Skip to content

Spejbl a Hurvínek Virtual Cache

Hidden : 08/24/2017
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size:   virtual (virtual)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Přivítání

Vítáme všechny kačery na této keši v Plzni. Jedná se o Virtual cache. Navštívíte, tedy podle nás, dvě krásná místa. Doufáme, že vám keš udělá radost a bude se vám líbit. O co půjde. No přeci o Spejbla a Hurvínka.

Spejbl a Hurvínek


SP

Spejbl a Hurvínek je legendární dvojice dřevěných loutek dle návrhu českého loutkáře Josefa Skupy, která je známá mezi dětmi i dospělými. Tyto loutky jsou aktéry mnoha dětských pohádek, ať už na CD, v televizním večerníčku nebo knihách, ale jejich hlavní doménou jsou divadelní představení Divadla Spejbla a Hurvínka, která se hrají i v zahraničí a díky nimž se Hurvínek dostal do povědomí lidí v různých částech světa. Představení byla přeložena do více než dvaceti jazyků, včetně čínštiny a japonštiny. Proslulé loutky Spejbla a Hurvínka vznikly v roce 1919 (Spejbl) a 1926 (Hurvínek). Život jim vdechl a jejich charakter určil divadelní nadšenec Josef Skupa (1892–1957). Spejblovi přiřkl roli nespokojeného bručouna a popleteného poučovatele svého prostořekého syna Hurvínka. Mluvil obě postavy tak, že plynule přecházel z basu otcova do fistulky synka. Později byla dvojice Spejbla a Hurvínka doplněna o postavu Máničky, paní Kateřiny a psa Žeryka. Ještě dříve, r. 1938, přišla na svět paní Drbálková, vytvořená a mluvená Janem Vavříkem-Rýzem. R. 1955 vznikla paní Švitorková, kterou navrhl Radko Haken a vyřezal Bohumil Rubeš a kterou do r. 1961 mluvila Míla Mellanová. Další postavy zatím asi přibývat nebudou.


O keši


SP

Vaším úkolem bude pořídit fotografii sousoší s vámi nebo vaší GPS. Dne 7. července 2020 bylo v Plzni odhaleno druhé sousoší Spejbla a Hurvínka na lavičce. Jedno sousoší se nachází v Šafaříkových sadech. Druhé s lavičkou na náměstí Republiky. A protože se sousoší v Šafaříkovích sadech nesmyslně na zimu zakrývá, přidáváme druhé na náměstí Republiky jako další možnost odlovu této virtuálky. Je jedno, u kterého sousoší splníte úkol. Stačí tedy zaslat jen jednu variantu. Pokud někdo bude chtít, může zaslat obě varianty. Budeme rádi.


Váš úkol


CZ:


Stage 1.


1. Pořídit fotografii vás nebo vaší GPS se sousoším a přiložit ji k logu.


2. Zjistit, jaká jména jsou vyryta na Spejblovo fraku a zaslat přes profil.EN:


1.Take a photo of you or your GPS with you and statue and put it in the log.


2.Find out what names are on Spejbl´´´´ s coat and send it through your profile.

CZ:


Stage 2.


1. Pořídit fotografii vás nebo vaší GPS se sousoším a přiložit ji k logu.


2. Zjistit, poslední letopočet na Spejblovo fraku a zaslat přes profil.EN:


1.Take a photo of you or your GPS with you and statue and put it in the log.


2.Find out what date is on Spejbl´´´´ s coat and send it through your profile.


Virtual Reward - 2017/2018

This Virtual Cache is part of a limited release of Virtuals created between August 24, 2017 and August 24, 2018. Only 4,000 cache owners were given the opportunity to hide a Virtual Cache. Learn more about Virtual Rewards on the Geocaching Blog.Additional Hints (No hints available.)