidně v sobotu večer) i ti, kteří pojedou pouze nedělní úsek.

Nedělní úsek pak vede naprostou pustinou, kde není možnost dojít si na oběd, dokonce po většinu času ani vystoupit na břeh, takže svačina s sebou je naprostou nezbytností. Prakticky jediné místo odpočinku se tak nachází na waypointu uvedeném v listingu. Koryto řeky zde meandruje v nivních loukách a meandry jsou tento den ještě zakroucenější, než v sobotu. Na druhou stranu porostu kolem břehů je znatelně méně.
Teprve v posledním úseku se opět řeka uzavře do houštin, a to ještě neprostupnějších, než předchozí den, takže je nutné občas lodě přetahovat i přes překážky ve vodě.
Celá plavba je ukončena v Brenné na louce u mlýna.
PROGRAM DOBROVOLNÉ AKCE PO SKONČENÍ EVENTU


Kdy se dobrovolná akce po skončení eventu koná:
9. - 10. 9. 2017

POZOR! Oproti předchozím ročníkům je dobrovolná akce po skončení eventu koncipována toliko jako dvoudenní, proto se jí zúčastnit mohou pouze ti, kteří se přihlásí na oba dva dny!


Pro koho je určena:
Především pro vodáky, kteří už mají nějaké ty zkušenosti a několik řek sjeli. Na Ploučnici sice (až na tři nenáročné výjimky) nenaleznete jezy či peřeje, řeka je však velice obtížná na kormidlování, jelikož je nutné se vyhýbat různým přírodním překážkám. Z těchto důvodů je naprostá znalost ovládání lodi nezbytná. Hodnocení D/T by u této dobrovolné akce po skončení eventu odpovídalo cca. 5/5, pokud by mohlo jít o event! Stejně tak atributy by byly zhruba následující:Kde a kdy je sraz:
V sobotu na souřadnicích waypointu "Začátek sobotního úseku dobrovolné akce" v Novinách pod Ralskem v 10:30.
V neděli v kempu v Borečku na souřadnicích waypointu "Konec So/začátek Ne úseku dobrovolné akce" v 10:00 (případně již v sobotu odpoledne).


Jak dlouho a jak daleko se jede:
Délka se nedá přesně odhadnout, bude záležet především na momentálním terénu (řeka se neustále mění), odhadem to je však tak 5-6 hodin každý úsek.
Vzdálenost je zhruba 15 km každý úsek.


Kde se končí:
V sobotu ve vodáckém tábořišti u vesnice Boreček.
V neděli na souřadnicích waypointu "Konec nedělního úseku dobrovolné akce" u mlýna blízko vesnice Brenná.


Jaký je maximální počet účastníků:
Ačkoliv je řeka úzká a dá se sjet jen ve šňůře za sebou, nečiní i vyšší počet účastníků problém. Maximální počet 38 lodí je tak dán toliko možnostmi půjčovny. Výsledný počet lodí ale může být ve výsledku i nižší, pokud se nám nepodaří vybrat cenu za půjčovné včas, neboť rezervace je platná jen po krátkou dobu.
Lodě jsou dvoumístné, "porcelána" tedy možné vzít není. Máte-li však k dispozici vlastní vybavení, není problém se k nám připojit.


Kolik stojí půjčení lodí:
kanoe Vydra + 2 pádla/den: 150,- Kč
vesta/den: 20,- Kč
50 l barel/den: 20,- Kč
doprava za veškeré lodě: 800,- Kč (bude se rozpočítávat dle počtu účastníků)
Pozn.: konečná cena, která bude následně uvedena u nicku v tabulce, bude zahrnovat kromě výše uvedeného i další dodatečné náklady ve výši 20,- Kč.

Ceník ubytování v Borečku (hradí si každý sám):
stan: 40,- Kč/osoba/noc
auto: 40,- Kč/den

¨ Ceník dopravy vodáckým autobusem (hradí si každý sám):
Boreček - Průrva: 35,- Kč/osoba
Brenná - Boreček: 50 Kč/osoba


Jak se přihlásit:
!!!POZOR, POZOR POZOR, LETOS ZMĚNA!!!
Pokud se budete willattendovat na event, do logu napište, že se chcete zúčastnit i této dobrovolné akce po skončení eventu. Současně v takovém případě napište i počet lodí a dalšího vybavení, jež chcete objednat.
Po předchozích zkušenostech si nicméně budou smlouvy o pronájmu lodí s půjčovnou následně podepisovat jednotliví účastníci, resp. skupiny účastníků, sami, stejně tak bude na jejich odpovědnosti lodě vrátit zpět půjčovně - já provedu toliko objednávku a hromadnou platbu.


