Skip to Content

<

HUNKPAPOVE

A cache by 3+1Mimoni Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 08/18/2018
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Nad prérií prolétá král ptáků – mocný orel. Z výšin shlíží na zemi, jeho mysl je smutná a jeho srdce pláče. Vidí zemi zpustošenou, pobitá stáda bizonů a posvátná místa zneuctěna nohou bílého muže. Vidí Starého náčelníka, který svolává příslušníky všech kmenů a promlouvá k nim...a tak se začíná příběh indiánů a jejich dobrodružná cesta za pokladem. Při pátrání spojí své síly, odvahu i moudrost všech osm kmenů: Yanktonové, Wasco, Peoria, Oohenunpové, Oglalové, Hunkpapové, Hiuité a Bruleové. Jejich náčelníci dali své slovo a dýmkou míru stvrdili, že toto spojenectví nezradí. Své dědictví tu jen tak nenecháme! Poklad vyzvedneme a odvezeme, nesmí bledé tváři padnout do rukou! Čeká nás dobrodružná cesta, na konci které snad bude svět indiánů zachráněn.

HUNKPAPOV

Opusťte sídlo Starého náčelníka a vydejte se vpravo cestou bledých tváří. Po chvíli dorazíte ke křižovatce a vydáte se na ní vlevo po barvě pastvin. Tady si dejte veliký pozor, protože se tudy prohání velké množství ohnivých koní. Kde to bude možné, raději choďte po lukách podél této cesty. Časem po levé straně spatříte ceduli "Vítají vás Milovy", pokračujte pořád dál po barvě pastvin přes mostek v barvě nebeské oblohy a kolem další cedule "Kukyho les". Kousek za ní odbočte vpravo a přes další tentokrát šedivý mostek pokračujte po barvě pastvin.

Zanedlouho odbočíte vlevo a stanete před tabulí "Život v říční nivě" a tady vás čeká nelehký úkol. Budete muset za pomocí tabule a 9 menších obrázků vyřešit šifru:

N 49° 41.(A-B)(2*C)(C-D-B) E 016°05.(A+B)(A+B+C)(A+B+C+D),

která vám napoví, kam dále pokračovat ve vaší cestě...

A ... počet motýlů

B ... počet hadů

C ... počet ptáků

D ... počet rostlin

a závorky se mezi sebou nenásobí!

Pokud jste úspěšně zvládli hádanku, stojíte nyní kousek od cedule, kolem které projdete a budete směřovat lesní cestou po kamenech a kořenech stále nahoru do kopce. Časem se před vámi zjeví čtyřhlavá skála a před ní se vydáte doleva směrem k další velké skále.

Pokračujte dál tak, abyste tuto skálu měli po své pravici. Míjíte velký padlý strom a přes kamenité moře dojdete až ke stromu se značením v barvách pastvin a nebeské oblohy a šipkou v barvě nebe. Od něj se vydejte ve směru šipky (rovně nahoru) k dalšímu stromu s nebeskou šipkou. Projděte kolem stromu s barvou pastvin a nebe a dvojitou čárou v barvě krve směrem k rozcestníku. Od něj se vydejte doleva přibližně severním směrem a po cca 25 metrech najdete v kořenech vzrostlého buku zakryto kamenem to, co hledáte.

Ať Veliký Manitou vede vaše kroky!

Howgh

HUNKPAPOV HUNKPAPOV HUNKPAPOV

...

INFO O SÉRII INDIÁNSKÉ KMENY:

Tato série letterboxů byla připravena pro event Prazdninove setkani pro dobrou vec 2018 (GC7V2ZA). Program eventu nebyl nijak nestandardní. Zajímavější byla až poeventová část, která obsahovala výpravu 8 indiánských kmenů za pokladem pod vedením zkušených kačerů. Kmeny tvořily děti po onkologické léčbě z Nadačního fondu dětské onkologie Krtek. Všechny děti už svoje poklady nalezly a my jsme se je teď rozhodli zpřístupnit i Vám kačerům.

INFO KE KEŚÍM A ODLOVU:

- tato série se bude skládat z osmi procházkových letterboxů a bonusu

- není přiliš vhodná pro honibody, protože se docela projdete

- tady nejde o rychlé body, ale o to ukázat Vám krásnou krajinu a zajímavá místa v okolí Milov

- některé trasy se částečně překrývají

- délka je v rozmezí 2 - 3,5 km plus samozřejmě zpáteční cesta

- začínejte vždy od penzionu Poslední míle (budete jej mít za zády) - waypoint START!

- ÚVODNÍ SOUŘADNICE NEJSOU ÚVODNÍ!

- s krabičkami prosím zacházejte opatrně, jsou skleněné a zbytek je ruční práce, tak ať chvíli vydrží

- krabičky obsahují logbook, mudlokartu, 2x tužku, razítko a sáček s 5 kusy CWG (měňte kus za kus)

- opisujte poctivě bonusová čísla, budou se Vám hodit!

- během zimy mohou být některé keše nelovitelné - přidán atribut not available in winter

Betatest této keše provedly děti z Krtka, bosorkanikki a Chimmera. Moc děkujeme!

Úspěšný lov přejí 3+1Mimoni !!!

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.