Skip to Content

<

YANKTONOVE

A cache by 3+1Mimoni Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 08/17/2018
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Nad prérií prolétá král ptáků – mocný orel. Z výšin shlíží na zemi, jeho mysl je smutná a jeho srdce pláče. Vidí zemi zpustošenou, pobitá stáda bizonů a posvátná místa zneuctěna nohou bílého muže. Vidí Starého náčelníka, který svolává příslušníky všech kmenů a promlouvá k nim...a tak se začíná příběh indiánů a jejich dobrodružná cesta za pokladem. Při pátrání spojí své síly, odvahu i moudrost všech osm kmenů: Yanktonové, Wasco, Peoria, Oohenunpové, Oglalové, Hunkpapové, Hiuité a Bruleové. Jejich náčelníci dali své slovo a dýmkou míru stvrdili, že toto spojenectví nezradí. Své dědictví tu jen tak nenecháme! Poklad vyzvedneme a odvezeme, nesmí bledé tváři padnout do rukou! Čeká nás dobrodružná cesta, na konci které snad bude svět indiánů zachráněn.

YANKTONOV

Opusťte sídlo Starého náčelníka a vydejte se vlevo po cestě vybudované bledou tváří. Na první odbočce zahněte vpravo a pokračujte dál. Po své levici si povšimněte významného stromu, kolem kterého projdete. Pokračujte stále rovně dál až na rozdvojení cest, nikam neodbočujte a držte se pořád svojí cesty. Po vaší pravici pak uvidíte pozoruhodnou stavbu vybudovanou lesními pracanty, projděte kolem ní a jděte stále rovně, až dorazíte k místu, kde se stýká lesní cesta s cestou vybudovanou bledou tváří. Držte si svůj směr a z cesty nikam nescházejte.

Po levé straně budete míjet oplocenku pro stáda bizonů, pokračujte stále rovně dál až na křižovatku cest. Napravo vidíte napajedlo pro lesní zvěř a nalevo se tyčí kamenný památník LČR, Tady vás bude čekat menší úkol. Na památníku naleznete dvojici letopočtů ve tvaru ABCD - EFGH. Vyřeště tuto šifru a zjistíte, kam pokračovat ve své cestě:

N 49° 40.(A+E+G)(A+B+E)(D-G) E 016°03.(4*G-3*H)(3*E-C)(G)

Správný výpočet vás dostane do místa, kde se z lesní cesty vydáte vpravo dolů, projdete kolem stromu s nádobami a pokračujete dále směrem dolů z kopce. Přejdete přes líný potok tak, aby byl po vaší levici a podél jeho koryta dojdete až k oplocence, kde se prohánějí bizoní stáda. Jděte vpravo podél ohrady přibližně 30 metrů, až uvidíte dva mechem porostlé kopečky, uvnitř jednoho z nich pod kamenem se ukrývá to, co hledáte.

Ať Veliký Manitou vede vaše kroky!

Howgh

YANKTONOV YANKTONOV YANKTONOV

...

INFO O SÉRII INDIÁNSKÉ KMENY:

Tato série letterboxů byla připravena pro event Prazdninove setkani pro dobrou vec 2018 (GC7V2ZA). Program eventu nebyl nijak nestandardní. Zajímavější byla až poeventová část, která obsahovala výpravu 8 indiánských kmenů za pokladem pod vedením zkušených kačerů. Kmeny tvořily děti po onkologické léčbě z Nadačního fondu dětské onkologie Krtek. Všechny děti už svoje poklady nalezly a my jsme se je teď rozhodli zpřístupnit i Vám kačerům.

INFO KE KEŚÍM A ODLOVU:

- tato série se bude skládat z osmi procházkových letterboxů a bonusu

- není přiliš vhodná pro honibody, protože se docela projdete

- tady nejde o rychlé body, ale o to ukázat Vám krásnou krajinu a zajímavá místa v okolí Milov

- některé trasy se částečně překrývají

- délka je v rozmezí 2 - 3,5 km plus samozřejmě zpáteční cesta

- začínejte vždy od penzionu Poslední míle (budete jej mít za zády) - waypoint START!

- ÚVODNÍ SOUŘADNICE NEJSOU ÚVODNÍ!

- s krabičkami prosím zacházejte opatrně, jsou skleněné a zbytek je ruční práce, tak ať chvíli vydrží

- krabičky obsahují logbook, mudlokartu, 2x tužku, razítko a sáček s 5 kusy CWG (měňte kus za kus)

- opisujte poctivě bonusová čísla, budou se Vám hodit!

- během zimy mohou být některé keše nelovitelné - přidán atribut not available in winter

Betatest této keše provedly děti z Krtka a geoalka. Moc děkujeme!

Úspěšný lov přejí 3+1Mimoni !!!

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.