Skip to Content

This cache is temporarily unavailable.

TSEARTH: Omlouvám se. dle mích infi. s magistrátu už měli být kluci venku.
Tak snad brzy budou.
Díky za pochopení.

More
<

Spejbl a Hurvínek

A cache by TSEARTH Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 08/24/2017
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size: virtual (virtual)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Přivítání

Vítáme všechny kačery na této keši v Plzni. Jedná se o Virtual cache. Navštívíte, tedy podle nás, jedno krásné místo. Doufáme, že vám keš udělá radost a bude se vám líbit. O co půjde. No přeci o Spejbla a Hurvínka.

Spejbl a Hurvínek


SP

Spejbl a Hurvínek je legendární dvojice dřevěných loutek dle návrhu českého loutkáře Josefa Skupy, která je známá mezi dětmi i dospělými. Tyto loutky jsou aktéry mnoha dětských pohádek, ať už na CD, v televizním večerníčku nebo knihách, ale jejich hlavní doménou jsou divadelní představení Divadla Spejbla a Hurvínka, která se hrají i v zahraničí a díky nimž se Hurvínek dostal do povědomí lidí v různých částech světa. Představení byla přeložena do více než dvaceti jazyků, včetně čínštiny a japonštiny. Proslulé loutky Spejbla a Hurvínka vznikly v roce 1919 (Spejbl) a 1926 (Hurvínek). Život jim vdechl a jejich charakter určil divadelní nadšenec Josef Skupa (1892–1957). Spejblovi přiřkl roli nespokojeného bručouna a popleteného poučovatele svého prostořekého syna Hurvínka. Mluvil obě postavy tak, že plynule přecházel z basu otcova do fistulky synka. Později byla dvojice Spejbla a Hurvínka doplněna o postavu Máničky, paní Kateřiny a psa Žeryka. Ještě dříve, r. 1938, přišla na svět paní Drbálková, vytvořená a mluvená Janem Vavříkem-Rýzem. R. 1955 vznikla paní Švitorková, kterou navrhl Radko Haken a vyřezal Bohumil Rubeš a kterou do r. 1961 mluvila Míla Mellanová. Další postavy zatím asi přibývat nebudou.


Váš úkol


CZ:


1. Pořídit fotografii vás nebo vaší GPS se sousoším a přiložit ji k logu.


2. Zjistit, jaká jména jsou vyryta na Spejblovo fraku a zaslat přes profil.EN:


1.Take a photo of you or your GPS with you and statue and put it in the log.


2.Find out what names are on Spejbl´´´´ s coat and send it through your profile.


Virtual Reward - 2017/2018

This Virtual Cache is part of a limited release of Virtuals created between August 24, 2017 and August 24, 2018. Only 4,000 cache owners were given the opportunity to hide a Virtual Cache. Learn more about Virtual Rewards on the Geocaching Blog.
Z důvodu vandalismu se cache na zimu zavírá!Because of vandalism the cache is closed for winter!

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.