Skip to Content

<

Babylonska vez

A cache by ladicek41 Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 06/25/2019
Difficulty:
3.5 out of 5
Terrain:
5 out of 5

Size: Size: micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Babylonská věž - příběh, který všichni znají.

Stalo se to strašně dávno. Tak dávno, že vlastně nevíme, jestli se to stalo.

Starý Zákon, kniha Genesis nám vypráví příběh.

Po potopě světa byli všichni lidé na jednotní a mluvili stejným jazykem. A taky se měli moc dobře. Tak dobře, že se rozhodli postavit si věž, která by se dotýkala nebes. Aby mohla být vysoká, namísto obvyklých kamenů a hlíny použili pálené cihly a asfalt. A hlavně - tu věž si chtěli postavit pro sebe. Tím rozzlobili boha. Aby jim v tom zabránil způsobil, že lidé začali mluvit různými jazyky a přestali si rozumět.

Babylonskou věž nikdy nedokončili. Archeologové našli na různým místech planety různé znaky toho, že ta pravá Babylonská věž stála právě tam. Taky se přou o tom, jak vysoká byla vysoká věž.

Pravda je asi ukrytá hodně hluboko. Nebo vysoko. Tak můžeme přemýšlet o tom, k čemu nám tenhle příběh dnes je. Můžeme v něm najít třeba různá poučení.

Poučení pro stavaře i použití moderních technologií nezaručí dobrý výsledek, když na stavbu realizují pouze zahraniční dělníci.

Poučení pro lingvisty - je možné, že na začátku existoval jenom jeden prajazyk, bohužel nikdo si nic nezapsal (nebo to neumíme přečíst).

Poučení pro přemýšlející - možná nezačali mluvit jiným jazykem, jen si navzájem přestali naslouchat a proto si přestali rozumět.

Poučení pro hledače štěstí - možná

Můžete si zkusit vybudovat své nebe v nejvyšším patře, možná se vám to i na chvíli podaří, pokud vám nevadí, že bude trvat jen chvíli a možná tam budete trochu opuštěni. A co napadlo vás?

 

9F2MMR47+38

 

 

Vracej poklad az na doraz at nejde vyndat bez umelych pomucek. Diky !!!!
V kesi neni tuzka !!!
Nenapovidejte logem kde hledat. 3x DIKY !!!

 

 


 

 

 


Můžeš ověřit své řešení s certitude.

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.