Skip to Content

<

Zelená po Ouvalsku

A cache by mahdy1666 Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 03/11/2018
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Jóóó, ta je ale krááásně ZELENÁ, nikoliv ZELENKAVÁ ! Kdo ? Cože ? Co ? No přece ZELENÁ Městská naučná stezka Úvaly. Vítejte, vážené a ctěné kačerstvo, kde jinde než v Úvalech v místech zvaném "Na Světlech" (první a doposud jediný místní semafor), na němž i ta ZELENÁ také čas od času chtě nechtě problikne...Turistická okružní stezka, tzv. "Městská stezka Úvaly" o 9-ti informačních panelech (všechny je najdete v galerii listingu) a délce 7,8 km vás krásně provede historickými a přírodními zajímavostmi Úval (před rokem 1920 též Ouvaly), které tvoří součást mladého moderního, stále se rozvíjejícího města a rozhodně stojí za vaši návštěvu - prostě, jak poznáte cestou necestou je to město v ZELENI. Úvaly bývají v poslední době po právu nazývány jako "HMČG - Hlavní Městečko Českého Geocachingu". Tato turistická stezka byla vybudována na podzim 2017 v součinnosti města Úvaly, Klubu českých turistů, Městského muzea v Čelákovicích, místního zapsaného spolku Otevřené Úvaly a v neposlední řadě i místního developera v oblasti Hostín. Trasa stezky je značena klasickými zelenobílými pásovými značkami a příslušnými směrovkami a několika zcela novými rozcestníky. Začíná v blízkosti vlakového nádraží Úvaly, tam je také umístěna tabule číslo 1. Vy se v současné době nacházíte mezi 5. a 6. zastavením...

POZOR !!! Přímo na trase ZELENÉ stezky nebo v její těsné blízkosti je velké množství kešek rozličného provedení, velikosti, kvality a stáří... Odlov si je všechny kačere a kachno !

Nejen pro motorizované, leč přesto turistiky a keškochtivé kačery je vhodné zaparkovat svého geo-plecháče takřka hned u kešky na parkovišti zdejšího supermarketu (Penny Market, neboli Peňáč), zde si stylově koupit flašku ZELENÉ, šoupnout jí do ZELENÉHO baťůžku a vydat se po přírodních, historických, ale především keškařských krásách městečka Úvaly. Za těch téměř 8 kilometrů dozajista vystřízlivíte...no, i když... Mimochodem, ZELENOU si můžete dát i v nejmenovaném pochybném podniku přesně 66,6 metrů jihozápadně od kešky. :-)

ZELENÁ zajímavost: Nedaleko od ZELENÉHO geoobjektu byl svého času chycen dopravní policií jeden nejmenovaný ne-šťastný starosta Úval. Kolik tehdy při odlovu vypil ZELENÉ už dobové prameny bohužel neuvádějí... Dááám si sedm keší a jednu ZELENOU, lóóóvím po Ouvalech, že mně nechytnou... ! :-) ...ehm a ono to tehdá jaksi nedopadlo...

Zelená v lese na Ouvalsku poprvé
Zelená v lese na Ouvalsku podruhé
POZOR !!! Velká-Malá ZELENÁ soutěž: Komu se podaří zachytit a přidat do svého logu fotku pořízenou v místech GEO-OBJEKTU - fotku čehokoliv ZELENÉHO, ten získá malý zelený bezvýznamný virtuální bodík a především dobrý kačerský pocit. Selfíčko s flaškou ZELENÉ je za krásných 10 bodů, ZELENÁ láhev Bohemky je za 5 bodíků a jakákoliv ZELENÁ plechovka piva (např. Plzeň, Staráč, Hajný Ken... atd.), tak to máme za slušné 2 body, ostatní (třeba i neZELENÉ fotky) za 1 bodík... Seznam kačerů a kachniček, kteří "Mahdyho Zelený Bezvýznamný Virtuální Bodík" (MZBVB), najdeš níže v listingu. Lovu zdar a úvalským, (nejen) ZELENÝM keškám zvlášť ! ;-)

Mahdyho Zelený Bezvýznamný Virtuální Bodík (MZBVB) ke dni 18.4.2018 do 17:30 hod. získali tito kačeři:


miriput&pavelp007, Petris 3, mandici, Geokulda, katka.451, ...(seznam zelených bodo-držitelů je průběžně doplňován)Nuže, směle do toho milí geopřátelé !


Něco o této mahdykeši: POZOR !!! - Skřítek NEODYM fakt funguje, proto prosím, využijte při vracení kešky zpět na místo jeho služeb... Díky. ;-) Nic složitého to fakt není. Nečekejte vůbec žádné technicky impozantní provedení jakými se vyznačují především kešky úvalských kačerů "mandici" nebo "Sigmundovi". V tomto případě hledáte jen pouhopouhou obyčejnou klasickou "díkyzazelenoubodovku". Určitě dávejte velký POZOR při odlovu, automobilový provoz je na světlech silný a lovte výhradně ve chvíli, kdy budou mít auta na Škvorecké ulici ZELENOU. Při ČERVENÉ je to samý motorizovaný mudla a ORANŽOVÁ před červenou je taky nic moc. Řidiči v autech tu chvíli často vejrají právě na inkriminovaný geoobjekt... Chovejte se prosím nenápadně, je to jednoznačně motoristicky i notoristicky nejfrekventovanější místo v Úvalech !!! Svého geoplecháče zaparkujte výhradně u Peňáče na druhé straně křižovatky. Je to jen pár metrů. Tak hodně štěstí !


