Skip to content

<

Küpper bei Sprottau

A cache by gregor1s Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 09/04/2017
Difficulty:
4.5 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


W związku z tym, że to Letterbox, kilka informacji o komunikowaniu się.

Od zarania dziejów ludzie komunikowali się, przekazywali sobie informacje na odległość. Stosowano różne sposoby: krzyk,  znaki świetlne, sygnały dymne, kody flagowe, tam tamy, gołębie pocztowe. Rozwój cywilizacji, techniki i integracja społeczna doprowadziły do stanu, kiedy każda osoba będąca w zasięgu sieci komórkowej lub Internetu może bez większego wysiłku przekazać swoje przemyślenia drugiemu człowiekowi.

Istnieje jeszcze tradycyjny sposób przesyłania wiadomości, choć w dzisiejszych czasach służy raczej do przekazywania pism urzędowych lub pozdrowień z wakacji niż wymianie myśli i uczuć.

Poczta (daw. poszta, z cz. pošta, z wł. posta, od łac. statio posita) – ogólnie dostępna instytucja, przeważnie państwowa, zajmująca się obrotem przesyłek, a także wykonywaniem niektórych usług na rzecz telekomunikacji oraz usług pieniężno-bankowych. Od połowy XIX wieku usługi w zakresie łączności dzielono na pocztowe i telekomunikacyjne, a od połowy XX wieku zaczęto pocztę nazywać łącznością pocztową.

Termin "poczta" wywodzi się od łacińskiej nazwy stacji wymiany koni (stworzonej w czasie Cesarstwa Rzymskiego) – mutatio postia. W wieku XVI zostaje zapożyczony do języka polskiego wyraz posta, który po polonizacji występowało w postaci poszta. Pierwsza w Polsce linia pocztowa utworzona w roku 1558 biegła do Włoch (z Krakowa przez Wiedeń), nadzór nad nią sprawował Prospero Provana. Później dostała się w ręce Montelupich.

 

PIECZĄTKA NIE JEST NA WYMIANĘ

Dla pierwszego znalazcy unikalny tematyczny coin z czasów PRL

Koordynaty nie wskazują miejsca ukrycia kesza. Żeby przybić sobie pieczątkę trzeba w miejscu oznaczonym jako Początek wędrówki odnaleźć ukryte wskazówki. Proszę o uważne i dokładne zapoznanie się z danymi, będą potrzebne do otwarcia skrzynki.

 

Więcej informacji o historii wsi Nowa Kopernia GC7BXB9

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.