Skip to Content

<

Skrlovsky rybnik

A cache by Matucko Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 03/01/2019
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Místní starousedlíci tomuto rybníku říkají Kačák. Sousedí se Škrlovským mlýnem, k němuž základní kámen položil v roce 1709 primátor Uherského Brodu Pavel Hájek. Mlýn původně v majetku města byl odprodán v druhé polovině 18. století a v rukou soukromých mlynářů byl v provozu až do počátku 50. let 20. století, kdy byla jeho činnost ukončena.

Kolem západního břehu Kačáku vede bývalý mlýnský náhon (porosten starými vrbami s podrostem bezu černého, ostružiníku a růže šípkové) a cyklostezka. Cyklická stezka je obousměrná, dvoupruhová o průměrné šířce 3 m. Z důvodu křížení vjezdů do několika průmyslových zón je po celé délce osvětlena (70 ks sloupů nového veřejného osvětlení) čímž se prodlužuje doba jejího využívání. Kvalitní betonový povrch umožňuje využití nejen pro cyklisty, ale i pro in-line bruslení. Začátek trasy pod sídlištěm Olšava, konec u mostku přes vodní tok Nivnička. Délka cyklostezky 2987m.

V blízkém okolí rybníku se daří následující bylinkám: devětsil lékařský, vlaštovičník větší, hluchavka skvrnitá, kopřiva dvoudomá aj.

Lokalita je oblíbeným místem vodních ptáků, zejména kachny divoké a lysky černé. Na hladině můžeme spatřit vodoměrky, vlnící se hřbety plujících ryb nebo užovku obojkovou. Rybník využívá ke svému rozmnožování také mnoho druhů žab. Jejich koncerty obohacují letní večery obyvatelům blízkého sídliště Olšava.

Použité zdroje: info tabule Škrlovský mlýn, https://eu.ub.cz/

Prosíme respektujte hranice soukromého pozemku mlýna . Pozor na cyklisty, bruslaře a kopřivy.

Na úvodních souřadnicích keš nenajdete, je třeba je vyluštit.

Zkontrolujte Vaše řešení

Keškoměrka CZ: čekající | v řešení

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.