Jak postupovat pro uzavření smlouvy:
V zásadě existují dvě možnosti:
1. pakliže se vás účastní víc přátel, můžete uzavřít smlouvu v rámci určité skupiny, čímž zjednodušíte práci sobě i půjčovně, proto tento způsob doporučuji. V takovém případě je však nutné mi přes můj profil napsat, které nicky z tabulky přihlášených (nikoliv náhradníků) do skupiny patří a kdo za ní bude jednat jako odpovědná osoba - tedy kdo svým jménem s půjčovnou za celou vaší skupinu smlouvu o pronájmu uzavře.
Tato osoba mi musí rovněž přes profil zaslat svoje civilní jméno a příjmení, datum narození a adresu trvalého pobytu, abych mohl její údaje předat půjčovně!
2. pokud nechcete či nemůžete s nikým skupinu uzavřít, musí mi osobní údaje uvedené v bodu 1. zaslat každý z vás.

ZNOVU UZPOZORŇUJI, ŽE ODPOVĚDNÁ OSOBA ZODPOVÍDÁ PŘI PŘEVZETÍ VYBAVENÍ A UZAVŘENÍ SMLOUVY I ZA VRÁCENÍ VEŠKERÉHO VYBAVENÍ ZPĚT PŮJČOVNĚ!
Osobní údaje mi zašlete přes můj profil nejpozději do 31. 8. 2017. Pokud by k jejich sdělení nedošlo do tohoto data, Vaše místo propadá náhradníkům!


Jak provést úhradu půjčovného:
Pokud se váš nick objeví v tabulce přihlášených na pozici 1.-38., budete u něj mít rovněž uvedenu celkovou částku za objednání lodí a dalšího vybavení.
Platbu následně zašlete na č.ú. 1014993968/6100, a to nejpozději do 31. 8. 2017. Do zprávy pro příjemce nezapomeňte také uvést váš nick, aby bylo možné vaši úhradu přiřadit! Pokud by k úhradě nedošlo do tohoto data, Vaše místo propadá náhradníkům!

Storno podmínky: při zrušení účasti 15 dní a více před konáním dobrovolné akce po skončení eventu se vrací 70 % uhrazené částky, při zrušení účasti méně jak 15 dní však již není možné platbu vrátit.

SLEDUJTE LISTING PRO PŘÍPADNÉ ZMĚNY, O KTERÝCH BUDETE INFORMOVÁNI POMOCÍ ANNOUNCEMENTU


TABULKA PŘIHLÁŠENÝCH
1.-2. Sutech Groats Family 2 3 2 860,- Kč
3. eM-Tlapka - 1 0 1 370,- Kč
4. mimo a momo - 1 2 1 450,- Kč
5. Drozdovi - 1 2 1 450,- Kč
6. fejgele55 - 1 2 1 450,- Kč
7. PrincAgir - 1 2 1 450,- Kč
8. amarok team + raven95 - 1 0 1 370,- Kč
9. mkacer + Jajik Kubíííci 1 2 1 450,- Kč
10. Evca.N + korálek 1 2 1 450,- Kč
11. Roode + castorka - 1 2 1 450,- Kč
12.-13. Bobr_ - 2 4 2 900,- Kč
14.-16. joeyk59 + geo.luki + Pavoucek86 - 3 6 3 1.350,- Kč
17. adremi - 1 3 1 490,- Kč
18. HradaMicMik - 1 2 1 450,- Kč
19. Jeryshrek - 1 2 1 450,- Kč
20. nalimare - 1 2 1 450,- Kč
21. Olson_vs - 1 2 1 450,- Kč
22. wytovski + Kostald - 1 0 1 370,- Kč
NÁHRADNÍCI
23. X

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

95 Logged Visits

Write note 8     Archive 1     Will Attend 39     Attended 44     Publish Listing 1     Announcement 2     

View Logbook | View the Image Gallery of 28 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated: on 5/2/2018 2:59:37 AM Pacific Daylight Time (9:59 AM GMT)
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page