
Plaats de cache goed terug, neem even de moeite om te kijken of de magneet goed vast klikt!!!! Bedankt!!!
Het kleine hekje aan de rechterkant van het grote hek kan je gebruiken om de begraafplaats te betreden, aub wel netjes het hek sluiten!!
[75jaarLDGS] Doorns Verzet, Locas Heroes
Deze cache is onderdeel van de serie 75 jaar Vrijheid, Mobilisatie,Oorlog, Verzet en Bevrijding op de Utrechtse Heuvelrug, waarbij belangrijke locaties uit de geschiedenis van Utrechtse Heuvelrug en omgeving in de WOII aan bod komen.
De cache is gelegd ter gelegenheid van de herinnering aan 75 jaar bevrijding op 5 mei 2020.
Nadat de Duitsers ons land hadden bezet, besloten een aantal Doornse mannen en vrouwen zich aan te sluiten bij het verzet om de vijand het land uit te jagen. Zij liepen gevaar opgepakt en gemarteld te worden, maar zij zetten door zodat wij in vrijheid zouden kunnen leven. Ze saboteren verbindingen en telefoonlijnen, blazen gebouwen en spoorwegen op, maken gebieden onbruikbaar door ze onder water te laten lopen en spioneren. Soms is verzetswerk ook minder gewelddadig. Het verzet helpt bijvoorbeeld Joden bij het onderduiken, smokkelt bonnen en vervalst legitimatiepapieren. In de laatste bezettingsjaren wordt de oorlog steeds grimmiger. Verzetsmensen gaan in die tijd ook Duitsers en collaborateurs executeren.

Op deze begraafplaats liggen de graven van 5 Doornse Verzetsstrijders: Zie hun namen hieronder.
Cornelis van Dijk:
Was lid van de BS, sectie Doorn overleden op 5 mei 1945 te Leersum, Zij liepen in de val onderweg naar de MOVA fabriek hun verzamelplek, begraven op de Oude Algemene begraafplaats te Doorn begraven.
Gerrit Jan van Dijk:
Was lid van de BS, sectie Doorn overleden op 5 mei 1945 te Leersum, begraven op de Oude Algemene begraafplaats te Doorn begraven. Zij liepen in de val onderweg naar de MOVA fabriek hun verzamelplek.
Frans Nicolaas van Dijk:
werd op 25 feb 1945 gearresteerd in Doorn, Hij was lid van de LO en later werd hij plaatselijk commendant van de BS, gezien zijn datum van overlijden, is hij vrijwel zeker een van de Todeskandidaten, die rond Utrecht en in het hele land zijn geëxecuteerd voor de aanslag op SS officier Rauter op de Woeste Hoeve op 6-7 Maart 1945.
Rudolf Pieter Jacob:
Toen de oorlog uitbrak, was hij advocaat in Amsterdam. Samen met Anne Anton Bosschart en Cornelis van der Vegte richtte hij Comite voor Vrij Nederland op. s'Jacob werd in december 1940 al gearresteerd en op 29 september 1941 met Bosschart en Van der Vegte op de Bussumerheide gefusilleerd. Op de Bussumerheide is in 1978 een monumentaal kruis geplaatst ter vervanging van het eenvoudige kruis dat er sinds 1945 stond. Hij werd op de Oude Algemene begraafplaats te Doorn begraven.
Johan Herman van Leeuwen:
Dienstplichtig Soldaat, Mitrailleur Compagnie-2e Bataljon-24ste Regiment Infanterie, gewond geraakt tijdens gevechten bij Achterberg op 13 mei 1940, naar HVP overgebracht op 14 mei, overleden te Doorn op 14 mei 1940.
Naast deze helden liggen er ook nog personen die niet met naam worden genoemd op het informatiebord en waarvan het graf ook niet wordt aangemerkt als oorlogsgraf maar die wel degelijk een rol hebben gehad in het verzet. Met deze cache willen wij ook hen blijven herdenken.
In de laatste maanden van de oorlog vielen er in enkele dorpen van de Utrechtse Heuvelrug nog vele slachtoffers onder de verzetsmensen. In Maam werden op 14 februari 1945 Ted Visser en Bob Kroner gearresteerd. Ook de plaatselijke commandant van de BS in Doorn, Frans van Dijk, werd op de zelfde dag opgepakt. Alle drie werden zij als repressaille voor de aanslag op Rauter, op fort De Bilt gefusilleerd. Nadat de commandant van de Binnenlandse Strijdkrachten in Doorn door de Duitsers was gefusilleerd, werd Hein van Remmerden de nieuwe commandant van deze verzetsgroep. Niet alleen in Doorn waren zij actief, maar ook in de omringende dorpen, zoals Werkhoven, Cothen, Wijk bij Duurstede, Maarn en Langbroek. Een overval op het huis van een van de NSB-er liep fataal af voor de Driebergenaar Gijs Vonk en de daar ondergedoken verzetsmedewerker Joop Groenhuijse. Bij de woning van de NSB-er werden zij door de gewaarschuwde Duitsers neergeschoten. Vonk werd zwaargewond overgebracht naar het ziekenhuis in Zeist, waar hij op 23 maart 1945 overleed.

