Skip to Content

This cache has been archived.

Luboši: Je načase sa rozlúčiť s uplynulým šípkovým rokom :) Ďakujem každému účastnikovi, ktorý sa zúčastnili hoci len jedného z nich :) Verím, že vás to bavilo a ceny tešili :)

More
<

Vianočný Šípkový Geoturnaj 2017

A cache by Luboši + Piváreň Zákruta Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Sunday, 17 December 2017
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Listing obsahuje dôležité informácie ohľadom eventu, preto si ho prečítajte celý, prosím. Ďakujem :)


Bolo by pekné zakončiť tento šípkový rok niečím špeciálnym, tak som si pre Vás nachystal Vianočný turnaj s viacerými prekvapeniami ;) Príďte sa zabaviť, zahrať si :) Priestory na hru sú veľké, podnik je nefajčiarsky :)

Najskôr si zhrňme tento šípkový rok :

Vo februári sa hral I. Šípkový turnaj v Topoľčanoch, na ktorom sa zúčastnilo 18 ľudí, z toho hralo 10 ľudí. Kvôli nízkemu počtu hráčov som si teda zahral aj ja. Hralo sa len na jeden terč. Druhý skončil Lubo (Rena + Lubo) a tretí KonikSandy.

V marci sa hrala Prievidzská šípka #3, ktorý usporadúvali Rena+Lubo, kde som si bol zahrať aj ja. Celé to vyhral PCfromKNM

V júni sa hral II. Šípkový turnaj v Suchej nad Parnou, zúčastnilo sa 26 ľudí, hralo 13 hráčov. Tu už sa hralo na 2 terče. Víťazom sa stal Kapplan ktorý si odniesol pekné veci spolu s Mark0 a Timotej456.

V Septembri sa hral III. Šípkový turnaj opäť v Suchej nad Parnou, zúčastnilo sa 15 ľudí (logbook) a hralo znovu 13 hráčov. Víťazom sa stal Juro (starší člen nicku Mamonko) a taktiež si odniesol pekné ceny spolu s Jarchivom a Kapplanom.

Ikonka eventu je o niečo posunutá než obvykle, ale my sa stretneme vo vnútri v Nedeľa 17.12.2017 Piváreň Zákruta o 13:45. Hrať sa bude na 2 elektronické terče. .

Prvé tri miesta na turnaji ocenené prekvapením, štvrté miesto dostane cenu útechy + rôzne súťaže o hodnotné ceny, ktoré ako kešeri určite prijmete a oceníte (súťaž o vlastný TravelBug, a iné veci ;)), a s pravdepodobnosťou niečo nové aj pípne ;)

Vstupným na turnaj budú 2 eurá/hráč + 1 xWG  do jednej zo súťaží. Súťaže budú síce finančne náročnejšie, ale idú Vianoce a rád to pre Vás spravím, aby ste mali z tohto eventu nezabudnutelny zažitok. :) Budem rád za nejaký symbolický príspevok naviac, ale ak aj nezaplatíte ani cent navyše, určite sa na vás nebudem škaredo pozerať a budem rád že sa zúčastníte, pýtať to nebudem :)

Ak hrať na turnaji nebudete, 2 eurá neplatíte a súťaží sa môžte aj tak zúčastniť.

Ak nemáte xWG (akékolvek drevenné koliesko) a nechcete si dať vyrobiť, a ani nikde žiadne nezoženiete, síce sa nebudete môcť účastniť jednej súťaže, ale budete mať možnosť v tých ostatných :) Tie budú strategicky dané počas celého turnaja (rozumej, nebudú všetky súťaže naraz :) )

Obec Suchá nad Parnou sa nachádza neďaleko Trnavy. Spoje na event aj z eventu sú dobré, ak by chcel ísť niekto so mnou, tak ja vyrážam od autobusovej stanice v Trnave o 11:25, môžte sa pripojiť :) Ak príde niekto autom, tak svojho štvorkolesového tátoša si môžte odstaviť oproti pivárni na parkovisku. V pivárni sa dá najesť, robia tam pizzu, grilované kolená, aj veľmi chutné fornetti. Po eventoch môžeme potvrdiť, že tam varia veľmi dobre a je tam veľmi príjemná obsluha :)

Program eventu :

13:45-14:00 Zvítanie sa s účastníkmi. (Poprosím, aby ste prišli do 14:00)

14:00-14:10 Zápis do logbooku a listiny hráčov, vyberanie vstupného.

14:10-14:25 Rožrebovanie dvojíc, predaj evenťákov, spoločná fotka!

