Skip to content

<

Prukopnicka

A cache by kackafibi Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 11/28/2017
Difficulty:
5 out of 5
Terrain:
4 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Průkopnická
 

Cestovatelé, objevitelé, průkopníci – to byli lidé, které jsem od malička obdivoval a prožíval s nimi jejich objevitelská dobrodružství, byť jen nad stránkami cestopisných knížek. Osudy těchto dobrodruhů nebyly vždy jen ty nejšťastnější, a mnozí z nich se návratu do svých domovů ani nedožili. Nemám na mysli jen slavné mořeplavce, jako byli třeba Vasco da Gama, Marco Polo nebo populární Kryštof Kolumbus, ale i jejich pozdější následovníky, kteří se probíjeli divokými kraji Afriky, Asie i Ameriky. Nás může jen potěšit, že mezi nimi mají své významné místo i naši objevitelé a cestovatelé - Emil Holub, Hanzelka se Zikmundem či Dr. Stingl.

Nabízím vám takovou malou objevitelskou cestu, která zdaleka není tak náročná, jako byly cesty zmíněných objevitelů. Určitě to ale nebude jen nezáživná procházka, čekají na vás drobné nástrahy, které vám cestu mohou zkomplikovat. K jejich překonání můžete použít ledasco, určitě se bude hodit selský rozum, pár starých námořnických a komunikačních schopností, nějaké to udělátko na určování světových stran (raději nějaký modernější typ), mapa, občas si něčím posvítit, či si něco zapsat a přepočítat. Popis cesty jsem se snažil zkrátit na minimum, ale všechny informace pro nalezení řešení, a tedy i správné cesty a dosažení cíle, máte před sebou. Z nabídky atributů keše se zeměmluvu nějak vytratila ikonka "luštění na místě", takže berte to tak, jako by tam svítila. Výskyt vody u fianálky se občas za vydatných dešťů může jevit jako komplikace, ale na atribut brodění to není. Ostatně , když leje pořádně, tak je voda všude... :-) Pokud jste připraveni, můžeme začít!

 

Začátek vaší cesty asi naleznete snadno, je to nedaleko od obálky směrem do ulice za bílou šipkou. Ulice není moc široká, takže pro vás nebude určitě problém najít místo, kde jsou ukryté oči Velkého bratra. Malou nápovědou vám budiž, že jsou skryté poblíž třetí betonové větrací kostky.

Našli? Pak sečtěte modré čtyřčíslí na cedulce na bratrově fasádě s červeným čtyřčíslím podobné tabulky na protilehlé straně ulice. Odmyslete si poslední cifru a získáte trojmístné číslo - číslo vašeho cestovatelského korábu.

Pokud máte spočteno, tak z tohoto místa se vydejte nějakých 85 metrů ve směru 257°. Pátráte-li dobře, naleznete hlubokou, tmavou a docela nevlídnou sluj, jejíž hrozivě sklánějící se zubatý strop vás přinutí ohnout vaše vzpurné hřbety. Odměnou za tu námahu by vám mohlo být nalezení důležité informace – a to informace o místu, kde vás již očekává němý panák.

Panák je docela vážená postava, všeobecně oblíbená zvlášť v krizových situacích. Zkuste jej přemluvit, ač je němý, aby vám poradil směr a čas vašeho dalšího putování. Až se vám tohle podaří, pěkně ho pozdravte, poděkujte mu – přeci jen je to veledůležitý panák - a přímo od něj se vydejte za dalším dobrodružstvím. Pokud by se vám opravdu z panáka nepodařilo nic dostat, tak nezoufejte. Stejnou informaci naleznete na štítku, který je dvacetpět kroků směrem na západ od panáka, a zde po pravé straně u rohu na ocelovém svodu.

Představte si, že dál plujete po neznámých mořích, počasí vám při objevitelské cestě zatím přeje, do plachet vám fouká jen ten nejslabší vánek, a nebe je bez mráčků… Což se ovšem nedá říct o vaší další zastávce! Jak sami vidíte, dostali jste se z úplné letní idylky do míst, kterému vládnou bouře, hromy, blesky, a vůbec je to místo přitahující všelicos nebezpečné, a to nejen z mraků! Pokud uzříte kolem sebe podivné jiskřivé nebo zmítající se hady - dbejte dobře míněné rady ve výši vašich očí! Celou záležitost na betonovém ostrůvku si pozorně prozkoumejte, prozradí vám totiž důležité finální číslo.

Cíl vaší cesty se pomalu blíží – pokud budou okolnosti příznivé a vy se budete moci bezpečně vzdálit z tohoto prokletého místa, pak musíte propočítat následující: poslední trojčíslí koordinát severního směru je dáno součtem finálního čísla a čísla vašeho korábu, koncové trojčíslí východních koordinát pak končí trojčíslím finálního čísla zmenšeného o 63.

Na místo samé je to již jen pár okamžiků, pokud jste dobře počítali. Zde pak pozorně prozkoumejte zašlé lafety předešlých ztroskotanců a v té nejkratší, slepě mířící na severozápad, by jste mohli nalézt i poklad…

 

Pokud jste poklad našli, pak vám patří má gratulace! Pokud jste někde cestou zabloudili, nebo si nevíte rady, zkuste najít nápovědu v listingu, třeba jste nějakou informaci v tom stresu přehlédli. Pokud ani to nepomohlo, tak cestu odložte na jindy a nechte si vše projít hlavou - vždyt ani slavní průkopnící nebyli vždy napoprvé úspěšní, ne? J

Lovu zdar!

 

 

Zde je na místě VELKÉ PODĚKOVÁNÍ Martinovi "Cyklo" za provedený Betatest, který ho stál nejen mnoho, opravdu mnoho času, ale i mnoho jeho psychických sil! - hlavě se mnou :-) .  Díky taky Cholískům za morální podporu, že jo..

Poznámka k listingu 13.4.2018

Jelikož není v mých silách reagovat a hlavně uvádět na pravou míru všechny vaše logy, ve kterých mnohdy uvádíte své DOMNĚNKY, tedy:

Nepodléhejte euforii z nálezu panáka a opět si přečtěte listing! Pro vyloučení pochybností o co jde, jsem doplnil hint, který (snad!) vaše výklady řeči panáka uvede do správných kolejí. Nejde o žádnou dodatečnou nápovědu, jako spíš o to, aby jste pod dojmem předchozích logů nezvolili špatný směr úvah.

Additional Hints (Decrypt)

Bq cnaáxn: F = i.g
Svany : Zntarg
Ar an qab, an fgebc!!

Mnfha qb ynsrgl!!

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.