

Jedná se o území na okraji rozsáhlé zasolené oblasti vyschlého jezera Groom lake v jižní části amerického státu Nevada. Nachází se zde přísně střežená základna Amerických vzdušných sil, která byla založena v roce 1957 jako výzkumné armádní středisko, s asi 7 kilometrů dlouhou letištní dráhou používanou pravděpodobně k testování armádních vysokorychlostních letadel. Okolní hory znemožňují radarové sledování oblasti, americké letecké síly potvrdily existenci základny až v roce 1994.
Kvůli své tajnůstkářské povaze, nepochybné spojitosti s tajným leteckým výzkumem a sérii neobvyklých úkazů se Oblast 51 stala centrem dohadů o UFO a různých konspiračních teorií. K neobvyklým aktivitám připisovaným základně v Oblasti 51 patří:
- Skladování, testování a zpětné inženýrství havarovaných mimozemských vesmírných lodí (včetně materiálů údajně zachráněných v Roswellu), studium bytostí pocházejících z těchto lodí (živých i mrtvých) a také výroba leteckých strojů založených na bázi mimozemských technologií
- Schůzky či komunikace s mimozemšťany
- Vývoj zbraní na bázi neobvyklých energií (pro použití v Systému strategické obrany nebo ke kontrole zbrojení)
- Vývoj technologií určených k cestování v čase
- Činnosti spojené s údajnou tajnou celosvětovou vládou
Nejenom Amerika, ale i my máme svou oblast 51.
Jak na keš? Na výchozích souřadnicích najdeme čtyřmístné číslo vyryté do skály =
X, které si poznamenáme. Pak se otočíme směrem na jihojiho východ a půjdeme do oblasti 51. (vzdálenost cca 80m)
Změříme souřadnice křížku a vyprojektujeme bod, kde je ukrytá keš. Modulo je
zbytek po celočíselném dělení, např 7 mod 3 = 1 a stejně 8 mod 3 = 2.
Souřadnice jsou ve vzdálenosti (X modulo 406) metrů s azimutem (X modulo 225)+3 stupňů
Na okraji masivu se chovejte opatrně, případný pád by byl asi fatální. Pokud bude zasněženo, nepůjdou indicie nalézt. Přeji silný signál a pěkné počasí. Obecně je na masívech poměrně špatný signál GPS a může se pohybovat + - 15m.
Ještě malá prosba, logujte do označeného logbooku. Při nenalezení krabky logujte prosim DNF a nevkládejte náhradni obal s náhradním logbookem. Stačí info a já rád a rychle kešku opravím. Logy v náhradních obalech v žádném připadě neuznám. Já sám na keše používám pouze PET krabice různých velikostí a výjímečně LOCK krabičku. Nic jiného, tedy filmovky, pytlíky, krabičky od svačiny ... opravdu NE. Děkuji. :-)