14:25- Začiatok turnaja..... Koniec eventu očakavam cca 17:45 - 18:15 ( Po turnaji fotka víťazov! :) )....ale zavisi to od počtu hrajucich ludí a ich šikovnosti, čo znamená že to može byt aj kratšie alebo naopak ;)

Logbook bude k dispozícii počas celého eventu :) Zalogovať sa môže každý, bez ohľadu na to, či chce hrať alebo nie. A samozejme pozvaní sú všetci, či už ste aktívni hráči alebo nie :)

- Eventové SWG bude v hodnote 20 centov a hlavne pre tých, ktorí zalogujú, že chcú drievko do 7.12.2017 do 15:00!

Pravidlá :

- Je to turnaj jednotlivcov, hra 301 single out, na 2 víťazné legy (hry)

- Hrať sa bude obojstranný systém K.O. pavúk, čo znamená, že raz môžte prehrať a aj tak môžte vyhrať celý turnaj :)

- Umiestnenie terča: vzdialenosť od stredu terča k zemi je 173 cm. Vzdialenosť terča k čiare hodu je 237 cm.

- Na začiatku zápasu hodia obaja hráči jednu šípku na stred. Kto je bližšie k stredu, začína.

- Začína sa od čísla 301 a kolko bodov hodíte, toľko sa bude číslo znižovať, a musíte sa dostať presne na 0. Kto tak urobí ako prvý, vyhráva danú hru. Ak čislo prehodíte (ak vám ostáva 19 bodov a hodíte 20, dalšie hody sa anuluju, ostane vám čislo ktore ste mali pred poslednym hodom a ide súper)....Vonkajšie okružie terča je za dvojnásobok čísla a to vnútorné za trojnásobok :) Čisty stred je za 50 bodov a vonkajši stred za 25. V každom kole má hráč k dispozicii 3 šípky. Elektronicke šípky su nastavene na 10 kôl (30 šípiek). Možem samozrejme aj názorne vysvetlit pred začiatkom aby to pochopili všetci :)

Ide hlavne o priateľskú atmosféru, povymieňame si SWG-čka, opíšeme TB-čka a popritom si zahráme. Samozrejme, trocha súťaživosti nemôže chýbať! :)

Hra šípky začala písať svoju históriu v Anglicku, hralo sa na rôzne terče, obyčajne zhotovené z korku, mäkkého dreva a podobne. Na začiatku tohto storočia sa hra ujala ako šport a rozšírila sa takmer do všetkých krajín. Teraz sa diskutuje o zaradení šípiek ako jednu z disciplín letných olympijskych hier. Možno ich hrať v každom veku a nie sú priestorovo, ani finančne príliš náročné, preto ich môže hrať ktokoľvek a prakticky kdekoľvek – doma, v kancelárii, v klube, v pohostinstve a pod. Slušnú hráčsku úroveň možno dosiahnuť rýchlo a vďaka jednoduchým pravidlám a rôznym typom hier môžu byť šípky strhujúcou zábavou.

Dnes sú šípky jednou z najpopulárnejších hier, hrávajú ho ľudia každého veku, a stále sa rozrastajú.

Odkaz na prvý (referenčný) šípkový event na Slovensku - https://coord.info/GC5MH5T

Verím, že tento posledný šípkový event v tomto roku zaujal, oslávime takto prichádzajúce Vianoce a zíde sa nás čo najviac, teším sa na vás! :)

________________________________________

Edit :

Takže, máme po evente, zúčastnilo sa 25 ľudí, hralo 14 hráčov.

Víťazom turnaja sa stal Mark0. Predviedol najpresnejšiu mušku a odniesol si pekné veci :)

Na druhom mieste sa umiestnil Mamonko, tretia skončila KonikSandy. Gratulujeme k výbornej hre. :)

Počas turnaja prebiehali rôzne súťaže a vyšla keška. Tombolu vyhral Anaconda.Marian, a odniesol si vrece xWG-čiek. Verím, že ho odmena potešila. :)

Trochu upravenú verziu hry Ruleta vyhral Lubo z nicku Rena+Lubo a vyhral svoj vlastný TravelBug. Išlo o to, aby hráči aspoň jednou šípkou z troch trafili časť terča, ktorú som určil. Taktiež verím, že ho odmena potešila. :)

Dokopy najviac bodov 9 šípkami (136 bodov) hodil ppaLupo . Mark0 skončil na druhom mieste s 129 bodmi. Dokopy 4 hráči z 11 hodili nad 100 bodov. Víťaz ppaLupo teda vyhral fľašu šampanského a čokoládky :)

Víťazom blahoželám, a uvidíme, či sa niekedy niekde stretneme :)

P.S. Ostáva už len jediné......Šťastné a Veselé! :)

Additional Hints (Decrypt)

F xýz fn ivqíz?

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa) 

Find...

69 Logged Visits

Write note 4     Archive 1     Will Attend 35     Attended 23     Temporarily Disable Listing 1     Publish Listing 1     Announcement 4     

View Logbook | View the Image Gallery of 18 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.