Skip to content

<

🔞🏰 NA TOM ZÁMKU STRAŠÍ 🏰🔞

A cache by DavidAndSlavenka Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 04/26/2018
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


🔞🏰 NA TOM ZÁMKU STRAŠÍ 🏰🔞

 


Úvod

 

Vitaj v listingu kešky venovanej tým najstrašidelnejším miestam sveta. V prvom rade ťa musím upozorniť, že len málo ľudí na svete vie, že medzi ne patrí aj Bojnícky zámok a lesy nad Bojnicami ! Je to tak ! Múry tohoto zámku si pamätajú stovky strašlivých príbehov. Avšak na najstrašnejší príbeh zo všetkých sa snažia už veľmi dlho zabudnúť. Kto by však mohol zabudnúť na také zverstvá ? 

Pokiaľ sa teda nebojíte, rozpoviem vám tajuplný a hrôzostrašný príbeh Onofria Noffryho !

 

Príbeh je nutné prečítať ! Viažu sa na neho otázky ! Poprosím neignorujte niečo, čo som niekoľko krát prepisoval a dal si na tom záležať :) Ďakujem

 


Potomok

 

Písal sa 14. Máj 1479. Na Bojnickom zámku sídlil rod Noffryovcov. Bola tmavá noc a na zámku sa konala malá hostina. Jeden by povedal, že to bola úplne obyčajná noc. No tí, ktorí boli v tú noc na zámku, už podobnú noc nikdy nezažili. Prišla búrka, strašlivá búrka. Blesky šlahali na každú stranu a hromy duneli na kilometre ďaleko ! Vonku nebolo ani nohy. Iba jeden strážnik, ktorý mal na starosti strážiť bránu vedúcu do zámku. Búrka ho udržiavala v strehu a tak nikto nemohol prekĺznuť na zámok tak, aby si to nevšimol. Hostina sa konala vo veľkej sále, napriek tomu, že sa tu zišla len rodina Noffryovcov a pár jej priateľov.

Keď si muzikanti dovolili dať prestávku v hraní, aby sa mohli občerstviť, stíchla hudba, vonku zahrmelo, akoby samotné mračná chceli varovať, že sa chystá niečo zlé, naozaj zlé. Ihneď potom, ako doznelo hromobitie niekto zaklopal na veľké, drevené dvere. Všetci na ne upriamili svoje pohľady. Nebolo zvykom, aby služobníctvo alebo posol otravovali počas hostiny. Najmladší z pánov hostiteľov, Onofrio Noffry podišiel ku dverám a otvoril ich. Na jeho prekvapenie stála za dverami otrhaná, vysoká a vychudnutá starena. Pozerala do zeme, pričom sa mierne uklonila. "Vidím, že máte hostinu. Nejedla som už 2 týždne, nepila 2 dni a nespala 2 noci. Pomôžete mi mladý muž ? Ak mi nepomôžete, dnes večer skonám." Povedala zachripnutym a roztraseným hlasom. Onofrio sa obzrel do sály. Videl tie pohŕdavé tváre. Videl zraky odvracajúce sa od starej, ubolenej a biednej ženy. Otočil sa naspäť a odvrkol jej: "Tu nemáš čo robiť! Vráť sa medzi tú všivavú háveď ! Tam si doma !" Hneď ako to dopovedal starena zodvihla zrak. Onofrio zbadal sivé zakalené oči, akoby v nich nebol žiaden život. Starena sa do široka usmiala. "Preklínam všetkých v tejto miestnosti ! Nech vás všetkých pyšných pánov postretne záhuba. Jedného po druhom ! Budete sa báť, kedy príde rad na vás, budete sa báť zistiť kto som ! A zhnijete všetci do jedného ako potkany ! A ty ! Ty Onofrio ! Teba si nechám na záver !" Zablískalo sa a starena zmizla. Búrka utíchla. Nikto si nevedel vysvetliť čo sa práve stalo.

