Skip to Content

<

Arnie

A cache by xarick & Strikt Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 03/11/2018
Difficulty:
4 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Arnold Schwarzenegger (*1947)

Narodil se v poválečném období všeobecné bídy do nemajetné rakouské rodiny a na rakouském venkově v podhůří Alp vyrůstal vedle svého staršího bratra Meinharda. Odmala sníval svůj sen o získání popularity v Americe. Ve čtrnácti letech shlédnul film Herkules dobývá Atlantidu a tehdy si uvědomil svou touhu být silný a svalnatý. Tento film si Arnold okamžitě zamiloval.
Arnold se do svých patnácti let věnoval fotbalu, avšak skupinový sport mu nevyhovoval, a poněvadž se mu líbila vypracovaná těla, logicky ho to táhlo čím dál více ke kulturistice, v níž začal později získávat své první úspěchy na místních soutěžích, které vyhrával. Ve svých osmnácti letech se Arnold probojoval do Stuttgartu na Mistrovství Evropy juniorů v kulturistice. Toto mistrovství vyhrál. Zde se Arnold seznámil s mnichovským vydavatelem časopisů o kulturistice Albertem Buskem, se kterým začal spolupracovat v kulturistice, a to nejen ve formě publicity jeho osoby v Buskových časopisech, ale také při přípravě na soutěže. Nejvíc se Arnold soustředil na získání titulu Mr Universe, na který ještě v roce 1966 nedosáhl, ale díky zahraničním kontaktům, jež získal prostřednictvím Buska, začal alespoň vystupovat na různých exhibičních show. V roce 1967 se Arnoldovi titul Mr Universe (v amatérské kategorii) již podařilo získat. O rok později získal titul také v kategorii profesionálů. Ve stejném roce (1968) se přestěhoval do Ameriky, kde se cele oddal snaze o získání titulu v nejprestižnější soutěži v kulturistice ‒ Mr Olympia, který nakonec získal celkem sedmkrát, v letech 1970 až 1975 a v roce 1980, navíc také přidal titul Mr World, a tím se stal v krátkém čase nejúspěšnějším kulturistou na světě. Na vrcholu slávy jej zasáhla tragická zpráva o úmrtí jeho staršího bratra při autonehodě.
Na začátku svého vrcholu v kulturistické kariéře začal Arnold s herectvím ve filmu, zprvu nikterak úspěšně. Jeho prvním filmem byl v roce 1970 Herkules v New Yorku. Ale v sedmdesátých letech se nevěnoval jen kulturistice a herectví. V této době také dokončil studium vysoké školy a díky investicím do realit vydělal svůj první milion dolarů.

Po několika prvních spíše průměrných filmech zaznamenal Arnold opravdový úspěch až v roce 1982, kdy ztvárnil hlavní roli ve filmu Barbar Conan, následovaný dalšími úspěšnými filmy osmdesátých let Terminátor, Komando a Predátor, tolik oblíbenými nejen v době svého vzniku, ale též v současnosti. Ve filmové branži Arnold nezahálel ani v devadesátých letech a nadchnul své fanoušky filmy, jako jsou Total Recall, Terminátor 2 nebo Pravdivé lži, ale objevil se v hlavní roli i v dalších, již méně úspěšných filmech. Vrcholem Arnoldovy filmové kariéry byla právě devadesátá léta. Po dokončení filmu Pravdivé lži v roce 1994 se začaly projevovat první příznaky Arnoldovy poškozené srdeční chlopně. Po druhé operaci srdce (první se nezdařila) následovala dlouhá rekonvalescence. Zdravotní problémy tak Arnolda vyřadily ze soutěžení v kulturistice.
Zde by bylo na místě zmínit se o jedné zajímavosti týkající se natáčení Terminátora 2 ‒ nejúspěšnějšího Arnoldova filmu. Po získání příslibu financování filmu Arnolda oslovil režisér James Cameron s nabídkou na hlavní roli. Tu v prvním okamžiku nepřijal s velkým nadšením. Arnold se obával vlídnosti své postavy, ale Cameron ho přesvědčil o opaku, a tak je Arnold v roli terminátora, verze T-800, také v tomto filmu nelítostný, nebezpečný a krutý, i když tyto vlastnosti už tentokrát byly ve službách dobra lidstva, což už mu i v dalších pokračováních filmu, Terminátor 3, Terminátor Genisys, zůstalo. Po miléniu Arnold ve filmovém herectví zvolnil. Mezi úspěšné filmy lze zařadit Postradatelné a Postradatelné 2. V nich si zahrál po boku dalších hollywoodských hvězd akčních filmů. V nespočtu Arnoldem obsazených filmech byl jednoznačně tím nejúspěšnějším Terminátor 2.
K Arnoldovým vlastnostem neodmyslitelně patří silná vůle a odhodlání uplatněné ve všech oblastech jeho zájmu. Při stanovení jakéhokoliv životního cíle dokázal ze sebe dostat maximum a na všechny možné překážky či nástrahy se s precizností sobě vlastní připravil tak,
aby jeho úspěch předčil všechna očekávání. V kulturistice dokázal i z mola verbálně komunikovat se svými diváky a tím jim ukázat lidskou tvář svalovce. Ve filmech nikdy nehrál bezduché mlátičky bez smyslu pro humor či bez perfektně nacvičených kaskadérských kousků.
Na závěr je nezbytné zmínit se o Arnoldově manželství uzavřeném v roce 1986 s Marií Shriver z rodu Kennedy a jeho pěti dětech nebo o období let 2003-2011, kdy zastával úřad guvernéra Kalifornie, ale o tom podrobněji třeba zase jindy?! ;-)

Cache

Na úvodních souřadnicích najdete parkoviště pro odstavení svých geovozítek. Můžete ovšem ke cache vyrazit i z jiného, pro vás dostupnějšího či vhodnějšího místa. Souřadnice úkrytu cache najdete v listingu. Krabička je klasická plastová lock & lock velikosti small menšího formátu, takže můžete využít pro vkládání CWG, GC a TB běžných velikostí. Téma cache si neklade žádné vyšší ani komerční cíle. Hlavní vstupní veličinou při tvorbě cache byla chuť vytvořit mystery cache s tématem naší rodině blízkým, s umístěním ve vybrané lokalitě. Přejeme fajn luštění a odlov :-)

Additional Hints (Decrypt)

yhfgrav: cbpvgrw qb crgv
svany: cbq fgerpubh ebqvan fr xepv

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.