Skip to Content

This cache has been archived.

Geocaching HQ Admin: Thank you for hosting this geocaching event! The date of the event has passed. We automatically archive events after 30 days (60 days for Mega- and Giga-Events). Attendees can still log archived events, log trackables, and share their experiences.

More
Cache In Trash Out Event

Čistá řeka Berounka 2018

A cache by betulevrtule Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, April 21, 2018
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


V pořadí třetí ročník akce Čistá řeka Berounka a druhý CITO event, který s čištěním řeky pořádáme.

Pokud by ses rád/a (a aktivně) zúčastnil/a čištění řeky Berounky, tak se k nám můžeš připojit v sobotu 21. dubna 2018 na některém z následujících úseků.

Společnými silami odklidíme z řeky a ze břehů odpadky, které do přírody nepatří. Odpadky je možné sbírat jak na lodích, tak i pěšky podél břehu. Čištění bude probíhat od Plzně až po Zvíkovec vyjma úseku Olešná - Liblín, který v květnu čistí obec Němčovice. Abychom dokázali odklidit co nejvíce nepořádku, rozdělili jsme tuto trasu na 5 kratších úseků a je jen na tobě, jaký si vybereš.

1. úsek Plzeň - Chrást (11 km)
2. úsek Chrást - Nadryby (7 km)
3. úsek Nadryby - Olešná (9 km)
4. úsek Liblín - Třímany (13 km)
5. úsek Třímany - Zvíkovec (8 km)

Jak čištění probíhá?

Nejlépe se čistí z lodi, ale je možné jít i pěšky podél břehu. Počítej ale s tím, že cesta nevede vždy podél vody. Na některých místech jsou břehy zarostlé křovím a čištění tak bude obtížnější než z lodi. Sbírat budeme všechno, co do řeky a jejího okolí nepatří. Většinou se jedná o plastové lahve, igelitové tašky nebo staré pneumatiky. Během úklidu bude možné těžší odpad operativně vyložit na některém ze stanovišť po cestě. Na konci bude přichystaný kontejner. V cíli pak bude rozdělaný oheň, u kterého se budeme moct ohřát a upéct buřty. Sobotní večerní program bude zajištěný v tábořišti U Mloka, kde nám večer zpříjemní živá muzika a kde je možnost si dát i něco teplého k jídlu. Je možné ubytovat se zde v chatkách za zvýhodněnou cenu 100 Kč/dospělý a 50 Kč/dítě/noc. Spaní ve stanech nebo autech je zdarma. Požadavek na ubytování kdyžtak připisuj do vzkazu v přihlašovacím formuláři na webových stránkách. Čistit se bude za každého počasí, takže se podle toho vhodně obleč a obuj.

Program

Čeká nás spousta práce, takže abychom za ten jeden den něco stihli, sejdeme se v sobotu ráno v 9 hodin. Rádi tě pochopitelně uvidíme už v pátek večer. Sejít se bude možné v Chrástu, Nadrybech, Liblíně a v Třímanech U Mloka. Místo srazu si vyber co nejvhodněji podle tebou zvoleného úseku. Ráno po meetingu tě buď naložíme do auta a odvezeme na začátek úseku, kde dostaneš veškerý potřebný materiál a nebo tě odpoledne z konce čištěného úseku opět dopravíme na místo srazu. Úklid většinou končí kolem 16.-18. hodiny.

Těsně před čištěním dostane každý přihlášený dobrovolník podrobné informace do emailu. Doporučuji sledovat webové stránky nebo facebook, abys vždy měl/a aktuální informace.

Co je zajištěno?

Pro úklid: lodě, pádla, vesty, barely, pytle na odpadky, ochranné rukavice.

Pro tebe: pitný režim, buřty v cíli, přepravu osobních věcí doprovodným vozidlem, odvoz řidičů zpět k autům.

Co budeš potřebovat?

Dobrou náladu, parťáka do lodě, občanku, GPS (na trase je spousty kešek, které se dají odlovit z vody), raději pláštěnku nebo nepromokavou bundu, sportovní kalhoty, které se dají vyhrnout pod kolena, aby se nenamočily, vhodnou obuv (ideálně vodácké boty nebo nějaké staré tenisky).

PRO PŘIHLÁŠENÍ NA AKCI JE NUTNÉ VYPLNIT FORMULÁŘ na oficiálních stránkách čištění, abychom měli lepší přehled, kolik rukavic a pytlů bude potřeba přerozdělit mezi jednotlivé úseky. Pokud nemáš parťáka do lodi, tak to nevadí - na místě bude takových určitě víc:)

Svou účast prosím potvrď i zde formou "Will Attend logu" a připiš také počet osob, které vezmeš s sebou.

Jak logovat?

Jelikož event probíhá na více místech a papírový logbook by bylo obtížné na všechny úseky dostat, bude stačit k logu připojit tvoji fotku při čištění (ať už s pytlem odpadků, u lodi apod.).

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

36 Logged Visits

Write note 3     Archive 1     Will Attend 16     Attended 13     Publish Listing 1     Announcement 2     

View Logbook | View the Image Gallery of 37 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.