Skip to content

<

PAHA SOBE - Remanentni Reminiscence

A cache by Paha Ahma - adoptovala Polmari Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 11/27/2017
Difficulty:
3.5 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


S hlubokou lítostí v srdci se musíme v Nymburce rozloučit s jedním ze zdejších top ownerů
Pahou Ahmou ...
nebojte, neumřel, ale přestěhoval se do Prahy a v nějakém neuvěřitelném hnutí mysli nabídl mně, jestli bych se o tuto keš, která se mi strašně moc líbí, starala místo něho. Doufám tedy, že jeho důvěru nezklamu a vám všem keš udělá radost.

PAHOUŠŮV NEKROLOG

Pomni poutníče, kterýž procházíš těmito místy, nakolik je život pomíjivým. Nakolik každá sláva stane se polní travou, každá ta tráva pak stařinou, jejiž suchá stébla roznese vítr, v hnízdo splete pták, v díru odnese myš. Pomni větru, jeho nehmotnou sílu, tak ničivou, že odnesla vše, i přítomnost tvou. Pomni ptáka, jeho houpavý let, ve kterém ti zmizí dřív, než rozeznáš jeho zpěv. Pomni též neviditelnou, rychlou šedivou myš...
Pomni ownera této keše, který šel vždy svojí cestou, samota mu byla utěšitelkou a nepochopení druhých symfonií. Chodil i tímto krajem. Chodil, lovil, zakládal, trápil se s kurviteli této hry, těšil se z dlouhých logů, bavil se příběhy, které mu šeptala keš. Věřil, že v tichém letohrádku nalezne zpět svou královnu. Doufal, že pravda a láska zvítězí nad lží a finálkařstvím...
A teď tu již s námi v Nymburce není. Možná, když se zasniš, ucítíš nad Reminiscencí stopy vůně po baleném tabáku. A až budeš logovat, zavři oči. Ten náhrobní kámen a nápis už znáš:
„Zde leží ten, který rozuměl druhým, aniž kdy pochopil sám sebe“...

Užijte si tuhle keš, jejíž listing je maličkou výsečí v moři historie. Přeju jí, ať nadále dělá lidem kešným radost. Děkuji kačerce POLMARI za její něžnou péči o krabici, stage i listing.

V Praze, 3. 5. 2020, Paha Ahma

PAHA SOBĚ
o keši a jak na ni

Tuhle multikešku vytvářím z jediného důvodu – pro sebe. Nebude mi, drazí kačeři, zas až tak vadit, že kvůli bodu na ni budete chodit, ani to, že ji někteří z vás posléze „heknou“ z finálkářskýho webu, natož skutečnost, že se nakonec najdou tací, za které to logne od stolu v klidu strojový skript, zatímco oni sami budou spát, nebo popíjet v oblíbené nálevně, obklopeni svými následníky a obdivovateli. Takovej je život – a kdo jsem já? Zrnko prachu na cestě…

Mně už to začíná bejt jedno. Dělejte si, co chcete. Tuhle kešku zakládám pro sebe, protože jsem v geodepresi, naprosto geovyhořelej… Během mé nedávné procházky zelenými plicemi Nymburka, zálabským Ostrovem, mě napadlo tady založit multinu. Jako kdysi radostný kačer jsem se zase vrhnul do podrostu tamního luhu, šátral v dutinách a osahával obliny padlých velikánů. Cítil jsem po dlouhých týdnech to, co mě dříve obestíralo každý volný den. Georadost.

Tahle multina musí vzniknout; má tu sílu mi vrátit ztracenou lásku ke geocachingu.

Pokud se rozhodnete tady urvat boda, pomněte následujících informací:

Nikdy během lovu nezapomínejte, že jsem tuhle keš založil pro sebe.Tudíž přijměte chytáky nastražené na cestu; chci vám to pochopitelně trochu znepříjemnit...

Trasa multikešky má něco přes kilák a protáhne vás krásným, tak akorát zpustlým, tak akorát udržovaným lesoparkem, protkaným vodními kanály slepých i vidoucích ramen Labe.

Tomuhle místu přezdívám „Reminiscence“. Není to jen zkomolenina jména vodní plochy Remanence - tůně se stojatou vodou, jejíž hlava přinasedá ke slovutnému sportovnímu centru. Mám k tomuto místu plno reminiscencí, vážou mě sem vzpomínky na procházky se Šenkou, Ženou Výjimečného Postavení, na naše prozpěvování i vážné rozpravy, na pocity blaženosti i úzkosti. Vždycky to tu bylo léčivé. Bylo to takové i nyní, kdy jsme spolu prošli tuto trasu (prozatím) naposledy, s navigací, vyměřující následující trasu:

STAGE 1
LETOHRÁDEK KRÁLOVNY ŠENKY

Souřadnice:
N 50°10.861
E 15°3.174

Na výchozím bodu trasy naleznete rozkošný letohrádek, do něhož smíte volně vstoupit a zjistit počet ohnišť, které se nalézají pod jeho střechou přímo v letohrádku.

