Skip to content

Uuden-Englannin nahkamies Remix Mystery Cache

Hidden : 8/16/2019
Difficulty:
3.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Uuden-Englannin nahkamies mysteeriä ratkottaessa Nanu81 hoksasi kohta alkumetreillä, että mysteeri kätkee sisäänsä toisenkin mysteerin. Minä siitä innostuneena sain luvan varastaa idean. Siispä lakki kouraan ja nöyränä kysymymään itse mestarilta josko tuon hienon tekstin saisi kopioida omaan mysteeriin. Laiheliini oli hövelillä tuulella ja lupa irtosi välittömästi. Näin helppoa mysteerien teko on kun pöllii toisten ideat.

Kun saat tsekkerin välähtämään vihreää niin malta lukea loppuun asti, sillä vasta tsekkeri kertoo missä kätkö sijaitsee.

Olipa kerran kätköilijä, jota kutsuttiin Uuden-Englannin nahkamieheksi. Hän lähti parin kaverinsa kanssa seikkailemaan trailille. Nahkamies oli ratissa, nahkahanskat käsissään. Keli oli oikein hyvä ja radiossakin kuului soivan jotain kumman tuttua, kaunista. Silloin nahkamies katsahti lähes liian pitkäksi toviksi taustapeiliin, huomaten takapenkillä istuvan kaverinsa lipovan oudosti kieltään. “Onko liskomiehellä kaikki hyvin?”, hän tiedusteli ratin takaa. “Kyllä vaan”, vastasi liskomies. “Nyt kolisee”, huudahti samalla hetkellä kartturina ollut mystinen, hopeisissa vaatteissaan istuva enempi discomusiikkia kuunteleva kätköilijä. “Sun tarttee kattoa etees eikä taustapeiliin!!!” Mutta ei hätää, auto pysyi kuin pysyikin tiellä ja niin nahkamies, liskomies ja discomies kulkivat trailin onnellisesti loppuun saakka. Mysteeristä on, oliko joku yksin.Tai sitten kuka oli yksin :)

Kätköä voit ratkoa seuraavilla koordinaateilla:

62 45.??? 022 10.???

 


Tarkasta ratkaisusi

Additional Hints (No hints available.)