Skip to Content

<

OGLALOVE

A cache by 3+1Mimoni Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 08/18/2018
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Nad prérií prolétá král ptáků – mocný orel. Z výšin shlíží na zemi, jeho mysl je smutná a jeho srdce pláče. Vidí zemi zpustošenou, pobitá stáda bizonů a posvátná místa zneuctěna nohou bílého muže. Vidí Starého náčelníka, který svolává příslušníky všech kmenů a promlouvá k nim...a tak se začíná příběh indiánů a jejich dobrodružná cesta za pokladem. Při pátrání spojí své síly, odvahu i moudrost všech osm kmenů: Yanktonové, Wasco, Peoria, Oohenunpové, Oglalové, Hunkpapové, Hiuité a Bruleové. Jejich náčelníci dali své slovo a dýmkou míru stvrdili, že toto spojenectví nezradí. Své dědictví tu jen tak nenecháme! Poklad vyzvedneme a odvezeme, nesmí bledé tváři padnout do rukou! Čeká nás dobrodružná cesta, na konci které snad bude svět indiánů zachráněn.

OGLALOV

Opusťte sídlo Starého náčelníka a vydejte se vpravo cestou bledých tváří. Po chvíli dorazíte ke křižovatce a vydáte se na ní vlevo po barvě pastvin. Tady si dejte veliký pozor, protože se tudy prohání velké množství ohnivých koní. Kde to bude možné, raději choďte po lukách podél této cesty. Časem po levé straně spatříte ceduli "Vítají vás Milovy", pokračujte pořád dál po barvě pastvin přes mostek v barvě nebeské oblohy a kolem další cedule "Kukyho les". Kousek za ní odbočte vpravo a přes další tentokrát šedivý mostek pokračujte po barvě pastvin.

Zanedlouho odbočíte vlevo a stále si hlídáte barvu pastvin. Postupně budete míjet několik informačních tabulí a vašim úkolem bude najít tu, která zobrazuje sklářskou osadu v 19. století. Tady vás čeká vyřešení šifry, které udá směr vaší další cesty.

N 49° 4B.CAA E 016°0A.BDA

A ... hasičárna

B ... obydlí skelmistrů

C ... huť se dvěma pecemi

D ... obydlí tovaryšů

Pokud bylo vaše předchozí počínání správné, stojíte nyní poblíž cedule s názvem indiánské osady. Název je stejný jako má jeden český hrad. Vydejte se tedy směrem k této osadě.

Prvních dvou odboček vpravo si nevšímejte. Zajímá vás až ta třetí u stromu se dvěma sněhovými a dvěma krvavými čárami, tady odbočte vpravo do lesa. Po chvíli projděte houštím, které skrývá starou indiánskou cestu přes místo, kde se po pravé straně nachází vzrostlý smrkový les a vlevo osamocené buky. Vy pokračujte stále rovně nahoru proti kopci. Projděte kolem stromu označeným dvojitou čárou barvy krve a směřujte dál nahoru do kopce. Cesta je to sice nenápadná, ale věřím, že si poradíte. Směřujte po ní stále nahoru proti kopci a nikam neodbočujte! Po pár stech metrech se ocitnete na lesní křižovatce. Zde se vydejte po barvě nebeské oblohy směrem doleva. Po asi 30 metrech hledejte na pravé straně kámen se symbolem nebeské šipky. Od něj se vydejte cca 25 metrů doprava do lesa a tady pod kamenným převisem je kameny zakryto to, co hledáte.

Ať Veliký Manitou vede vaše kroky!

Howgh

OGLALOV OGLALOV OGLALOV

...

INFO O SÉRII INDIÁNSKÉ KMENY:

Tato série letterboxů byla připravena pro event Prazdninove setkani pro dobrou vec 2018 (GC7V2ZA). Program eventu nebyl nijak nestandardní. Zajímavější byla až poeventová část, která obsahovala výpravu 8 indiánských kmenů za pokladem pod vedením zkušených kačerů. Kmeny tvořily děti po onkologické léčbě z Nadačního fondu dětské onkologie Krtek. Všechny děti už svoje poklady nalezly a my jsme se je teď rozhodli zpřístupnit i Vám kačerům.

INFO KE KEŚÍM A ODLOVU:

- tato série se bude skládat z osmi procházkových letterboxů a bonusu

- není přiliš vhodná pro honibody, protože se docela projdete

- tady nejde o rychlé body, ale o to ukázat Vám krásnou krajinu a zajímavá místa v okolí Milov

- některé trasy se částečně překrývají

- délka je v rozmezí 2 - 3,5 km plus samozřejmě zpáteční cesta

- začínejte vždy od penzionu Poslední míle (budete jej mít za zády) - waypoint START!

- ÚVODNÍ SOUŘADNICE NEJSOU ÚVODNÍ!

- s krabičkami prosím zacházejte opatrně, jsou skleněné a zbytek je ruční práce, tak ať chvíli vydrží

- krabičky obsahují logbook, mudlokartu, 2x tužku, razítko a sáček s 5 kusy CWG (měňte kus za kus)

- opisujte poctivě bonusová čísla, budou se Vám hodit!

- během zimy mohou být některé keše nelovitelné - přidán atribut not available in winter

Betatest této keše provedly děti z Krtka a Bobby And Ivca. Moc děkujeme!

Úspěšný lov přejí 3+1Mimoni !!!

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.