Skip to Content

<

UT shopping (UT 17)

A cache by Pepi UT + Horst T + UT fan club Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 12 October 2019
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

12 October 2019, 06:30 - 07:00

Horst T: "Hallo Pepi, co pro mě dneska máš?"

Pepi UT: "Horste, cítím se být kompetentní, co se týče ULTRATISÍCOVEK a tentokrát se nám podařila sestavit vskutku výjimečná nabídka! Většina kačerů by šla jeden den na jednu, další den na druhou a tak dále, ale to nám zabere pomalu celý týden!"

Horst T: "Hmm, to ano."

Pepi UT: "Perfektní den to je den, kdy zvládneme několikero ultratisícovek v jednom, který si opravdu intenzivně užijeme. Nebudeme se hnát za levnými body, naopak, pěkně si vydřeme ten jeden!"

Horst T: "Hmm, fajn."

Pepi UT: "Jen si to představ, sejdeme se na Vysoké hoře. To je kousek od Vrbna pod Pradědem, nabízí se ideální ranní procházka, zdoláme ultratisícovku - báječných 1031 m." 

Horst T: "Hmm, to mě zajímá, pokračuj dál."

Pepi UT: "VYSOKÁ HORA se pyšní prominencí 178 m a izolací 3 km. Navzdory pohodlné široké cestě sem moc lidí nechodí. Při dobrém počasí odtud navíc uvidíme až na Praděd! Taky je tu keš toho slavného zakladatele jesenických vrcholovek - gyganta. Povím ti historku...Když jsem ji lovil jednoho vlahého večera o babím létě, při výstupu mě v mém osamění rázem polekal děsně rychlý běžec. Nahoře v logbooku jsem překvapivě zjistil, že kačer to asi nebyl - zvláštní, že někdo si sem vyjde jen tak na vycházku."

Horst T: "Ne! Vážně?! K té tvé historce - tohle taky vůbec nechápu, na kopec jedině a zásadně pro keš!"

Pepi UT: "Ano!"

Horst T: "A kdy se sejdeme?"

Pepi UT: "Horste, dáme si sraz na vrcholu Vysoké hory v 6:30 a oficiálně, jak se sluší a patří, vyčkáme do 7:00."

Horst T: "Proč tak brzy?!"

Pepi UT: "Protože v sobotu 12/10/2019 by zde slunce mělo vycházet krátce po sedmé a čeká nás nabitý den."

Horst T: "Hmm, inu dobrá tedy. Alespoň se oddělí zrno od plev a přijdou jen opravdoví nadšenci. A co bude dál?"

Pepi UT: "Jak jsem říkal, oficiálně pobudeme na vrcholu Vysoké hory povinných 30 minut. Pak si každý půjde svou cestou nebo může již zcela soukromně pokračovat na ŽÁROVÝ VRCH."

Horst T: "Žárový vrch?" 

Pepi UT: "Ano, Horste, Žárový vrch je další UT Medvědské hornatiny. Měří dokonce 1101 m, jsou tu krásné skalky s úžasnými výhledy a hlavně keš! Taková zábavná mysterka."

Horst T: "Opravdu? Říkáš krásné výhledy? To mě zajímá, ale hlavně ta keš! Snad ji zvládnu, na šifry mě moc neužije... Hezká nabídka, 2 kopce, to bych mohl zkusit."

Pepi UT: "Horste, ještě nekončíme! Odtud už je to kousek na Lyru. LYRA je "nejmladší" jesenickou UT. Zase se dostaneš o něco výš, měří 1103 m a ty skvělé výhledy na Praděd, no co ti budu povídat. To musíš vidět! Součástí balíčku, jak jinak, je opět vrcholo keš."

Horst T: "Pepi, neblázni. Že ty máš v rukávu další eso?"

Pepi UT: "Znáš mě jako své boty, máš recht! Další UT je LYSÝ VRCH, neuvěřitelných 1128 m. Z předchozího kopce to patrně budeš muset prokličkovat částečně i po silnici, ale od Videlského sedla po žluté už je to v suchu a vede sem krásná odbočka. Navíc nahoře je gygantovka."

Horst T: "Ne, vážně, gygantovka?!"

Pepi UT: "Jistě, Horste, krásná čistá horská keš jak to máš rád. No, že jsi to ty, přihodím další ultratisícovku."

Horst T: "Ne, Pepi, už dost! Já už nemůžu! Dojímáš mě k slzám..."

Pepi UT: "Horste, chlape, vzmuž se! Na JELENÍ LOUČKY je to fakt kousíček.Vrátíš se na chvíli na žlutou značku a pak z ní odbočíš na rozcestí pod vrcholem, to nemůžeš minout. Ty výhledy, divokost a opuštěnost hřebene tě prostě vezmou za srdce. Jelení loučky měří 1205 m a zase je tu keš, možná uvidíš i jeleny."

Horst T: "Děkuju za tip, Pepi. Tohle je vážně skvělá nabídka, 5 nádherných kopců za jeden den."

