Skip to content

Mangaļsalas bāka/Mangalsala lighthouse Virtual Cache

Hidden : 06/04/2019
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   virtual (virtual)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Mangaļsala ir pirmā pilsētas daļa, ko šķērso visi jūras kuģi, ienākot Daugavā. Tieši no Mangaļsalas jūrā iestiepjas Mangaļsalas dambis jeb Austrumu mols, kas būvēts laika posmā no 1850. līdz 1861. gadam. Tā celtniecībai aktīvi sekojis līdzi Krievijas impērijas cars. Mola garums ir 2240 metri. Jūras daļu austrumu molam veidoja pāļu konstrukcijas, kas vēlāk tika izbērtas un pārklātas ar akmeņiem. Dambja pamatdaļa veidota no smagām fašīnām un akmeņiem. Mangaļsalas dambis kalpo kā Daugavas labā krasta nostiprinājums.

Rīgas ostas Austrumu mola ugunszīme. Jā, tieši ugunszīme, nevis bāka, kā visu mūžu domāju. Lieliska pastaigu vieta visos gadalaikos, romantiska kuģu vērotava, tērpu peldināšanas vieta un vēl viss kas lielisks, ko vien spējat iedomāties.

Uzdevums: lai pastaiga pa molu uz bāku nebūtu gluži bez +1, piedāvāju nofotogrāfēt savu esību bākas tuvumā un bildi pievienot logam. Bildei jābūt taisītai aktuālajā gadalaikā un cilvēkiem bildē jāveic kāda aktivitāte - jāstāv uz vienas kājas, jālēkā, jāvicina rokas vai kas tāds. Īpaši izvirtuļi drīkst tupēt uz pilnas pēdas.

Virtuālā balva – 2017/2018 Šis virtuālais slēpnis ir daļa no virtuālajiem slēpņiem, kas ierobežotā skaitā tika izveidoti no 2017. gada 24. augusta līdz 2018. gada 24. augustam. Tikai 4000 slēpņu īpašnieki saņēma iespēju paslēpt virtuālo slēpni. Uzzini vairāk par virtuālajām balvām Geocaching blogā.

ENG coming soon

Additional Hints (No hints available.)