Skip to content

Code GEEL Multi-Cache

This cache has been archived.

DTSML: Na bijna 5 jaar valt het doek voor deze multi. Bedankt voor uw bezoek!

More
Hidden : 5/2/2019
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size:   regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Let op: de cache is op 1 mei 2021 verhuisd naar een nieuwe locatie.
Zorg voor aanvang dat u de listing ververst hebt en de nieuwe formule gebruikt.

Welkom in de Begrazingsweide van de Rozenburgse Landtong!
Deze multi met 7 WP's over een afstand van ruim 5 kilometer kent twee gezichten: eerst wandelen we een stuk langs de Nieuwe Waterweg (hier eigenlijk nog Het Scheur geheten), met prachtig uitzicht op inkomend en uitgaand scheepvaartverkeer. Daarna duiken we de Begrazingsweide in: een relatief jong en duinachtig gebied, dat verrassend ruig en ongerept is.
Voor deze multi is "geel" het codewoord. U passeert namelijk 7 min of meer gele objecten.

Voor een deel zult u zelf uw weg moeten vinden door oneffen terrein zonder paden. Het gebruik van goed schoeisel is daarom zeer aan te bevelen. Honden zijn binnen de Begrazingsweide niet welkom, ook niet aangelijnd. De kans is groot dat u onderweg ganzen, fazanten, konijnen en Schotse Hooglanders tegenkomt. Dit runderras is vrij tam en ongevaarlijk, maar u dient gepaste afstand te houden (tenminste 25 meter) en de dieren te behandelen met respect. Houd het pijltje van uw GPS goed in de gaten, maar bedenk dat een rechte lijn wel de kortste, maar niet altijd de snelste weg is.

Welkom in de Begrazingsweide van de Rozenburgse Landtong!

In het hart van het Rotterdamse havengebied ligt de Landtong Rozenburg, ingeklemd tussen de Nieuwe Waterweg en het Calandkanaal. Een door mensen gemaakte, hooggelegen vlakte van gronddepots heeft zich hier in enkele decennia spontaan ontwikkeld tot een ruig duinachtig landschap. Bij de ingang van het gebied ligt het Educatief Informatie Centrum van het Havenbedrijf Rotterdam. Verder lopen er diverse leidingstroken door het gebied (grote ondergrondse buizen die olie, gas en chemicaliën transporteren tussen opslagtanks en fabrieken) en staat er een radarpost van de Rotterdamse haven. Allemaal infrastructuur die prima samen gaat met de natuur op de Landtong.

De Landtong in 2014

De Landtong is rijk aan bloemen, insecten en broedvogels. Plassen en poelen zitten vol eenden, ganzen en rietvogels. Scholekster, tureluur, grutto en kluut broeden er regelmatig, tal van andere steltlopers komen er op doortrek en houtsnip, watersnip en bokje overwinteren er. De laatste jaren verschijnt er langzaam meer bos en struweel, waardoor spechten, nachtegaal, spotvogel en zomer-tortel het gebied ontdekken. Niet alleen de broedvogels nemen toe, ook planten en insecten doen het goed. Als nieuwe soort zijn onder andere bont zandoogje, bijenorchis en moeraswespenorchis genoteerd. Daarnaast is de Landtong één van de meest vlinderrijke gebieden in de wijde omtrek.

De Landtong in 2018

De Begrazingsweide behelst het breedste deel van de Landtong Rozenburg (al is ‘breed’ hier een relatief begrip) en is, zoals de naam al doet vermoeden, het domein van grote grazers. Vroeger liep hier ook een kudde Konikspaarden rond, maar tegenwoordig wordt het terrein nog uitsluitend begraasd door runderen. De sporen van de Schotse Hooglanders zijn overal zichtbaar. Het gebied is vrij toegankelijk en wordt doorkruist door een verhard fietspad. Hier kunt u dus fietsers, skaters en joggers verwachten. Wandelaars mogen van het pad afwijken en vrij door het gebied struinen. U mag dus geheel zelf bepalen hoe u tijdens de tocht van A naar B denkt te komen.

