Skip to Content

<

PEORIA

A cache by 3+1Mimoni Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 08/17/2018
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Nad prérií prolétá král ptáků – mocný orel. Z výšin shlíží na zemi, jeho mysl je smutná a jeho srdce pláče. Vidí zemi zpustošenou, pobitá stáda bizonů a posvátná místa zneuctěna nohou bílého muže. Vidí Starého náčelníka, který svolává příslušníky všech kmenů a promlouvá k nim...a tak se začíná příběh indiánů a jejich dobrodružná cesta za pokladem. Při pátrání spojí své síly, odvahu i moudrost všech osm kmenů: Yanktonové, Wasco, Peoria, Oohenunpové, Oglalové, Hunkpapové, Hiuité a Bruleové. Jejich náčelníci dali své slovo a dýmkou míru stvrdili, že toto spojenectví nezradí. Své dědictví tu jen tak nenecháme! Poklad vyzvedneme a odvezeme, nesmí bledé tváři padnout do rukou! Čeká nás dobrodružná cesta, na konci které snad bude svět indiánů zachráněn.

PEORIA

Opusťte sídlo Starého náčelníka a vydejte se vlevo. Dál půjdete stále rovně po cestě vybudované bledou tváří. Svůj ostříží zrak upírejte na levou stranu, kde projdete kolem cedule "Paintball Svratouch" a budete pokračovat stále rovně až k další tabuli "250m kemp Milovy". Pokračujte dále rovně po cestě bledých tváří. Jistě si brzy všimnete, že jdete po barvě pastvin, této barvy se držte a jděte po ní stále dál.

Po vaší pravici uvidíte kamenný památník lesního kmene bojovníků, kteří odešli do věčných lovišť. Pokračujte však stále rovně po barvě pastvin až k nejbližšímu rozcestníku. Z něj budete muset zjistit směr vaší následné cesty:

Nadmořská výška rozcestníku = ABC

Zuberský rybník je odtud vzdálen DE km

Vzálenost Milovského rybníku je F km

Indiánská osada Sněžné je vzdálena G,H km

N 49° 39.(H)(F)(E) E 016°04.(A)(C-B)(G-D)

Závorky mezi sebou nenásobte!

Vydejte se tedy na zjištěné místo a pokračujte stále dál. Není kam zabloudit a pokud byl váš výpočet správný, brzy to poznáte, protože vám skříží cestu moudrá sova. Dále po cestě se ještě jednou budete moci podívat na moudrou sovu, než se po vaší levici objeví infotabule s poučením, že v této oblasti hrozí nebezpečí pádu stromů.

Pokračujte dál rovně po barvě krve, až dojdete k rozcestníku a od něj budete postupovat dále na Devět skal. Cestou na vás opět vykoukne moudrá sova, projdete kolem ní a půjdete stále dál, až dorazíte na odpočívadlo. Za ním se vydáte doleva směrem z kopce dolů, přejdete tři koryta, která vám zkříží cestu, a nedaleko za třetím z nich se vydáte lesní cestou vlevo. Po asi 100 metrech najdete po pravé straně jehličnatý a listnatý strom, které rostou jako pokrevní bratři a ve svém nitru skrývají to, co hledáte.

Ať Veliký Manitou vede vaše kroky!

Howgh

PEORIA PEORIA PEORIA

...

INFO O SÉRII INDIÁNSKÉ KMENY:

Tato série letterboxů byla připravena pro event Prazdninove setkani pro dobrou vec 2018 (GC7V2ZA). Program eventu nebyl nijak nestandardní. Zajímavější byla až poeventová část, která obsahovala výpravu 8 indiánských kmenů za pokladem pod vedením zkušených kačerů. Kmeny tvořily děti po onkologické léčbě z Nadačního fondu dětské onkologie Krtek. Všechny děti už svoje poklady nalezly a my jsme se je teď rozhodli zpřístupnit i Vám kačerům.

INFO KE KEŚÍM A ODLOVU:

- tato série se bude skládat z osmi procházkových letterboxů a bonusu

- není přiliš vhodná pro honibody, protože se docela projdete

- tady nejde o rychlé body, ale o to ukázat Vám krásnou krajinu a zajímavá místa v okolí Milov

- některé trasy se částečně překrývají

- délka je v rozmezí 2 - 3,5 km plus samozřejmě zpáteční cesta

- začínejte vždy od penzionu Poslední míle (budete jej mít za zády) - waypoint START!

- ÚVODNÍ SOUŘADNICE NEJSOU ÚVODNÍ!

- s krabičkami prosím zacházejte opatrně, jsou skleněné a zbytek je ruční práce, tak ať chvíli vydrží

- krabičky obsahují logbook, mudlokartu, 2x tužku, razítko a sáček s 5 kusy CWG (měňte kus za kus)

- opisujte poctivě bonusová čísla, budou se Vám hodit!

- během zimy mohou být některé keše nelovitelné - přidán atribut not available in winter

Betatest této keše provedly děti z Krtka, tulak50 a Martik68. Moc děkujeme!

Úspěšný lov přejí 3+1Mimoni !!!

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.