Skip to Content

<

Někdy dole, někdy nahoře!

A cache by stonefish.cz Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 07/27/2019
Difficulty:
3.5 out of 5
Terrain:
4 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Logo

Mechanické závory bohužel ustupují moderním elektronickým přejezdovým zabezpečovacím zařízením. Na ty, co ještě slouží, se chodíme dívat s dětmi, na ty, co již dosloužily, vzpomínáme s trochou nostalgie…

 „Tak tak tak tak …“ ozývá se z hradla, jak přeskakuje západka po ozubeném kole pohonu. Řetěz pootočí kladkou odbočného bodu, přenese svůj pohyb na drátová táhla a břevna mechanických závor se zvolna sklápějí dolů. Elektrický dotek ve stojanu závor se sepne a závorář může z pohonu vyjmout klíč a uzamknout ho v elektromagnetickém zámku. Až po absolvování těchto úkonů je možno obsloužit traťové zabezpečovací zařízení a postavit oddílové návěstidlo do polohy dovolující jízdu. A čeká se na vlak.

 Běda, když vlak projede a závory se nezvedají. Netrpěliví řidiči, často bez důvodu ke spěchu, nervózně tůrují své motory a nejdou daleko pro slova, za která by se styděl i leckterý dlaždič. Závorář či závorářka však ví, co je jeho povinností. Jede další vlak a on přejezd otevřít nesmí. Obrní se tedy trpělivostí a oddechne si až když mu dopravní situace dovolí břevna zdvihnout a umožnit netrpělivým automobilistům popustit uzdu své vášně. Po vyjmutí klíče z elektromagnetického zámku a odemknutí zámku pohonu se obsluhující pracovník opět chopí madla kliky, zatočí a :“tak tak tak tak …“. Navázat mechanické závory na počítače je však nemožné. Další druh zařízení se přenese do časů minulých a z koridorové tratě nenávratně zmizí.

Jak bylo již napsáno, mechanické závory se pomalu vytrácí z naších železnic a není tomu jinak i tady. Po renovaci tratě zmizely poslední mechanické závory v roce 2009. Od té doby jsou zde již automatizované závory nebo jen signalizační světla. My se projdeme po těchto místech a cestou po okolí železnice si budeme hrát! Bo geocaching je hra!! :)

Jak na keš?


Veškeré důležité informace dostanete po spuštění hry.
Čtěte důsledně všechny texty, ať víte jak dále pokračovat. Pokud budete zbrklí, můžete rychle skončit nebo se zaseknout a hru nedohrát. Především si vezměte s sebou hravého ducha a někteří i trpělivost!

Co velmi doporučuji, tak hrát celou hru ve dvou a více lidech. Nejen, že si hru více užijete, ale i zjednodušíte!

Ideálně vyrazte na odlov ve dvou a více lidech!!
Hlavně dbejte na bezpečnost!!

Keš ani jednotlivé zastávky nejsou v žádném případě na kolejích!

Keš není úplně vhodná pro malé děti, či domácí mazlíčky. Přeci se budete pohybovat v blízkosti železnice, tak s tím prosím počítejte!www.wherigo.com
Hru stahujte na www.wherigo.com

Po dokončení hry logujte také zde. Pro odemčení zadejte kód, který najdete v inventáři hry.

Cartridge k této cachi byla vytvořena v programu URWIGO.
Přeji spoustu nezapomenutelných zážitků a hlavně nespoutanou zábavu!!!

Děkuji za betatest Krkymu.


Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.