Pepi UT: "Horste, to nemyslíš vážně!?! Přece bys teď neskončil! Vrať se na žlutou, kousek po ní pokračuj, pak vpravo na zelenou, ještě pár kliček a budeš na Medvědím vrchu."

Horst T: "Ne!?!"

Pepi UT: "MEDVĚDÍ VRCH je nejvyšší ultratisícovkou celé Medvědské hornatiny, měří 1216 m. Máš tu výhledy do několika směrů a samozřejmě nechybí keš! Najdeš ji hravě, kolem je mohyla a hafo plyšáků, prý jsou zrovna děsně IN! Teda, já nevím, říkali mi o tom kolegové co jsou do nich celí hrrr. Prej je s sebou všade nosí. To já občas tahám jen tu svoji starou žábu. Ještě jsem nedávno zaslechl, že sem kdosi osadil medvěda v životní velikosti!" 

Horst T: "No já nevím, plyšáci mě neberou. Ovšem medvěd - to mě láká! Ale řekni mi, upřímně, co mě to bude stát? 6 ultratisícovek, to není jen tak."

Pepi UT: "Jenom 1 obyčejný bod do statistik! Vážně, dle svého času, zájmu a chuti můžeš zdolat za jediný den  1-6 UT vrcholů. Záleží jen na tobě! Při nejdelší variantě se přehoupneš lehce přes 50 km (počítám-li start z Vrbna), ale užiješ si skvělý den v jedné z nejkrásnějších částí Hrubého Jeseníku - alespoň podle mého soudu, mám to tady moc rád, žádné davy turistů."

Horst T: "Děkuju ti, Pepi. Tuhle nabídku beru všemi deseti! Navíc jsem se díval a slunce v oblasti zapadá v daný den až cca v 18:00 hod, takže mám bezmála 11 hod světla, ale samozřejmě nic nepodcením a vezmu čelovku. Taky svačinu na celý den a dostatek tekutin, pláštěnku, nabitý telefon s číslem na horskou atd. Všichni to známe. Vše podnikáme na své triko. 

Počkej, Pepi, ale to chce pořádnou obuv..."

Pepi UT: "No jistě, doporučuju dobře rozchozené boty, aby tě nebolely ťapky. Samozřejmě si můžeš na tu bolest zvyknout, člověk si zvykne na všechno, zvykl jsem si i na tebe a ani to nebolelo..."

Horst T: "Cha cha, ha ha...."

Pepi UT: "Jen se nesměj! Jsem ve formě, dám to! Vezmu prověřené boty a zdolám všech 6 UT, protože mám chuť a náladu. Řeknu vám, zdolávat kopce to mě pokaždé baví. Připravil jsem si trasu rovnou přes šest, protože jeden, dva umí zvládnout každý, ale já chci víc!"

Horst T: "No dobrá, ty chvástale. A co vy? Přihlaste se nyní na tuto akci (samozřejmě pokud máte čas a chuť a trošku potrénováno, není tam žádná kolize, zvládnete si zajistit dopravu a hodit obyčejný "will attend" bez podmiňujících ocásků) a přijďte zrána na Vysokou horu. A pokud chcete, nabízíme vám ještě Žárový vrch, Lyru, Lysý vrch, Jelení loučky a Medvědí vrch! To vše za jeden jediný bod! Ovšem pozor! Pro zvláštní skupinu honibodů je na každém z těchto vrcholů keš, můžete tedy navíc získat až 6 cenných nezapomenutelných bodů!

A to ještě není vše! Nabízíme vám samozřejmě i tradiční UTP, 1 ks na každou 1 živou přítomnou lidskou hlavu! Uzávěrka objednávek UTP 6/10/2019! Uvádějte do logu počet příchozích osob v rámci nicku, rezervy nebudou. Pokud jsme vám ještě UTP dlužni (týká se vybraných jedinců z UT9, 11, 12 a 13), připomeňte se taktéž."

Pepi UT: Jó, dynamická afterparty, ty já rád."

Horst T: "Dobře Pepi, děkujeme za poznámku. 

Takže si to zrekapitulujme! 12/10/2019 6:30-7:00 oficiální event na Vysoké hoře. Pro zájemce dynamická afterparty přes dalších 5 ultratisícovek (dle chuti)! K tomu UTP! A za vše nezaplatíte víc než 1 bodem do statistik! To je neuvěřitelná nabídka! V případě jakýchkoli nejasností či dotazů nás neváhejte kontaktovat na naší horké lince." 

Těšíme se na vás! ...Horst a Pepi

 

Na tomto místě bych ráda poděkovala Martinovi alias geokolegovi Maoman, tvůrci projektu ULTRATISÍCOVKY, jež byl inspirací pro naše setkání. 

Pozn: Jakákoliv podobnost se skutečnými osobami je čistě náhodná:-)

 

Additional Hints (Decrypt)

cbmaáinpí manzraí: ebyavpxn

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa) 

Find...

13 Logged Visits

Write note 4     Will Attend 3     Attended 4     Publish Listing 1     Announcement 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 2 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.