Skip to content

This cache has been archived.

wiki&: Čas na archivaci. Děkuji všem co se přidali a zamakali s náma.
Video sem ještě postnu, práce mi zatím nedovolila sestříhat záběry z úklidu.
Taky děkujeme všem za skvělý nápady na další eventy. Vidím, že nejen u místních je veliký zájem, určitě něco z toho zrealizujeme. Momentálně řešíme možnosti sázení stromků na Smíchově. Budem se ale zabývat i dalšími nápady.

Těšíme se na další event s Vámi.
Wiki& a smíchovský spolek sousedů.

More
<

TrashChallenge 2019 ukliďme náplavku

A cache by wiki& Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 06 April 2019
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

06 April 2019, 10:00 - 13:00

Úklid náplavky "Šemíkova břehu"

CITO event za podpory Městské části Praha 5 (svoz odpadu) a Českého svazu ochránců přírody (materiální pomoc).

Přírodní nezpevněná náplavka před železničním mostem vedle fotbalového stadionu SK Smíchov a Erpet Golf centra je dost zaneřáděná. Majitel pozemků Povodí Vltavy s.p. o náplavku nijak nepečuje, majitel sousedícího sportovního areálu nechává samotný areál a jeho okolí záměrně pustošit za účelem změny Územního plánu aby mohl náplavku vybetonovat a postavit vedle ní polyfunkční vícepodlažní tuctovku. Je to tak na nás, občanech a občankách, zbavit náplavku odpadků aby opět byla příjemným přírodním útočištěm u vody, a zároveň přispět k zachování jedné z posledních skutečně přírodních náplavek, která je rájem pro rybáře (rybářský revír 401 018 Vltava 6), a díky termoregulačním vlastnostem vůči svému okolí je výborným útočištěm v tropických letních dnech. Tím, že náplavku uklidíme, ukážeme nejen městu, ale i občanům Prahy pravou -krásnou- tvář a kouzlo náplavky, což pozitivně přispěje k její záchraně.

#TrashChallenge

Možná jste to už zaznamenali na sociálních sítích. Jedná se o velmi čerstvý trend letošního roku. Po vzoru například Ice Bucket Challenge (na podporu léčby nemoci ALS) kdosi hodil do internetového éteru, že by bylo fajn pro jednou vymyslet smysluplnou challenge. V Trash Challenge má jedinec nebo skupina za úkol udělat si "selfíčko" v přírodní lokalitě plné odpadků, následně odpadky posbírat do pytlů a znovu udělat "selfíčko" stejného místa po perfektním úklidu, na kterém je jedinec nebo skupina obklopen pytly plných nasbíraných odpadků. CITO event je tak nejlepší příležitost pro splnění této challenge. Nominovat nikoho nemusíte (ale bránit Vám v tom nikdo nebude :) ).

K organizaci:

Datum a čas: 6.4.2019 od 10:00 do cca 13:00

Místo setkání: Sraz před železničním mostem u cesty k náplavce (viz obrázek).

Na místě se sejdeme v 10:00, kde znovu shrneme organizační informace a vyjasníme pár detailů. Poté vyrazíme od místa setkání dolů k náplavce (cestou už můžeme sbírat odpadky). Jedná se asi o 260m dlouhý úsek podél řeky, pevnou obuv s sebou, náplavka je místy dlážděná hrubými kameny, místy jen vyšlapaná hlína (za deště je to dost bahnité) viz obrázky.

Požádal jsem o pomoc naší městskou část, která mi rovněž pomohla se zajištěním úklidových pomůcek, nebude to tak tedy pouhé přesunutí odpadu z místa A do místa B a dál se děj vůle boží, ale odpad bude řádně zpracován.

Úklidové pomůcky: Nějaký základní balíček s materiálem pro úklid je zajištěn a potvrzen v rámci programu Ukliďme Česko ( znovu použitelné pytle na odpad, jednorázové pytle na odpad,  rukavice (dospělácké, dětské)...), sběrné nádoby na nebezpečný odpad (ten předem vysbírají proškolení organizátoři)... pokud ale máte vlastní pomůcky, tak je pro jistotu vemte pro případ, kdyby vás přišlo víc.

Odvoz odpadu: Máme potvrzeno od městské části Praha 5, že zajistí odvoz odpadu.

Tímto eventem participujeme v programu Ukliďme svět, ukliďme Česko. ID Úklidu : https://www.UklidmeCesko.cz/event/21565/ Tento event je organizován místním spolkem občanů Za lepší Smíchov, z.s. https://zalepsismichov.cz/ VIDEO SPOT : https://www.youtube.com/watch?v=GRsenr6BpYo

Additional Hints (No hints available.)