O pár dní prišiel na zámok list od priateľa Noffryovcov. Hovoril o starene ktorú cíti a vidí na rôznych miestach vo svojom sídle. "Mám vážny strach o seba a svoju rodinu. Vidím ju všade. Všade ! Čo ak to bola bosorka ? Čo ak to bola JÅGÅ ?? Ozvy sa mi Albert." Onofrio si čítal list spolu s bratom a spýtal sa ho na JÅGU. Brat mu vyrozprával, že podľa legendy to bola úplne prvá bosorka. Mala schopnosť rozpoltiť svoju čiernu dušu a prevtelovať sa nespočetne veľa krát. Keď upálili poslednú skutočnú bosorku na hranici, ostala len JÅGÅ ! A získala všetku moc svojich sestier. Hovorí sa, že sa objavuje tam, kde spí zlo už od vzniku tohoto sveta. Onofrio nad tým chvíľu uvažoval, no po chvíli sa s bratom zasmiali, list zahodili a vybrali sa na poľovačku. Avšak naspäť sa už Albert nevrátil. "Vyzeralo to ako keby ho niekto otrávil. Spadol z koňa a začal sa dusiť. Neustále opakoval: "Prekliala nás, prekliala nás, prekliala nás !" Blúznil ! Až kým nevydýchol posledný krát.

O mesiac na to sa začali striedať listy prichádzajúce na zámok. Jedny spomínali JÅGU a druhé oznamovali smrť účastníkov májovej hostiny. Postupne umierali jeden za druhým a Onofrio sa mohol len prizerať. V roku 1484 umrel posledný Onofriov brat Imrich. Bol to predposledný účastník hostiny. Onofrio sa medzi časom oženil za Žofiu, rodenú Pongrácz. Dúfal, že počatím syna prelomí kliatbu a zachráni tak svoj rod. Historické záznamy uvádzajú, že nikdy žiadneho potomka s manželkou nemali. Avšak, opak je pravdou. 15. júla 1482....3 roky, 2 mesiace a 1 deň po návšteve Bojnického hradu JÅGOU Žofia porodila dcéru. V tú noc kedy sa malá Isabela pokúšala dostať na tento svet bola veľmi silná búrka. Podobná ako na májovej hostine. Keď sa konečne podarilo Isabelu odrodiť, zlyhalo jej srdiečko a prestala dýchať. Avšak skúsená pôrodná babica vedela čo robiť ! O pár sekúnd sa Isabela opäť nadýchla a začala plakať. Plakala dni, plakala noci. Plakala týždne, ba dokonca mesiace ! Onofrio to nemohol vydržať. Bláznil ! Čoraz častejšie opisoval stav kedy Isabela nedýchala ako posadnutie diablom. Manželke tvrdil, že ich dcéra nie je vporiadku, že to v skutočnosti nie je ich dcéra.

Isabela rástla 6 krát rýchlejšie ako ostatné deti. V 3 rokoch malo jej telo črty 18 ročného dievčaťa. Jej otec ju držal v pivnici od jej prvých narodenín. Považoval ju za stelesnenie zla, nedával jej často najesť, pripútal ju a bičoval! Isabela strácala rozum a doslova besnela. Vyrastala v tme a v putách. Onofriova manželka to nedokázala zastaviť a tak v roku 1485 skočila z hradnej veže a zabila sa. Keď sa to Onofrio dozvedel, zbláznil sa ešte viac. Jeho mysel postihla temnota ! Všetko to zlo ktoré sa okolo neho točilo stále dokola a uťahovalo mu čoraz tesnejšie slucku okolo krku ho dohnalo k myšlienke, že Isabela posadla vlastnú matku a prinútila ju zabiť sa. Vzal si meč a vybral sa do najtemnejšej a najmenšej pivnice, kde väznil vlastnú dcéru. Keď sa na ňu pozrel, nehýbala sa, hlavu mala sklonenú a vlasy dlhé takmer po zem. Bola opretá a prikovaná o stenu. "JÅGA! Prečo si mi ju vzala ? Prečo ? Ona za nič nemohla !" S plačom vrazil meč do brucha Isabele. Isabela pomaly zodvihla hlavu. Na Onofria sa zahľadeli tie isté oči ako pred 6timi rokmi. Sivé, neschovávajúce nič iné ako nekonečnú prázdnotu, utrpenie, bolesť a smrť. Ustúpil o pár krokov a pustil meč na Zem. Vtedy Onofria ovládol strach. Okovy ktorými bola Isabela prikovaná o stenu začali horieť až kým sa neroztavili. Hlas ktorým prehovorila, patril JÅGE. "Spôsobila som ti bolesť, spôsobila som ti trápenie, pripravila som ťa o to najvzácnejšie, o rozum ! Avšak neusmrtím ťa ! Tvoju dušu navždy uväzním v tejto pivnici, s malým okienkom, z ktorého sa budeš pozerať na to, aký je svet skazený. Budeš môcť vnímať, no nebudeš môcť hovoriť. Budeš živým, no nemím duchom v mŕtvom tele."

