Skip to Content

This cache has been archived.

Zuśka_Kluśka: Pa, pa:)

More
<

Powrót do przeszłości

A cache by Zuśka_Kluśka Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Sunday, October 29, 2017
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Zapraszamy na pierwsze spotkanie na którym jako osoby z magicznego swiata sprobujemy cofnac się w czasie. Spotykamy się na kordach tytulowych  w dniu 29.10.2017 o godzinie 2.45 a do teraźniejszości powrócimy o godzinie 2.15 tego samego dnia (Choć wydaje sie to niemozliwe, spotkanie potrwa 30minut). Sprzetem obowiązkowym tutaj będzie zmieniacz czasu.


- Nie! Nie rozumiesz? Łamiemy jedno z najważniejszych praw obowiązujących w świecie czarodziejów! Nikomu nie wolno zmieniać czasu! Nikomu! Słyszałeś , co mówił Dumbledore... Jak nas zobaczą... – Kto nas zobaczy? Tylko my sami i Hagrid! – Harry, a co byś pomyślał, gdybyś nagle zobaczył samego siebie wpadającego do chatki Hagrida?- Pomyślałbym, że... że zwariowałem... albo że to jakaś czarna magia... – No właśnie! W ogóle byś nie rozumiał, co się dzieje, mógłbyś zaatakować samego siebie! Profesor McGonagall opowiadała mi o strasznych rzeczach, jakie się wydarzyły, kiedy czarodzieje eksperymentowali z czasem... 

— rozmowa Harry'ego z Hermioną

Zmieniacz Czasu (ang. Time−Turner) — potężne urządzenie magiczne pozwalające cofać się w czasie. W większości wypadków jest używany nielegalnie, ponieważ eksperymentowanie z czasem jest niebezpieczne. Przedmiot ten przypomina kształtem klepsydrę na łańcuszku. Zaklęty jest w nim zaawansowany czar cofania się w czasie o godzinę. Chcąc dokonać jednogodzinnego skoku w przeszłość, należy zakręcić raz klepsydrą. Każdy kolejny raz, to kolejna godzina do tyłu. Trzeba jednak zaznaczyć, że maksymalny czas, w zakresie którego można bezpiecznie się przenieść, to około pięciu godzin. Zmieniacz czasu w praktyce pozwala być w dwóch miejscach jednocześnie, a nawet samemu sobie uratować życie.

Użycie zmieniacza czasu jest generalnie bardzo niebezpieczne. Znane są przypadki, w których czarodzieje w przypływie zdziwienia zabijali swoją młodszą wersję, czyli tym samym znikali również w teraźniejszości.

Inną bardzo poważną anomalią czasową są od-urodzenia. Jeżeli ktoś się cofnął w czasie, może poważnie namieszać. Eloise Mintumble spowodowała na przykład od-urodzenia dwudziestu pięciu członków swojej rodziny, kiedy utknęła na pięć dni w 1402 roku. Dlatego właśnie zmieniaczem czasu można podróżować jedynie na krótkie dystanse, maksymalnie pięć godzin. 

Ponieważ to będzie nasze pierwsze spotkanie z podroza w czasie cofniemy się tylko troche.Spotykamy się na kordach tytulowych w niedziele 29 pazdziernika o godz.2.45 Przygotowujemy swoje zmieniacze czasu obliczamy ilość obrotow (W instrukcji obsługi napisano ze wystarczy 1 obrot) i o godzinie 3.00 Startujemy w przeszłość. Spotkanie potrwa do godziny 2.15  tego samego dnia 29.10.2017

Jeśli nie jesteście pewni dzialania swoich zmieniaczy czasu nie ryzykujcie!!!!

ORGANIZATOR NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOSCI ZA CZYJES POZOSTANIE W PRZESZŁOŚCI

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

17 Logged Visits

Write note 1     Archive 1     Will Attend 6     Attended 8     Publish Listing 1     

View Logbook | View the Image Gallery

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.