Skip to content

<

Cingi Lingi Bom : SWG

A cache by jannci9 Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 05/01/2019
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


SWG – Slovak Wood Geocoin

SWG je skratka oficiálneho názvu Slovak Wood Geocoin. S nápadom výroby „drevených koliesok“ prišli českí kešeri s nickmi Poník a JPAgeo koncom roku 2005. Z dôvodu nedostupnosti kovových geocoinov v začiatkoch Geocachingu u nás vymysleli túto náhradu, ktorá sa rozšírila po celej Európe a už o nich vedia aj v Geocaching HQ.

Pôvodná česká verzia má skratku CWG (Czech Wood Geocoin) a od toho sú odvodené aj ostatné štátne názvy. Všeobecne sa však používa skratka xWG, kde sa za „x“ dosadzuje názov štátu

 

Rubová strana

Rubová strana xWG sa mení v závislosti od štátu z ktorého pochádza konkrétny kešer, resp. podľa štátu, kde sa koná event. Slovensko tak má za zadnej strane SWG logo geocachingu, nápis Slovak Wood Geocoin a rok výpalu . Niektorí kešeri si však dávajú aj na rubovú stranu vypáliť vybraný obrázok. Takéto drievko však nie je zaradené ako „osobné alebo eventové“, ale ako „ostatné“ do oficiálneho katalógu.

Osobné SWG

SWG obsahujúce v názve nick kešera a ľubovolný obrázok

Katalóg SWG

CWG Kolekce je webová služba na katalogizáciu zbierky xWG. Je previazaná s oficiálnym katalógom a vďaka automatickej synchronizácii obsahuje vždy najaktuálnejšie údaje o všetkých kolieskach.

Ku každému xWG môžete pridať podrobné informácie týkajúce sa vašej zbierky (ročník, počet kusov, poznámku) a zároveň ľubovoľné ďalšie informácie v podobe štítkov (tagov).

xWG môžete tiež ponúkať na výmenu a ľahko tak mať prehľad o ponúkaných kusoch svojich a od iných používateľov.

Vďaka podpore API je možné k zbierke pristupovať z ďalších aplikácií.


Cez certitude môžete overiť riešenie svojej kešky.

FINAL : N xx° aa.fff E ttt° ii.lll do checkra zadaj v tomto formate

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.