Skip to content

Okno Papieskie Virtual Cache

Hidden : 06/04/2019
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size:   virtual (virtual)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Okno papieskie w Pałacu Biskupim przy ul. Franciszkańskiej w Krakowie jest miejscem wartym odwiedzenia ze względu na jego symbolikę i ciekawą historię.

9 czerwca 1979 właśnie w tym oknie, nieprzystosowanym jeszcze wówczas do tego rodzaju użytkowania, dosłownie na parapecie po raz pierwszy stanął Karol Wojtyła aby przywitać się z wiernymi jako ich nowy papież Jan Paweł II.

Od tego czasu Jan Paweł II odwiedzał to miejsce przy każdej ze swych licznych wizyt w Krakowie. Stało się ono obowiązkowym punktem spotkań papieża z wiernymi. Były to zazwyczaj spotkania mniej oficjalne, często przepełnione żartami i wspólnymi śpiewami z papieżem. Z upływem czasu okno to dla niektórych stało się symbolem wiary i miejscem kultu. To tutaj spotykali się wierni aby modlić się o zdrowie Jana Pawła II i tutaj zgromadzili się licznie na wspólną modlitwę po jego śmierci.

W oknie na codzień umieszczany był obraz z wizerunkiem papieża, który w ciągu wielu lat był wielokrotnie zmieniany. Obecnie z okazji 40 lecia pontyfikatu Jana Pawła II umieszczono tam mozaikę na której widnieje jego portret.

Gdy w maju 2006 roku Benedykt XVI odwiedził Kraków i rezydował w pałacu biskupim także stanął w oknie papieskim, by zwyczajem swojego poprzednika pozdrowić zgromadzone tłumy.

27 lipca 2016 roku w Oknie Papieskim pojawił się także po raz pierwszy Ojciec Święty Franciszek.

Zadanie:

Zrób sobie zdjęcie na tle Okna Papieskiego.

Jeżeli wolisz - zamiast Twojej twarzy - na zdjęciu może być umieszczony GPS, woodcoin, aktualna gazeta lub cokolwiek innego, co potwierdzi Twoją obecność w tym miejscu. Bądź kreatywny.

Zdjęcie dołącz do swojego loga. Jeśli zdjęcie przedstawia grupę keszerów, proszę o dodanie go do każdego z logów. Proszę nie wklejaj zdjęć wykonanych przed datą publikacji tego kesza.

Zdjęcia samego okna nie kwalifikują się do loga a dodanie zdjęcia jest absolutnie niezbędne do zalogowania kesza.

Nie trzeba czekać na moją odpowiedź - jeśli coś będzie nie tak - skontaktuję się z Tobą. Logi nie spełniające wymagań mogą zostać usunięte bez ostrzeżenia.

Jeśli posiadasz w prywatnych zbiorach jakieś zdjęcia ze spotkań przy Oknie Papieskim lub masz jakieś historie z nim związane będzie miło jeśli podzielisz się nimi w logu.

Task:

Take a pictures of yourself with Papal Window in backgroung.

If you do not want to show yourself, take a picture preferably with your GPS, geocoin, newspaper or anything what will proove you have been there. Use your imagination, be creative.

Pictures that show the Papal Window only do not qualfy to logging.

If your picture is attached to another cachers log (group photo etc..) please be sure to put that in your log as well when logging the find.

You do not have to wait for a response, just post your log and photo immediately. Logs that do not meet the criteria will be deleted without notice.

Virtual Rewards 2.0 - 2019/2020

This Virtual Cache is part of a limited release of Virtuals created between June 4, 2019 and June 4, 2020. Only 4,000 cache owners were given the opportunity to hide a Virtual Cache. Learn more about Virtual Rewards 2.0 on the Geocaching Blog.

Flag Counter

Additional Hints (No hints available.)