Skip to Content

<

WASCO

A cache by 3+1Mimoni Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 08/17/2018
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Nad prérií prolétá král ptáků – mocný orel. Z výšin shlíží na zemi, jeho mysl je smutná a jeho srdce pláče. Vidí zemi zpustošenou, pobitá stáda bizonů a posvátná místa zneuctěna nohou bílého muže. Vidí Starého náčelníka, který svolává příslušníky všech kmenů a promlouvá k nim...a tak se začíná příběh indiánů a jejich dobrodružná cesta za pokladem. Při pátrání spojí své síly, odvahu i moudrost všech osm kmenů: Yanktonové, Wasco, Peoria, Oohenunpové, Oglalové, Hunkpapové, Hiuité a Bruleové. Jejich náčelníci dali své slovo a dýmkou míru stvrdili, že toto spojenectví nezradí. Své dědictví tu jen tak nenecháme! Poklad vyzvedneme a odvezeme, nesmí bledé tváři padnout do rukou! Čeká nás dobrodružná cesta, na konci které snad bude svět indiánů zachráněn.

WASCO

Opusťte sídlo Starého náčelníka a vydejte se vlevo. Dál půjdete stále rovně po cestě vybudované bledou tváří. Svůj ostříží zrak upírejte na levou stranu, kde projdete kolem cedule "Paintball Svratouch" a budete pokračovat stále rovně až k další tabuli "250m kemp Milovy". Pokračujte dále rovně po cestě bledých tváří. Jistě si brzy všimnete, že jdete po barvě pastvin, této barvy se držte a jděte po ní stále dál.

Po nějaké době se po vaší pravici objeví kamenný památník lesního kmene bojovníků, kteří odešli do věčných lovišť. Tady vás bude čekat nelehký úkol. Na pomníku najdete několik slov - hodnota A a letopočet ve tvaru BCDE - FGHI. Vašim úkolem je dosadit za písmena číslice a zjistit, kam budete pokračovat ve svojí cestě:

N 49° 39.(I)(E-B)(F+H) E 016°04.(C-A)(B+D)(G-A-E)

Závorky mezi sebou nenásobte a pokud byl váš výpočet správný, souřadnice vás dovedou k napajedlu pro lesní zvěř. Odtud pokračujte dál rovně cestou, po které jste přišli. Po levé straně budete několikrát míjet rozbočení s kamenitou cestou., nescházejte však ze své cesty a držte si přímý směr. Po levé straně potkáte dřevěnou budku nesoucí název "U Ruské boudy", pokračujte stále dál až k ceduli Přírodní památka, kterou stráží posvátný jestřáb a zde se vydejte směrem nahoru.

Pokračujte kolem skalních útvarů stále vzhůru, držte si je po své levici, až narazíte na informační tabuli oznamující, že jste v Království mechorostů. Zde se pozorně rozhlédněte a svůj zrak směřujte k nejbližšímu listnatému stromu (vzdálený asi 40 metrů od cedule). Od něj se vydejte ke stromu označenému bílým a červeným pruhem a oranžovými šipkami. Nedaleko od něj uvidíte pahýl stromu, vydejte se k němu a ještě kousek dál. Dostali jste se na nenápadnou pěšinu vedoucí do kopce. Vydejte se po ní nahoru (cca 100 m) až do míst, kde budete mít po pravé ruce strom s jedním bílým pruhem. V jeho úrovni sejděte z pěšiny doleva a po cca 20 metrech najdete pařez s kameny, pod nimiž se ukrývá to, co hledáte.

Ať Veliký Manitou vede vaše kroky!

Howgh

WASCO WASCO WASCO

...

INFO O SÉRII INDIÁNSKÉ KMENY:

Tato série letterboxů byla připravena pro event Prazdninove setkani pro dobrou vec 2018 (GC7V2ZA). Program eventu nebyl nijak nestandardní. Zajímavější byla až poeventová část, která obsahovala výpravu 8 indiánských kmenů za pokladem pod vedením zkušených kačerů. Kmeny tvořily děti po onkologické léčbě z Nadačního fondu dětské onkologie Krtek. Všechny děti už svoje poklady nalezly a my jsme se je teď rozhodli zpřístupnit i Vám kačerům.

INFO KE KEŚÍM A ODLOVU:

- tato série se bude skládat z osmi procházkových letterboxů a bonusu

- není přiliš vhodná pro honibody, protože se docela projdete

- tady nejde o rychlé body, ale o to ukázat Vám krásnou krajinu a zajímavá místa v okolí Milov

- některé trasy se částečně překrývají

- délka je v rozmezí 2 - 3,5 km plus samozřejmě zpáteční cesta

- začínejte vždy od penzionu Poslední míle (budete jej mít za zády) - waypoint START!

- ÚVODNÍ SOUŘADNICE NEJSOU ÚVODNÍ!

- s krabičkami prosím zacházejte opatrně, jsou skleněné a zbytek je ruční práce, tak ať chvíli vydrží

- krabičky obsahují logbook, mudlokartu, 2x tužku, razítko a sáček s 5 kusy CWG (měňte kus za kus)

- opisujte poctivě bonusová čísla, budou se Vám hodit!

- během zimy mohou být některé keše nelovitelné - přidán atribut not available in winter

Betatest této keše provedly děti z Krtka a RobinOK. Moc děkujeme!

Úspěšný lov přejí 3+1Mimoni !!!

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.