Skip to Content

<

BRULEOVE

A cache by 3+1Mimoni Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 08/18/2018
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Nad prérií prolétá král ptáků – mocný orel. Z výšin shlíží na zemi, jeho mysl je smutná a jeho srdce pláče. Vidí zemi zpustošenou, pobitá stáda bizonů a posvátná místa zneuctěna nohou bílého muže. Vidí Starého náčelníka, který svolává příslušníky všech kmenů a promlouvá k nim...a tak se začíná příběh indiánů a jejich dobrodružná cesta za pokladem. Při pátrání spojí své síly, odvahu i moudrost všech osm kmenů: Yanktonové, Wasco, Peoria, Oohenunpové, Oglalové, Hunkpapové, Hiuité a Bruleové. Jejich náčelníci dali své slovo a dýmkou míru stvrdili, že toto spojenectví nezradí. Své dědictví tu jen tak nenecháme! Poklad vyzvedneme a odvezeme, nesmí bledé tváři padnout do rukou! Čeká nás dobrodružná cesta, na konci které snad bude svět indiánů zachráněn.

BRULEOV

Opusťte sídlo Starého náčelníka a vydejte se vpravo cestou bledých tváří. Po chvíli dorazíte ke křižovatce a vydáte se na ní vlevo po barvě pastvin. Tady si dejte veliký pozor, protože se tudy prohání velké množství ohnivých koní. Kde to bude možné, raději choďte po lukách podél této cesty. Časem po levé straně spatříte ceduli "Vítají vás Milovy", pokračujte pořád dál po barvě pastvin přes mostek v barvě nebeské oblohy a kolem další cedule "Kukyho les". Kousek za ní odbočte vpravo a přes další tentokrát šedivý mostek pokračujte po barvě pastvin až k rozcestí.

Nikam nescházejte, jděte stále rovně dál, až přejdete přes mostek v barvě pastvin. Po vaší levici budete míjet ceduli, která vám vypoví tajemný Příběh krajiny. Pokračujte po cestě dále a po chvíli uvidíte po vaší pravici na horizontu prastaré indiánské pohřebiště. Vydejte se k němu a tady vás bude čekat nelehký úkol. Na pohřebiště nevstupujte, postačí vám informace, které se dozvíte ze dvou cedulí před bránou. Bude potřeba zjistit směr vašeho dalšího putování::

N 49° 40.(D-B)(3*A)(F+C) E 016°05.(A+F)(F-B)(D-E)

ABCD ... rok, ve kterém došlo v velkým opravám pohřebiště

E ... počet fotografií na obou tabulích dohromady

F ... počet slov v názvu tabule č.1

Závorky mezi sebou nenásobte!

Správné vyřešení šifry vás přivede na místo, kde poblíž spatříte kaštan s označením v barvě slunce. Vydejte se ve směru šipky po štěrkové cestě. Na rozdvojení cest pokračujte vlevo po barvě slunce. Jděte stále za touto barvou, přejděte mostek přes řeku a vydejte se směrem přes louku do kopce k lesní pěšince označené opět barvou slunce. Po pravé straně minete dřevěnou chatrč a půjdete stále dál rovně.

Nyní opusťte barvu slunce a jděte podél ovocných stromů cestou přes louku, po vaší pravé straně budete míjet velké obydlí bledé tváře. Až dojdete na konec dřevěného plotu, vydejte se přes louku, mírně doprava, nejkratší cestou k lesíku. Projděte přes kapradí opatrně dolů do lesa a zde najděte mechem obrostlý pařez s kamenem, pod nímž se ukrývá to, co hledáte.

Ať Veliký Manitou vede vaše kroky!

Howgh

BRULEOV BRULEOV BRULEOV

...

INFO O SÉRII INDIÁNSKÉ KMENY:

Tato série letterboxů byla připravena pro event Prazdninove setkani pro dobrou vec 2018 (GC7V2ZA). Program eventu nebyl nijak nestandardní. Zajímavější byla až poeventová část, která obsahovala výpravu 8 indiánských kmenů za pokladem pod vedením zkušených kačerů. Kmeny tvořily děti po onkologické léčbě z Nadačního fondu dětské onkologie Krtek. Všechny děti už svoje poklady nalezly a my jsme se je teď rozhodli zpřístupnit i Vám kačerům.

INFO KE KEŚÍM A ODLOVU:

- tato série se bude skládat z osmi procházkových letterboxů a bonusu

- není přiliš vhodná pro honibody, protože se docela projdete

- tady nejde o rychlé body, ale o to ukázat Vám krásnou krajinu a zajímavá místa v okolí Milov

- některé trasy se částečně překrývají

- délka je v rozmezí 2 - 3,5 km plus samozřejmě zpáteční cesta

- začínejte vždy od penzionu Poslední míle (budete jej mít za zády) - waypoint START!

- ÚVODNÍ SOUŘADNICE NEJSOU ÚVODNÍ!

- s krabičkami prosím zacházejte opatrně, jsou skleněné a zbytek je ruční práce, tak ať chvíli vydrží

- krabičky obsahují logbook, mudlokartu, 2x tužku, razítko a sáček s 5 kusy CWG (měňte kus za kus)

- opisujte poctivě bonusová čísla, budou se Vám hodit!

- během zimy mohou být některé keše nelovitelné - přidán atribut not available in winter

Betatest této keše provedly děti z Krtka, washa4 a Alex32. Moc děkujeme!

Úspěšný lov přejí 3+1Mimoni !!!

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.