Skip to content

This cache has been archived.

Dennyšák_a_Baty: Nebude obnovována, poděkujte "známímu" ornitologovi a jeho geokamarádovi (který zase nechápe gramatiku). Kdyby "známí" ornitolog potlačil zraněné ego a zamyslel se nad tím, že ne každý hned o pohledu ví, na co budka slouží a normálně napsal, keš mohla být přesunuta. Takhle ji zřejmě s kamarádem jednoduše ukradli a já nemám jediný důvod na akci těhle troubů reagovat vytvořením nové krabičky. Třeba by se jim nelíbilo, že svou barvou ruší rorýse a nechápali by, jak to můžu nevědět.

More
<

PM #61 Vejprnicky potok

A cache by Dennyšák_a_Baty Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 02/27/2018
Difficulty:
4 out of 5
Terrain:
4 out of 5

Size: Size:   regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Vítáme vás na sérii Pilsen_Matrix. Nápad na její vznik se zrodil v hlavě kačera zdehaje, který svou vytrvalostí a důsledností donutil nás ostatní, abychom mu ji založili. 😊 Ale teď vážně. Série začala vznikat od počátku roku 2017. Proběhlo několik pořadatelských eventů a vznikla závazná pravidla pro jednotlivé keše. Během následujících týdnů byly rozděleny jednotlivé D/T kombinace a mohlo se začít zakládat. Každý z ownerů dostal na starost tři keše, které luštěním odpovídají matrixovému D/T a zároveň mají svá vlastní témata. Přece jen se mezi námi ještě najdou tací, kteří si rádi přečtou pár řádek o místě, které navštívili. Takže se máte jistě na co těšit...

Všechny kešky v sérii mají některé společné vlastnosti. Jedná se o keše typu mystery a každá z nich má v listingu možnost ověření výsledku luštění. Výchozí souřadnice hledejte na řekách Mže, Radbuza, Úhlava, Úslava a Berounka. Nebo si můžete stáhnout tento bookmark. Keše nejsou nahuštěny na jednom místě, ale jsou rozmístěny v širším okolí Plzně. Proto bude lepší si na odlov celé série vyhradit více dní. Podrobnější informace k odlovu jednotlivých keší najdete vždy na konci konkrétního listingu. A pokud si nebudete vědět rady s luštěním, nebojte se kontaktovat ownera.

Spoluautoři série:
2vkjmch, bobrlinek, cichalm, Dennyšák_a_Baty, DULÍK & VOJTÍK, Fille.n15, foxcpg, Honomichlojc, Hrádci11, Jan Rais, JPAgeo, Kaštani Plzeň, Kometa, leguan82, lukyhonzik, M13JP, Mi-Lu-Ji, Mira83, Parisee, Petr%S, RicTEP, Ritchier, Subajan & Ateliv, Tholy & Eve, Tomasook, TSEARTH, V_clav11 CZ, vytrvalec, zdehaj

Přejeme příjemný lov a mnoho zážitků při návštěvě série Pilsen_Matrix.

Jak jsme šli od pramenů k ústí

My kluci, co jsme kámoši, máme dobrodružné povahy. Tam, kde ostatní vidí kopec, my máme horu. Tam, kde naši spolužáci najdou v lese rokli, my slaňujeme kaňon. Všichni čtyři totiž hodně čteme dobrodružné knížky a ty nám pak jitří fantazii. Nejvíc je tedy čte Felix, protože jeho bratr Luděk jich má doma spoustu a Felix si je může půjčovat. Vždycky se do četby tak zažere, že nás pak všechny zblázní k nějaké dobrodružné nepředloženosti. A přesně takhle to bylo, kdy jsme se vydali hledat ústí Vejprnice Creek, alias Vejprnického potoka. Felix si přečetl všech devět dílů Batličkových dobrodružných povídek "Orinoko - od pramenů k ústí" a rozhodl se, že to prostě musíme zkusit taky. Jenomže jako vždycky - my jsme jen čtyři, zatímco dobrodruhů z knížky byla celá banda a navíc s sebou měli muly naložené užitečnými věcmi. A co asi tak můžou objevit čtyři kluci, navíc bez mul a s přísnými rodiči, kdy na delší výpravy musí z domova utíkat a uchylovat se k válečným lstem.

