Skip to Content

<

Teutobursky les

A cache by oblac - lasice Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 09/14/2017
Difficulty:
5 out of 5
Terrain:
5 out of 5

Size: Size: micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Stalo se 11. září roku 9 n.l.

Teutoburský les – „Vare, Vare, vrať mi mé legie!“ křičí zoufale císař Augustus a mlátí hlavou do zdi poté, co se dozvěděl, že dvacet tisíc jeho legionářů bylo pobito v jediné bitvě. Už nyní to označil za největší tragédii svého života. Takovou ránu Římská říše už dlouho nepamatuje. Od dnešního dne se po slovech „11 září“ každému vybaví zkáza v Teutoburském lese.

Římané již dlouho postupují až za břehy Rýna snažíc se hranice říše posunout až k Dunaji. Odbojní Germáni jsou ale větší oříšek, než si původně mysleli. Nemají sílu jen ve svalech a své zuřivosti. Dokážou velmi schopně používat i hlavu, protože zkáza v Teutoburském lese nebyla čestná bitva, ale zákeřná léčka. Cheruský náčelník Arminius zavedl velitele Quintilia Vara s jeho třemi legiemi (asi 20 000–36 000 mužů) do neprostupných bažin, aby je tam zanechal na pospas agresivním Germánům. Římané jsou zvyklí bojovat na otevřených pláních za dobrého počasí, ale nyní je zastihla nebývale silná bouře. Jejich těžká výzbroj nasákla vodu a táhla je k zemi, zatímco se museli brodit bažinami. Tři dny se snažili před krvežíznivými Germány prchnout. Ti na ně ale neustále doráželi a legionářů ubývalo. K barbarům se navíc připojovali další a další kmeny. Naději nakonec ztratil i velitel Quintilius Varus, který se svými důstojníky spáchal sebevraždu. Poslední zbytky Římanů se rozprchly a nastala opravdová jatka. 11. září Teutoburský les pohřbil celé tři legie během pouhopouhých tří dnů.

Toto datum si budou Římané připomínat až do konce svých dní.


Zdroj:  http://www.neaktuality.cz/zahranici/v-teutoburskem-lese-byly-tri-legie-pobity-do-posledniho-muze/

Jak na keš? Vylušti šifru z tohoto obrázku a máš souřadnice první st. Stejná šifra bude možná v terénu.


Zde něco k inspiraci Nápis na skále

Nelovit za tmy!! Nebezpečné !!
A ještě něco! Může se stát, že tato hovadina zabere dost času a nervů, tak doporučení labilním osobám (nervákům) - NEBRAT!!! IGNOROVAT!!!

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.