A = ?


STAGE 2
DUTINA ZÁKEŘNOSTI

Souřadnice:
N 50°11.001
E 15°3.148

Metr sem, metr tam, luh stíní daleké nebeské satelity, ale vám jistě neunikne geoobjekt, přitažlivý výraznou dutinou. Zřejmě zde něco naleznete. Povědomý předmět klidně prozkoumejte; objevíte zde LOGBUK PRO HONIBODY. Bude pečlivě kontrolován, podepsané nicky si smí připsat 0,5 FI na geocaching.com. Indicii B však hledejte o kousek výš.

B = ?


STAGE 3
DIVNEJ KMEN

Souřadnice:
N 50°10.929
E 15°3.221

Kmen, pomalu tlející ve vlhké lužní půdě, nelze přehlédnout. Vaším úkolem je zjistit, čím je onen kmen divnej. Ona anomálie bude mít jistou číselnou hodnotu…

C = ?


STAGE 4
VYPNOUT PRSA, BŘICHO ZASTRČIT!

Souřadnice:
N 50°10.697
E 15°3.538

Koordináty vás zavedou před průčelí sportovního centra. Zhluboka dýchat, zhluboka dýchat…vypnout prsa, břicho zastrčit! Vykročit rázně! … Ale kam? No to je na vás. Počet totožných otvorů v interkomu?

D = ?


STAGE 5
MOKREJ ŽIVEL

Souřadnice:
N 50°10.735
E 15°3.358

Tady je nádherně, co? Věčná škoda, že zde musíte přemýšlet kvůli nějaký přiblblý indicii… Zadívejte se a určete v bezprostředním okolí počet vodních toků.

E = ?


STAGE 6
PAHEJL U VODY

Souřadnice:
N 50° 10.797
E 15° 3.203

Mno… Nomen omen, zde není potřeba nic dodávat. Prozkoumejte geoobjekt. Následujte svůj lovecký instinkt a nakonec objevte indošku F.

F = ?


STAGE 7
KRYSÍ OSTROV

Souřadnice:
N 50°10.873
E 15°2.875

Po návštěvě tohoto místa zapomenete na Krétu, Ibizu či Kapverdy. Můžete si tady klidně připadat jako letadlo nebo družice. Nebo jakkoli jinak. Modří na místě budou vědět, co to tady blábolím, a pokud ne? Neva…Paha Sobě. Paha ví.

Poznámka: Ostrov je přísně a nesmlouvavě střežen. Občas. Buďte maximálně opatrní. Střetnutí s místními příšerami nedopadá dobře. Zelenina ve fěrtochu pomůže. Konec poznámky. Poté, co strážci dovolí, vyloďte se v tamním doku a prozkoumejte dřevo, částečně zakryté hederou. Počet hřebíků pahavíproč zatlučených zevnitř v onom poodhaleném dřevě?

G = ?


KONTROLNÍ SOUČET INDICIÍ = 25


Vypočtěte, kam dál, dle následujícího vzorce:
N 50°1A.BC(G-F) E 15°(D-E-C+F).(B-D+F)(D-F)(C-G)

Výpočet vás zavede na kouzelné místo. To místo je prokazatelně kouzelné tím, že když na něj dorazí kačer, zlákaný touto výzvou, začne zcela nabeton bohapustě klít a nadávat. Chcete to prověřit? Viďte, že jo…
Mapa a kouzlo poslouží a musí být vráceny zpět…

PAHA SOBĚ!

Speciální poděkování „Ženě výjimečného postavení“, mé královně Šence, za nekonečnou inspiraci a primární projití samotné trasy multikeše.

PUBLIKOVÁNO S BETATESTEM – PUBLIKOVÁNO ZODPOVĚDNĚ!

BETATEST PROVEDL KRUP85, DĚKUJI!

DĚKUJI RICO REVIEWEROVI ZA PUBLIKACI.

4.5.2020 keš adoptovala Polmari a upravila listing

Additional Hints (Decrypt)

n)ilpubqavebuanuber
o)wfrzanuber,bqzlxrwqbyr

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)