Hoewel het eerste deel van de wandeling prima met de fiets te doen is, kunt u deze beter niet meenemen. Het tweede gedeelte voert over paadjes die grotendeels door de Schotse hooglanders zijn gemaakt. U hebt hier alleen maar last van een fiets. Aan het eind van de wandeling bent u bijna weer terug bij het beginpunt. Houd rekening met een wandelafstand van ongeveer 5 kilometer. Omdat u in een slingerende lijn door het landschap gaat, komt u zowel het Calandkanaal tegen (heen aan uw linkerhand) als de Nieuwe Waterweg (rechts). Dat levert vaak spectaculaire beelden op van oceaanreuzen, vrachtschepen, sleepboten en allerlei andere vaartuigen.

Tijdens het eerste deel van het rondje ziet u bij mooi weer prachtige vergezichten over het water. Op de terugweg ervaart u vooral de natuur. Meer wetenswaardigheden over het gebied vindt u op de informatiepanelen die u onderweg tegenkomt. Op het verste punt van de wandeling ligt een vliegveldje voor modelvliegtuigjes. Uiteraard is open vuur in dit natuurgebied verboden en is het evenmin toegestaan om te overnachten en om afval achter te laten.

Wilt u meer informatie over de Rozenburgse Landtong? Klik dan op de button hieronder.
Klik hier

Schotse Hooglanders

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

De opdracht: (for English press here)


WP1 (N51°55.496 E004°13.358)
Het Educatief Informatie Centrum (EIC) heeft een eigen aanlegplaats en is dus ook via het water bereikbaar. Van een afstand ziet u al een prominente, gele letter op het ponton.
A = Welk cijfer verschijnt als u dit logo een kwartslag zou draaien?

WP2 (N51°55.738 E004°12.942)
U staat hier voor een radarpost. Bovenin ziet u een bordes met looproosters.
B = Op hoeveel horizontale gele dragers rusten deze roosters?

WP3 (N51°56.065 E004°12.070)
Op een inzetfoto op het informatiepaneel ziet u een bruin blauwtje bij drie gele bloemen.
Een bruin blauwtje is derhalve een: vlinder (C=1) waterplant (C=2) rund (C=3)

WP4 (N51°56.022 E004°12.034)
Langs het pad staat een zogenaamde 'hiking hub' met gele schildjes aan drie zijden.
Welk wandelknooppunt wordt als enige aan alle 3 zijden genoemd? D = Stapeltel tot 1 cijfer.

WP5 (N51°55.859 E004°12.232)
Hier hebt u een mooi uitzicht over het Calandkanaal. Langs de wal, in het water, staan genummerde meerpalen met een gele kop. Met welke 2 cijfers begint de nummering van alle palen?
Dit zijn respectievelijk E en F.

WP6 (N51°55.696 E004°12.713)
Dichtbij de boom vindt u een gele paddenstoel, die betere tijden gekend heeft.
G = Hoeveel cijfers zijn nog zichtbaar op de paddenstoel? (zonder te graven uiteraard)

WP7 (N51°55.579 E004°12.933)
Op een geel object vindt u de tekst ‘Niet graven‘. Maar wat staat er op de andere kant van dit object? H = Stapeltel het aantal letters (dus niet de woordwaarde) tot 1 cijfer.

U vindt de cache op:
N51° 55. (F+G)(B-A)(C+D+H)
E004° 13. (D-C)(E-H)(A-G)


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

De cache is geplaatst met toestemming van de eigenaar/beheerder van het terrein, onder voorwaarde dat er geen schade wordt toegebracht aan de omgeving en de natuur. Het terrein is te betreden tussen zonsopgang en zonsondergang. De aanwezigheid van honden is niet toegestaan, ook niet aangelijnd. Laat alle dieren met rust, bewaar tenminste 25 meter afstand tot de grote grazers en voeder ze niet.

Groeten van team DTSML uit Brielle, bestaande uit: Dulkie68, Theodd1, StefandD (allen bereikbaar via het message center), MisterT. en Lucky'7


Additional Hints (Decrypt)

[Checksum] Artraragjvagvt [Cache] Gjrrg-gjrrg

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)