JÅGA zakliala Onofria a jeho dušu pomocou zaklínadla uväznila do čiernej knihy. Jej stránky obliala krvou jeho manželky a napísala na ne zaklínadlo, vďaka ktorému sa nikdy nemohol vyslobodiť. Jeho duša stále žije v pivnici, kde väznil svoju vlastnú dcéru, kde vyplávala vždy na povrch jeho vlastná temnota ! Tak ak sa nebojíš smrteľník tak CHOĎ ! Navštív ho ! A odhaľ mu svoje meno !

A čo JÅGA ? Jej poslednú podobizeň, či reinkarnáciu spozorovalo niekoľko kešerov nad Bojnickým lesom. Je dobre známe že 1.5. 2015 musela JÅGÅ opustiť svoje posledné telo! A keďže poznáme presný interval medzi jej skonom v starom tele a znovuzrodením v novom, nie je ťažké vypočítať, kedy sa opäť môže objaviť a ničiť ľudské zlo. A keďže je tento svet naozaj zlý, ba dokonca stále silnejší, môže sa vrátiť silnejšia ako kedykoľvek predtým !

 


Úlohy - Najstrašidelnejšie miesta sveta

 

1. Ostrov stratených duší

 

Poveglia je ostrov, odkiaľ niet návratu. Aj tak sa volal tento malý kúsok zeme pri Benátkach. Fungoval ako lazaret, nemocnica, ale predovšetkým ako konečná stanica ľudí nakazených morom. Odvážali ich sem a izolovali počas veľkých morových epidémií. Viac ako 160 000 ľudí tu našlo smrť a ich duše tu údajne zostali tiež. Okrem pochovaných obetí moru v obrovských spoločných hroboch sem posielali aj nešťastníkov s leprou. Ak si myslíte, že stačilo, mýlite sa. V roku ??????  tu postavili psychiatrickú liečebňu. Na tomto morbídnom mieste sa potom niet čo čudovať, že v nemocnici, ktorej pozostatky sa zachovali do dnešných čias, pacient vyhodil lekára z najvyššej veže a tak rozšíril štatistiky obetí. Ak preto chcete stráviť noc na cintoríne plnom beznádeje a patologických duší, Poveglia vám otvára svoje brány.

 

A) 1922          B) 1937          C) 1943          D)1918

 

2. Les samovrahov

 

Les ?????? leží na upätí najslávnejšej japonskej hory Fudži. Na pohľad sa zdá ako nádherné miesto, no v skutočnosti ide skôr o japonský horor. Je totiž najobľúbenejším miestom miestnych samovrahov. Vychutnajte si romantickú prechádzku po vždyzelenom lese a je takmer isté, že natrafíte na nejakého obesenca. Po moste Golden Gate v San Franciscu tu dôjde k najväčšiemu počtu samovrážd na svete, aj preto sú po lese rozmiestnené tabuľky s nápismi ako „Život je vzácny“ či „Myslite na svoju rodinu“. Nepomáhajú. Takmer každú noc je v lese niekoľko nešťastných ľudí, ktorí prežívajú posledné hodiny alebo minúty svojho života.

 

A) Kitadake          B) Tanazawa          C) Aokigahara          D) Saikai

 

3. Dvere do pekla

 

Ak ste doteraz neverili v peklo, asi ste nevideli kráter v turkménskej púšti ??????. Volá sa Dvere do pekla a vytvorili ho sovietski vedci, keď chceli z priepasti ťažiť zemný plyn. Vrtná súprava sa pod ťarchou zrútila a v snahe ochrániť životné prostredie unikajúci metán podpálili. Horí dodnes už 40 rokov. Stále málo desivé? Tak vedzte, že miesto priťahuje pavúky, ktorých sú pri Dverách do pekla tisíce.

 

A) Taklamakan          B) Karakum          C) Feš-Feš         D) Negev

 

4. Ostrov Bábik

 

Uprostred tichých mokradí sa nachádza najstrašidelnejšia atrakcia Mexika - ??????, teda Ostrov bábik. Podľa legendy sa tu v roku 1920 hrali tri dievčatká. Jedno z nich sa nešťastne pošmyklo a utopilo, no podľa miestnych duch dievčatka nechce z miesta odísť. O 30 rokov neskôr sa po kanáli plavil istý pustovník, ktorému sa vraj duch dievčatka zjavil a vysvetlil mu, čo sa v osudný deň stalo. Muž sa rozhodol žiť na ostrove a na pamiatku dievčaťa sem po celé roky umiestňoval bábiky. V roku 2001 zomrel na rovnakom mieste, kde sa dievča utopilo.

