Skip to Content

This cache is temporarily unavailable.

Kaštani Plzeň: Dle zpráv z terénu zřejmě zničena při těžbě dřeva - do kontroly vypínáme...

More
<

TKR#10 MVE Doudlevce

A cache by Kaštani Plzeň Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 02/01/2019
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Úvodní souřadnice vás zavedou k malé vodní elektrárně vybudované v roce 2012 v Plzni Doudlevcích na řece Radbuze v km 4,095 s instalovaným výkonem 2x 110 kW v místě, kde stával do druhé světové války mlýn s jedním mlýnským kolem a jednou Girardovou turbinou..

MVE sestává z železobetonového vtoku, hrazeného třemi stavidly vtoku s elektropohony se záložním napájením. Na norné stěně stavidel je z povodní strany elektronický odpuzovač ryb. Na vtok MVE navazuje železobetonová strojovna MVE, kde vtoky turbin jsou chráněny jemnými česlemi, stíranými jedním automatickým hydraulickým čistícím strojem česlí. V horním podlaží MVE je umístěn velín a příslušná řídící technika MVE.

Seznam dalších malých vodních elektráren na Radbuze:.

Pro získání potřebných indícií věnujte chvilku svého času prohlídce elektrárny a jejího okolí:

Na straně budovy elektrárny směrem k mostu je kovové schodiště vedoucí od vstupních vrátek na pozemek elektrány na ochoz kolem bodovy, které tvoří AB schodů (jako schod počítejte i vlastní plošinu ochozu - sudé číslo). Pro kontrolu správnosti můžete použít číslo v hodnotě BA, které najdete na malé bílé cedulce, která je na zábradlí nad náhonem, pod písmenem "Š" a šipkami. Při pohledu na stěnu elektrárny směrem k cestě zjistíte, že nadzemní podlaží má z této strany C oken. Pak již zbývá pouze z informační desky u cesty zjistit, že elektrárna je osazena D kaplanovými turbínami a můžete se vypravit krátkou procházkou pro keš na souřadnice

N 49° 4C.CD3' E 13° 2(B/2).D(A+B)7'. Přejeme příjemný lov...
NEZAPOMEŇTE SI POZNAMENAT BONUSOVÉ ČÍSLO potřebné pro odlov keše TKR#12 Kolem Radbuzy - BONUS 3 a TKR#17 MVE BONUS 5, které jsou součástí série "Toulky kolem řeky".

Další keše této série:
TKR#9 Městská plovárna
TKR#10 MVE Doudlevce
TKR#11 Výhled na Tyršův most
TKR#12 Kolem Radbuzy - BONUS 3

Další keše série Malé vodní elektrárny:
TKR#3 Malá vodní elektrárna
TKR#10 MVE Doudlevce
???
TKR#17 MVE - BONUS 5

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.