Skip to content

ПДРЦ "Сосна" Traditional Geocache

Hidden : 11/24/2017
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
4 out of 5

Size: Size:   large (large)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Plānupes radiosakaru centrs “Priede” (передающий радиоцентр связь "Сосна")


Septiņņdesmito gadu sākumā, veicot valts sakaru sistēmas restrukturizāciju, tika nolemts izveidot jaunu, mūsdienīgu un kombinētu radiosakaru centru, kas varētu darboties gan PSRS Aizsardzības ministrijas radio apraides sistēmā, gan PSRS Transporta ministrijas sistēmā, gan kā rezerves sakaru punkts LPSR dzelzceļa satiksmes vadībai.

Šī tipveida radiosakaru centra būvniecība sākta 1978. gadā un ilga divus gadus, līdz 1981. gada sākumam objekts jau darbojās. Šādi pat radiosakaru centri ir masveidā būvēti ne tikai PSRS, bet arī visās Varšavas bloka valstīs, dažkārt kā daudzstāvu pazemes ēkas. Piemēram Lamsfeldā (Vācija) esošais komunikāciju bunkurs ir ar pilnīgi identisku izkārtojumu, bet divos stāvos. Sakaru centrs stratēģisku iemeslu dēļ tika pienācīgi slēpts. Visās ģenerālštāba kartēs, kuras publicētas pēc 1978. gada, sakaru centrs vai antenu lauks netiek attēlots, vieta tiek saukta par "скотный двор", pats bunkurs ir noslēpts zem baltas krāsas govju kūts maketa, kurā govis, protams, nekad nav turētas. Makets tur atradās līdz 1992. gadam un tika demontēts, Krievijas Federācijas bruņotajiem spēkiem aizejot no Latvijas. Teritorijā atrodamās skaidu plātņu atliekas ir pārpalikumi no šīm "saimniecības ēkām".

Bijušajā sakaru bunkurā, kurš šobrīd ir daļēji applūdis, atrodams slēpnis "Tumšupes Armijas Bāze", taču teritorijā ir atrodami vēl pāris interesanti objekti un šis slēpnis ir veltīts vienam no tiem.

Pētiet slēpņa atribūtus un pienācīgi bruņoti, vēlams ne vienatnē, dodieties apmaldīties dūksnājā..

Kā teiktu klasiķi: "..atceries, ka neviens slēpnis nav tavas dzīvības vērts. Ja Tev nav pietiekamas pieredzes vai neesi drošs(-a) savos spēkos, tad labāk neriskē.."

Lai veicas!

Additional Hints (No hints available.)