Skip to content

<

Zigfrīds Anna Meierovics

A cache by saulenite Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 06/08/2020
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: virtual (virtual)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


LV:

Latvijas pirmais ārlietu ministrs Zigfrīds Anna Meierovics - dzimis 1887. gada 5. februārī Durbē, Liepājas pusē, ebreju ārsta Haima (Hermaņa) Meierovica un latvietes Annas Fīlholdes ģimenē, diemžēl Meierovica māte nomira jau 12 dienas pēc mazuļa dzimšanas. Par godu mātei mazais Zigfrīds tika pie otra vārda Anna, un vēlāk skolas gados bieži tika apcelts, ka viņam esot meitenes vārds.

Meierovica saknes cieši saistītas ar Brizuli un Rideļiem Tukuma apkaimē. Z. A. Meierovica bērnība pagāja Durbē, Pūrē un Cērkstē. Pirmo izglītību viņš ieguva Kabilē un Tukuma pilsētas skolā (tagadējā E. Birznieka-Upīša 1. pamatskola), kurā mācoties, dzīvoja Tukumā. Skolas gados mazais Zigfrīds pats pelnīja sev iztiku, pasniedzot privātstundas pilsētas turīgāko cilvēku bērniem.

1910. gadā Meierovics apprecējās ar savu māsīcu Annu, kas viņam dāvāja trīs bērnus: dēlus Helmutu un Gunāru, meitu Rūti. 1924. gadā laulība tika šķirta un pēc dažiem mēnešiem Meierovics apprecējās ar otro sievu: uzņēmēju Kristīni Bakmani, kas bija pievērsusies lidmašīnu būves attīstīšanai Latvijā.

1917. gada aprīlī Meierovics kļuva par vienu no Latviešu zemnieku savienības dibinātājiem, bet 1918. gada sākumā Latvijas Pagaidu nacionālā padome viņu izraudzījās kā sūtni, kam jādodas uz Eiropu, lai pārliecinātu citas valstis atbalstīt Latvijas brīvību un neatkarību. Meierovics, kuram tolaik bija tikai nedaudz virs 30 kļuva par Latvijas seju pasaulē, tieši viņš brauca vizītēs pie pasaules lielvalstu līderiem un panāca Latvijas starptautisko atzīšanu “de facto” un “de iure”, mūsu valsts uzņemšanu Tautu Savienībā (ANO priekštecē).

Latvijas valsts starptautiskā de iure atzīšana notika 1921. gada 26. janvārī, un jau 1921. gada 22. septembrī Latviju uzņēma Tautu Savienībā. Z. Meierovicam pieder ievērojamākie nopelni Latvijas valsts starptautiskās de iure atzīšanas sasniegšanā un Latvijas uzņemšanā Tautu Savienībā. Viņš bija arī Satversmes sapulces un pirmās Saeimas loceklis Zemnieku Savienības frakcijā. Vienlaicīgi ar ārlietu ministra pienākumiem no 1921. gada jūnija līdz 1923. gada janvārim un no 1923. gada jūnija līdz 1924. gada janvārim Z. Meierovics bija arī Latvijas Republikas ministru prezidents.

Meierovics mira 1925. gada 22. Augustā gāja bojā autokatastrofā Tukuma apkaimē. Viņa dēls Gunārs vēlāk atcerējās: “Man tolaik bija pieci gadi. Ar māti un vecāko brāli un māsu tovasar dzīvojām kādās lauku mājās pie Kandavas. Tēvs tikko bija atgriezies no Šveices, un mēs viņu vairākas nedēļas nebijām redzējuši. Pēc līksmas atkalredzēšanās visi sakāpām mašīnā un braucām uz lauku mājām. Ceļa malās bija svaigi uzbērta grants. Lielās vaļējās mašīnas riteņi vienā pusē iegrima, un mašīna apgāzās. Visi pārējie – māte ar lielāko brāli un māsu un šoferis – paguva izlēkt. Vien tēvs palika mašīnā, jo turēja mani klēpī… Atceros, kā viņš mani līdz pēdējam mirklim tā cieši, cieši spieda rokās. Un tad jau viņš bija miris, ar pārlauztu kaklu.”

ENG:

Zigfrīds Anna Meierovics (born 5 February 1887, Durbe) was a Latvian politician and diplomat who served as the first Foreign Minister of Latvia from its independence until 1924 and again from December of the same year until his death (22 August 1925). He also served two terms as the Prime Minister of Latvia from June, 1921 to January, 1923 and from June 1923 to January, 1924. He was one of the founders of the Latvian Farmers' Union, one of Latvia's oldest political parties. On 23 October, and again on 11 November 1918, as the representative of Latvian Provisional National Council, he received written confirmation that the United Kingdom acknowledged the de facto statehood of Latvia and National Council as its government. Meierovics became the first Minister of Foreign Affairs of Latvia on 19 November 1918, a day after the Republic of Latvia was proclaimed. He was a member of the Latvian Peoples Council, the Constitutional Assembly of Latvia and the 1st Saeima. On 28 September 1910 Meierovics married Anna Fielhold, with whom he had three children, two boys and a girl; Helmuts (1914-1998), Ruta (1916-1999, surname Kose in marriage) and Gunars (1920-2007). On 18 February 1924 they officially divorced, and on 7 June of the same year he married Kristīne Bakmane. Zigfrīds Anna Meierovics died in a car accident on 22 August 1925 at the age of 38. About 18 km from Tukums the car accidentally drove off the road and overturned.

LV:
1) Lai reģitrētu šo atradumu tev ir jāatbild uz šo jautājumu: Netālu no pieminekļa ir izvietota informācija par Meierovicu. Cik reizes Latviskajā tekstā ir pieminēts vārds: EIROPAS.  Pareizo atbildi un savu geocaching niku sūti uz e-pastu: geozigfrids@gmail.com 
2) Pievieno fotogrāfiju savam logam, kas var apliecināt, ka esi bijis šajā vietā (selfijs, nika uzraksts, GPS aparāts, utt.)
ENG:
1) To register this cache, you need to answer this question: Information about Meierovica is located near the monument. How many times is the word mentioned in the Latvian text: EIROPAS. Send the answer and your geocaching nickname to the e-mail: geozigfrids@gmail.com 
2) Add a photography to your log that can certify that you've been in this place (selfie, nikmane, GPS) :)

 

 

Virtual Rewards 2.0 - 2019/2020

This Virtual Cache is part of a limited release of Virtuals created between June 4, 2019 and June 4, 2020. Only 4,000 cache owners were given the opportunity to hide a Virtual Cache. Learn more about Virtual Rewards 2.0 on the Geocaching Blog.

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.