Mapa ZELENÉ keškostezky po Ouvalsku
A tady můžete ohodnotit, jak se vám tahle obyčejná ZELENÁ tradička líbila...A teď kam dál kačere... ??? Zvu Tě na další kešky od mahdyho1666...


Nezapomeň se poklonit statečným bojovníkům z nichž mnozí padli i za Tvoji svobodu, aneb přišel čas poznat místa tvrdých nelítostných bojů na Úvalsku během krvavé lázně zvané Úvalsko-Čínská válka. Válečnými útrapami byla těžce zkoušena byla i tajemná oblast Myší díry u Myšího potoka a hrdinní úvalsko-skeříkovští ostřelovači pálili na zbabělé číňany hlava nehlava přímo z útrob Žlutého slona Skeříkovského. Po odlovu nezbedného tlustokožce se pokochej překrásnou přírodou romantické Naučné stezky „Škvorecká obora – Králičina“. A co se také seznámit s případem chladnokrevného kata "kolínského gangu", pětinásobného vraha a odlovit si Biedermanovu vražednou kešku ? Nezapomeňte také navštívit barevnou (míněno podle fasád domů... :-)) úvalskou čtvrť Nové Slovany. Povinností, a to nejen pro rádoby hudební znalce, je však seznámení se s pravdou o našem hudebním skvostu Škvorajda od Bedřicha Smetany. Jestli se právě drbete na hlavě, rozhodně nezoufejte a místo Orthosanu s Diffusilem si odlovte Vesh Kesh čili Veš Keš. Určitě také máte rádi mašinky a rádi si je a sebe fotíte - v tom případě na vás čeká "zakázaná" webkamerová keška OVWCK - Ouvalská Vlaková WebCam Keš. Když už jste v těch Úvalech, tak jste tak trochu zdejší Návštěvníci a hledáte to své správné CML, vlastně CML-CWG-Veksl-Centrum Úvaly. Pak také budete mít tu pochybnou čest poznat takřka osobně místního zákeřného konfidenta Gestapa zvaného Hans Hagen von Skerikow. Příjemný stín vám za necelých 50 let vykouzlí javor Mahdystrom. Pořádný kačerský nadhled a výhled ti zajistí přišimasko-hradešínský GeoNeposeda. Literární ikona celého Úvalska, slavná Maruška, se vám obnaží pod statným listnáčem zvaným BDSM - Bloody Dub Soudružky Mary. O tom, že není čtyřicet jako čtyřicet, Tě přesvědčí kešule M40 versus M40. Hned přes údolíčko od M40-tky bude v budoucnu stát "dálniční" mimoúrovňová křižovatka R12 MÚK 101 - Mahdyho Úvalská Keška. O kousek dál, v Kamenici u Prahy si s ownerem zavzpomínáte na poslední dekádu komunismu v ČSSR při OOO - Olešovických Osadních Osmdesátkách. V samém srdci stověžaté matičky Prahy, pár metrů od Můstku navštívíte dokonalou oázu pohody a nasajete kačerský mikroklid u KKK - "Kešky Klidné Kotce". Také si zajeďte na malebnou Vysočinu a odlovte si Čapí hnízda ve Ždírci nad Doubravou, ale opeřence nechte na pokoji… Tak úspěšný lov kačere ! ;-)

Díkeš kačerky a kačeři ;-)

Hezký den a díky za odlov ! smiley

Owner: mahdy1666 + georatolesti T + F

Profile for mahdy1666
CWG Kolekce - mahdy1666_________________________________________
Historie kešky:
říjen 2017 - úvahy o založení kešky
9.3.2018 - zaměření kešky
11.3.2018 - uložení kešky
12.3.2018 - publikování kešky (by Rico Reviewer)
2.5.2018 - po úpravě pravidel přidána česká diakritika do názvu kešky
6.5.2018 - 100. nález kešky ;-)
6.7.2018 - 200. nález kešky ;-)
24.9.2018 - 300. nález kešky ;-)
13.1.2019 - 400. nález kešky ;-)
15.6.2019 - 500. nález kešky ;-)
23.11.2019 - 600. nález kešky ;-)
x.x.2019 - 700. nález kešky ;-)

Informace o kešce "Zelená po Ouvalsku":
Umístění: 1.
Logbook: 3.
Schránka: 1.
Počet zmizení: 0
Poslední kontrola: 8.6.2019

Jistě Tě zajímá, jak bude zrovna vypadat nebe nad Tebou, když budeš lovit tuhle naší kešuli ?

Additional Hints (Decrypt)

xqlž fv qágr irpre ubqar cnaáxh mryraé, gnx wfgr eáab AN (benažbiý) CYRPU

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.