Skip to content

Plzensky andelicek pro stesti Virtual Cache

Hidden : 08/24/2017
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size:   virtual (virtual)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Andělíček pro štěstí, Plzeňáky též nazývaný "ošahánek", je stylizovaná kovová hlava andělíčka, která je součástí zdobené mříže zadního vnějšího oltáře katedrály sv. Bartoloměje na plzeňském náměstí Republiky. U mříže je často možné vidět větší či menší frontu zájemců o vyplnění jednoho přání - stačí na andělíčka položit ruku a pro sebe vyslovit přání. Denně si na andělíčka přijde sáhnout kolem tisícovky lidí, což svědčí o množství těch, kteří v nadpřirozenou moc "ošahánka" věří.

Zajímavostí je, že andělíček je na rozdíl od svých kovových souputníků jediný plný - ostatní jsou dutí. Existují spekulace, že právě tento jeden byl vyroben jindy, než ostatní. To ale není pravda, celá mříž, včetně "ošahánka" byla vyrobena najednou v roce 1713. Podle jiných teorií jsou v andělíčkovi zalité svaté ostatky, ale ani toto nebylo potvrzeno.

Pověst:

Zázračné schopnosti plzeňského andělíčka se tradují od doby, kdy se v chrámu sv. Bartoloměje ženil plzeňský kat. Vzhledem k tomu, že do kostela nesměl jako nečistá osoba vstoupit, musel zůstat venku a u oltáře ho zastoupil jeho přítel. Kat neustále obcházel katedrálu a zastavil se u vnějšího oltáře, aby se pomodlil. Když vstával, přidržel se rukou andělíčka na mřížích. Při tom ho viděly dvě ženy. Kat byl pověstný tím, že uměl kouzlit, takže se rychle roznesla zpráva o tom, že andělíček část kouzelné moci od popravčího převzal.

 

Přijeďte se sami přesvědčit ...

CZ

Pro uznání logu musí být splněny tyto podmínky:

1. Zjistěte počet andělíčků na mříži, odpověď zašlete přes můj profil.

2. Přiložte k logu fotografii vaší GPS/Smartphone s andělíčkem pro štěstí.

Virtual Reward - 2017/2018

Tato virtuální keš je součástí omezené verze virtuálních keší vytvořených mezi 24.8.2017 a 24.8.2018. Pouze 4 000 ownerů dostalo příležitost založit virtuální keš. Další informace o Virtual Rewards najdete na Geocaching Blog.

EN

To admit the log the following conditions need to be accomplished:

1. Find out the number of Angels on the bars and the answer send through my profile.

2. Add to the log picture of your GPS/Smartphone with the Angel for luck.

Virtual Reward - 2017/2018

This Virtual Cache is part of a limited release of Virtuals created between August 24, 2017 and August 24, 2018. Only 4,000 cache owners were given the opportunity to hide a Virtual Cache. Learn more about Virtual Rewards on the Geocaching Blog.

 

Flag Counter

 

 

Additional Hints (No hints available.)