Vejprničák, jak potoku familiérně říkáme, je totiž nesmírně zajímavý tok. Je to totiž vlastně sedm potoků. Když to vezmu pěkně zleva, tak je to takhle: Vejprnický potok, Popovský potok, Hlubočka, Heřmanecký potok, Vlkýšský potok, Hněvnický potok a bezejmený potok, co pramení u dálnice nad Heřmankou. Celé se to postupně slévá, na trase je Přehýšovský rybník a v Plzni se Vejprničák vlije u Jíkalky do Mže. A přesně tohle chtěl Felix při plánované výpravě všechno obsáhnout. Tvrdil, že kdo není úplná dobrodružná nula, přidá se k němu a tuto prvovýpravu s ním podnikne. Nula, HA!

Sranda ale byla, že měl vlastě pravdu, protože velmi pravděpodobně si ještě nikdy nikdo neřekl "Co s načatým odpolednem, vykonám pěší tůru podél všech potoků". Takže šance na vavříny tu byla. A protože nula není nikdo z nás, souhlasili jsme, že s Felixem půjdeme.

Jednoho krásného sobotního rána jsme se tedy vyplížili všichni z našich domovů, předstíraje, že jedeme na matematickou olympiádu do Kaznějova a sešli se na nádraží. My tři jsme měli jen malé batohy, zatímco Felix táhl ohromnou krosnu. Když se ho Sťamby zeptal, jestli si vzal i záložní padák, zabručel Felix, že ho ještě budeme prosit, aby nás pustil do stanu, protože on počítá se vším, kdežto my v noci zmrzneme.

A tak jsme vyrazili na naši nejdelší výpravu. Dojeli jsme lokálkou do Heřmanky a dostopovali až k Ostrovu u Stříbra. Tam Lišák podotkl, že by nebylo špatné vzít to nějak systematicky. Souhlasili jsme a tak jsme začali Vejprnickým potokem. Prodrat se křovím a podmáčenou loukou nebyl úplně nejlepší start, ale Felix nám stále opakoval, že správní objevitelé musí trpět. Ve dvě hodiny jsme byli dole u Přehýšáku, což je rybník. Štamby se chtěl vykoupat, ale Felix nás hnal zase hned proti proudu Popovského potoka nahoru k Ostrovu, abychom to všehno stihli. Lišák poznamenal, že když je jeden blázen - myslel Felixe - ostatní trpí i bez dobrodružství. Načež se strhla klasická rvačka všech proti všem, takže do Ostrova jsme přišli už značně roztrháni. Jako praví dobrodruzi.

Následně jsme se vydali hledat pramen Hlubočky a Lišák si o větev roztrhl kalhoty a Štamby se fláknul o pařez, když zakopl.

"Je celá", řekl mu na to Felix.

"No a?" držel se za hlavu Štamby.

"Jestli nebudeš v celá nula čtyři zase vzmuženej, tak Tě tu necháme!"

Na to Štamby nemohl nic říct, protože být bábovka je v naší partě to nejhorší, co může člověka potkat. Takže se rychle vzmužil a šli jsme dál. Podlezli jsme dálnici a Lišák přišel o suché oblečneí a sebevědomí, protože spadl do tůně pod výlezem. V Heřmance jsme se zase otočili a podél Heřmanského potoka vystoupali zpátky pod Kamený vršek, odkud jsme si to štrádovali docela dlouho až nad Vlkýš. Jenže tenhle potok byl vyschlý, vodu jsme našli až skoro u soutoku. Štamby remcal, že tenhle by se neměl počítat, ale všeobecné hlasování prosadilo, že koryto je taky potok, i když je právě bez vody.

V sedm večer jsme došli do Kbelan k prameni a měli jsme toho dost. Felix ale tak dlouho otravoval, až jsme souhlasili, že to zkusíme dát celé najednou a šli jsme dál. V Nýřanech vypukla první krize a Štamby se pokusil dezertovat do hospody "U Vlečky", ale byl zbytkem výpravy přeprán a vrácena mu morálka.

Už za nočního šera jsme se proplížili Tlučnou a za chmurného ticha pokračovali přes Vejprnice na Skvrňany. A tam, konečně, jsme dosáhli svého cíle a u soutoku se Mží se mohli svalit polomrtví na zem. Felix se tedy pokusil postavit ten stan, který celou dobu vláčel na zádech, ale dali jsme mu do držky a musel spát taky venku. Za ten nápad s expedicí a taky proto, že jsme si všichni rovni.

Additional Hints (Decrypt)

I Trbpurpxh

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.