 

A) Isla Ángel de la Guarda          B) Isla Holbox          C) Isla Espíritu Santo          D) Isla de las Munecas

 

5. Waverly Hills Sanatorium

 

Pľúcne sanatórium v Kentucky na vrchole Waverly vzniklo v roku ??????, pôvodne ako dvojpodlažná drevená budova, neskôr prestavaná na päťposchodový objekt v neogotickom štýle. Pľúcne sanatórium bolo uzavreté v 60. rokoch, do osemdesiatych rokov však v ohromnej budove sídlil opatrovateľský ústav pre seniorov. Od tej doby je dom opustený, chátra… a stal sa symbolom hrôzy a desu, ktorý vyhľadávajú turisti z celého sveta. Legendy hovoria o tajomných postavách, o desivej izbe 502, kde vraj kedysi spáchala samovraždu jedna z ošetrovateliek (čo je klamstvo), o krokoch, ktoré tu turisti počujú, o chlade, ktorý sa náhle objavuje a hneď zas zmizne…  Atmosféru dotvárajú i dlhé chodby, neutešený stav celého objektu a fakt, že minimálne čiastočne pravdivý je príbeh o tuneli smrti, chodbe, cez ktorú sa dole pod kopec spúšťali mŕtve telá pacientov.

 

A) 1910          B) 1913          C) 1917          D) 1908

 

6. Ostrov hadov

 

Rozprestiera sa v Brazílii, južne od Sao Paulo. Kam by ste sa na tomto ostrove obzreli, tam by ste videli hada. A nie hocijakého, ale druh zlatá zmija, Bothrops insularis, ktorý patrí k najjedovatejším hadom na svete. Aby im vtáky neuleteli, evolúciou sa u nich vyvinul jed päťkrát silnejší, než majú ich suchozemskí príbuzní. Je taký silný, že dokáže rozpustiť mäso a dospelého človeka by dokázal zabiť do hodiny. Môže dorásť až do 118 cm a okrem tohto ostrova by ste ho nenašli nikde inde na svete. Povráva sa, že na 430 hektároch sa nachádza až päť hadov na meter štvorcový. Počas „zlatej éry” ich tu po sčítaní dokonca žilo až niečo cez 4 000 kusov. Na ostrove nikto nežije, ale brazílske námorníctvo sa na ňom stará o údržbu automatického majáka. Jeho správca i s rodinou totiž zahynul ešte v dvadsiatych rokoch minulého storočia na následky hadieho uhryznutia. Tak tento kus zeme stratil posledného stáleho ľudského obyvateľa. Ak by ste predsa len chceli riskovať rande so smrťou, brazílska vláda vám môže udeliť povolenie na vstup. Na lodi vás ale musí čakať doktor s dávkou protijedu. A aby toho nebolo málo,?????? je domovom aj pre brazílskeho putovného pavúka, ktorý je najjedovatejším svojho druhu na svete. Krásne miesto na návštevu, čo poviete?

 

A) Ilha Tinhare         B) Ilha do Bananal         C) Ilha Grande    D) Ilha de Quiemada Grande

 


7. Starena

 

Ktoré z nasledujúcich prídavných mien nie je použité pre opis stareny ??????

 

A) vychudnutá          B) vysoká          C) otrhaná          D) šedivá

 

8. Isabela

 

Na ktorom z nasledujúcich miest vyrastala Isabela, Onofriova dcéra ??????

 

A) V Komore          B) V Žalári          C) V Pivnici          D) Vo Veži

 


Užitočné info

 

- Je potrebné prečítať si príbeh

- Umiestnenie je dosť frekventované

Príbeh je fikciou založenou na reálnych postavách (skoro)

 


Finál

 

- Finál vypočítate jednoducho. Písmenká odpovedí rozdelte na 4 a 4 !

Prvé 4 odpovede tvoria 4-ciferné číslo XXXX. (napr. odpovede A A A A by tvorili číslo 1111)

Ostatné 4 odpovede tvoria taktiež 4-ciferné číslo YYYY.

 

(Existuje 256 rôznych kombinácií)

 

N 48° 46.NNN'

E 18° 34.EEE'

 

NNN = XXXX - Diablovo číslo + 213

EEE = YYYY - Diablovo číslo - 112

Additional Hints (Decrypt)

Zúe, mn cbenfgbz. Qboer wh cevznfxhw !

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.