Om de cache te vinden beantwoordt de volgende vragen:
Loop vanaf de ingang/parkeerplaats naar het volgende WP.
Noord 52 02. 447 & Oost 005 20.723
WP1. Welke jonkheer is gestorven voor vorstin en vaderland? Stapeltel zijn volledige naam incl zijn titel = A. Bereken het volgende Wp.
Noord 52 02.(A-3)(A-6)4 & Oost 005 20.(A)(A-4)7
WP2 Welk grafnummer is dit? = B. Bereken het volgende WP.
Noord 52.02 (B)4(A-5) & Oost 005 20.(B+3)4(A-1)
WP3 Waar was Frans van Dijk commendant van? Gebruik de volledige zin voor het antwoordt, 27 letters = C. Bereken het volgende WP.
Noord 52 02.(C+3)(B)(A-3) & Oost 005 20.(C+A-2)(A+1)(B+5)
WP4 Rudolf Pieter Jacob richtte samen met Anne Anton Bosschart en Cornelis van der Vegte een comite op. Welke 22 letters? Stapeltel de volledige naam =D. Bereken het volgende WP.
Noord 52 02.(D+3)(A+1)(C+4) & Oost 005 20.(D+6)(C+5)(B-2)
WP5 Welke dienstplichtig soldaat ligt hier begraven? Stapeltel zijn volledige naam = E en in welk regiment diende hij = FG?
De cache locatie bereken je nu aan de hand van de antwoorden uit de vragen.
Noord 52 0F.(G)(B-2)(D+6) & Oost 005 F(A-7).(C+6)(E+1)(D)
Na de bevrijding in mei 1945 werden de gefusilleerden verzetsstrijders herdacht door de bevrijders.

Voor het realiseren van deze serie hebben diverse mensen die de oorlog bewust hebben meegemaakt hun medewerking verleend, bij deze willen wij hen allemaal bedanken voor de tijd en moeite die zij ons hebben gegeven. Daarnaast willen wij iedereen bedanken die de plaatsing van de caches mogelijk hebben gemaakt (de gemeenten Utrechtse Heuvelrug, Leusden, Woudenberg, Scherpenzeel, Renswoude, Landgoed Beukenrode, Landgoed Den treek- Henschoten, Landgoed Huis Doorn, Stichting De Boom, Natuurmonumenten, Staatsbosbeheer, Utrechts Landschap, Waterschap Vallei&Veluwe en "de Mof") Diverse boeken/naslagwerken over de geschiedenis van de Utrechtse Heuvelrug en omgeving ten tijde van de tweede wereldoorlog alsmede de boeken van Loek Caspers, Ronald Polak, Jose Huurderman zijn een bron van informatie geweest, ook de stichting Grebbeline in het vizier, Het Grebbelinie bezoekers en informatiecentrum Fort aan de Buurtsteeg, platform Grebbelinie.nl en de Oudheidskamers van Doorn en Woudenberg.
Voor vragen en opmerkingen: teamthorocatchers@gmail.com
Voor deze serie is ook een banner beschikbaar en mag geplaatst worden als men alle geocaches en de bonus heeft gedaan .
Vergeet niet de gegevens voor de bonus te noteren indien aanwezig.