Skip to content

<

POTKAN

A cache by bobrlinek Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 09/05/2017
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
4 out of 5

Size: Size:   regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


POTKAN

V českém podzemí žije několik desítek milionů potkanů.

Tito „kanalizační terminátoři“, nebezpeční přenašeči infekcí a neomylní vyhledávači potravy jsou téměř dokonale odolní, navíc vybaveni vysokou inteligencí. Přežijí pád z výšky až šestnácti metrů, vyskočí více než dva metry vysoko, vydrží plavat dva dny v kuse, odolávají jedům a za rok mohou přivést na svět i dva tisíce mláďat. Např. v pražském podzemí žije několik milionů těchto nevítaných městských hlodavců.

Vše, co vyhodíte do odpadků i spláchnete do záchodové mísy, jim zajišťuje denně potravu. Máloco je odradí. Jedním z hlavních nepřátel je městský hluk. Během svých výprav za potravou roznášejí infekce, které mohou ohrozit lidské zdraví.

K hubení používají deratizátoři např. prostředek Hubex, tedy požerové nástrahy vhodné do vlhkého prostředí. Ty obsahují například pekařské drobky, šrot, kukuřici, čokoládu, tuk a účinnou látku antikoagulant.

Ke snížení počtu potkanů přispívají holomrazy. Dlouhé zimy jsou po této stránce příznivé. Situace velkých měst, kdy mají hlodavci dostatek alternativních zdrojů potravy a úkrytů, se tím ovšem příliš nezmění. Výskyt potkanů je a neustále bude problém, který je nutno řešit.

o kešce

k nalezení úkrytu potkana

tvá cesta v říčce začíná

odvahy si dodej

do nitra se vydej

po páté když hřbet svůj srovnáš

potkana ve své skrýši shledáš

  • odlov absolvujete na vlastní zodpovědnost, tak ať nedopadnete takhle:

  • na odlov se nevydávejte při přívalovém dešti

  • na odlov budete potřebovat baterku a gumáky

  • razítko je součástí keše

  • přeji příjemný odlov :)

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.